Street Fighter 6 najavljen - Teaser Trailer

OMGZ GOTY!!! Nista, zelda nek pakuje prnje.

Street Fighter, Tekken i sl su mi se toliko stopili da više jedva i razlikujem šta je šta. Najave Tekken, meni isto kao da su najavili SF. Mortal Kombat je madre i padre za mene. I Tekken 3 na ps1 :joy:

1 Like

Vidim da upinju svim silama da privuku casuale. Borilacke igre su nekad bile mainstream, dok mi deluje da su sad uglavnom privlacne zaludjenicima. Ne znam koliki je tu overlap.

Mene licno te rpg-lite fore slabo privlace (nikad me nije zanimalo ni da ‘izgradim sopstvenog borca’, ko sto su razni pokusavali tokom godina), al ja vise nisam ciljna publika kako god okrenes.

3 Likes

Upravo to, komplikuju previse i gube se malo. Ok je biti inovativan ali meni je MK9 sa Xray udarcima i sl. bio remek delo i vrhunac fighting igara. Odaberes borca, odaberes skin i udri. A vec u sledecem delu krenuli da smaraju kako biras tri razlicite varijacije jednog borca da ispadne da taktiziras nesto, a ustvari uzeli sve sposobnosti i podelili na 3 strane. Glupost ziva. U MK11 je bilo podnosljivije nekako ali opet tu je gomila nekih gluposti u zavisnosti od gear-a koji nosis na sebi, pa povecava damage i sl gluposti. NIsta od toga nisam koristio, bilo mi je zanimljivo samo zbog ciste kozmetike i samog izgleda.

Zato je meni MK9 i dalje najbolji pored MK Ultimate. Za SF i Tekken ne znam kakvi su sada ali sve mi previse sljasti, nemam pojma sta se desava na ekranu i runde prekratko traju. Cekam da vidim sta ce ispasti od ovog novog MK-a. U sustini svi treba da olabave malo i da pojednostave sve uz gomilu povezivanja i kombinacija udaraca i da to sve bude fluidno. A ne da komplikuju jos vise. Ako MK zakomplikuju vise od 11, ja necu ni znati da ga igram :joy:

Ps, kod nas se i dalje pegla stara dobra devetka. Evo sinoc bas zvao drugar koji se uselio u moju zgradu dva sprata iznad. Svi znamo da igramo dobro i to je onda ekstremno klanje :joy:

2 Likes

Za mene je to bio Street Fighter 4 – savrsena igra, osvezen artstyle, pojednostavljeno sve a maksimalno fluidno i zarazno. Onda kasnije opet krenuli s komplikovanjem, ko da ne moze drugacije.

Uh, za nas je to bio dobri stari Soul Calibur 2. Moze @padawan da potvrdi, okupi se nas 4-5 i satima deljemo. Fantasticna zabava.

Ja sam delom bas zbog borilackih igara presao na konzolno igranje. Ko ubogi student sve pare puko na polovni ps2 pa ga krio od mame, jer mi se igrao tekken, soul calibur i slicne igre kakvih tad na pc-u nije uopste bilo.

edit – sve nesto razmisljam da probam neki od ovih anime borilackih igara sto ima na gamepassu, jel vrede nesto?

3 Likes

Dragon ball figterz obavezno. Po meni najkompletnija tag team tabačina. Grafika, gameplay, mehanike ama baš sve za 10+. Najbolja fighter koju sam ikada igrao.
Već sam pisao detaljnu recenziju na forumu al pitaj Boga gde je to sad.

3 Likes

Igrao sam malo demo za Street Fighter 6 i definitivno moram da ga nabavim. Ono što sam igrao je bilo zabavno i jednostavnije u odnosu na 5.

Dobra stvar je što pokušavaju da olakšaju ljudima da uskoče u igru sa opcijama za početnike i lakši input, jer je mnogima teško da urade input za običan Hadouken dok uđu u štos. A da ne spominjem komplikovanije poteze.

@n00dle Na GP mislim da imaš Dragon Ball Fighterz, BlazBlue Cross Tag Battle i Guilty Gear Strive. Sve tri igre je pravio Arc System Works. :smile:

Po težini za igru idu BlazBlue, pa Dragon Ball Pa Guilty Gear.

BlazBlue čak ima auto combo sistem, gde time što pritiskaš isto dugme počne da radi combo umesto tebe. Ne znam da li moze da se ugasi, nisam je mnogo igrao nakon što sam to video.

Mislim da ima nešto tako i Fighterz, ali nisam ga igrao dovoljno.

Sa novim Street Fighterom, Mortal Kombatom, Tekkenom, Project L, uspehom Guilty Geara i produženom podrškom za manje poznate igre, sjajno je vreme da se uskoči u ovaj žanr. Naročito ako su već na GP.

2 Likes

Ima. Light auto attack, medium i heavy. Smašuješ x,y ili b. Zavisi koji ti treba. Mada je dosta bolje nauciti pravi combo jer je velika razlika u dmg.

1 Like

Meni to sa auto-kombom ko kad malom detetu das ugasen dzojped da drnda dok gleda tvoj ekran. Hocu da kazem, sta uopste uzmes borilacku igru da igras ako ce sama sebe da igra?

Mozda sam samo mator.

1 Like

https://twitter.com/BenjiSales/status/1664502543320334336

64K igrača u isto vreme. Brate. Svaka im čast.

3 Likes

Au po ovim brojkama ne da nadmašuje konkurenciju nego ih u prašini ostavio. :open_mouth:

Izgleda da single player mode pomaže u tome da više ljudi igra. Ko bi rekao.

1 Like

Ko bi rekao da single player koji svi vole pomaze igrama. :joy:

Ljudima je muka od toksicnog multiplejera i nadmetanja

1 Like

Stvarno neobično otkriće. Da bi prešao single-player mode ti treba 10-12 sati, a da sve otključaš u njemu ti treba 40-50 po nekoj priči.

Ja sam mislio da je to samo random mode od 3-4 sata. Izgleda da ima mnogo više.

Mortal Kombat > sve ostalo :grinning:

1 Like

https://twitter.com/BenjiSales/status/1664827059565101056?t=gOSW6ygCBUZyuIpk071mkw&s=19


:grin:

3 Likes

Baš mi drago, Street Fighter ima specijalno mesto u mom srcu. Igrao se dosta i OG Mortal Kombat, al u mojim očima je uvek bio na drugom mestu. (mada priznajem, ove novije sa x-ray nasiljem nisam probao)

Kad već štaviše tu sliku, da dodam još da mi se redizajn moje voljene Cammy ne sviđa previše. Kud se denuo njen iconic kostim, ova nova izvedba ko iz nekog straight-to-dvd filma. Lice isto, ne liči na sebe.

1 Like

Ladno igra nema podrsku za HDR :expressionless: Inace ne igram tuce, probao 15ak minuta i verovatno je nikada necu upaliti