SteamOS now available for download

Are you ready to test Valve’s new Linux-based operating system? Then you can download the 960MB installer here. Do note that downloads seem to be dying randomly, so you may want to use a download manager to complete.

Also note that Valve advises to “wait until later in 2014… unless you’re an intrepid Linux hacker already,” suggesting the initial release of SteamOS won’t necessarily be mainstream-friendly. Also keep in mind that installing SteamOS will erase everything on your machine.

A new FAQ from Valve explains that SteamOS is a fork of Debian 7.1. The 1.0 release is nicknamed “alchemist” and the main tweaks introduced by Valve involve adding third-party drivers and a custom graphics compositor “designed to provide a seamless transition between Steam, its games, and the SteamOS system overlay.”

In order to use SteamOS, you’ll need a 64-bit processor, 4GB of RAM, 500GB of hard drive space, an NVIDIA graphics card (with support for AMD and Intel cards “coming soon,”) and UEFI boot support.

As this is a 1.0 release, some features are not supported at launch. Notably, in-home streaming of Windows-based games is not included in this release. That means you’ll have to play games that have been directly ported to Linux. Valve says that they plan on releasing fixes “as soon as we are comfortable shipping them,” which will be “every few months.”

For more info on how to install SteamOS, make sure you read the FAQ.

eh 500 giga HDD treba kao. Bas cu posle da instaliram na desktopu gde imam 320 gb da vidim sta ce da mi kaze . :slight_smile:

ontopic
Kada bi mi ovo povecalo FPS u doti2 na laptopu bio bih toliko srecan, ali cisto sumnjam.

Jel imas nVidia karticu na laptopu?
Za sada je samo compatible sa tim karticama.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovih 300 steam machines sto su podelili su ekstra , i5 + 16gb ram + GTX780 na asrock z87e-itx oko 1300$ kosta masina.

Sent from myphone using Keyboard errors

Malo je to puno… Ko ce kupiti ne standardizovani PC namjenjen kao Main Console u dnevnom boravku, prikopcanom na TV i da da 1300 dolara?!

Za te pare radije cu kupiti klasicni PC s OS-om koji poznajem i na kojem mogu jos sta raditi osim igrati igrice.

Steam i Steam OS podrzavam al ne po ovoj cijeni! Za te pare lagano su mogli ostaviti Windows jer imate ultra jaku masinu kojoj “ne smeta” windows os u igranju igara. Opet ko ce uraditi crack za neku igru koja je na Steam OS-u? Idem sad malo na pirateriju. Dalje, update same pc-console je izvodljiv za ljude koji se iole razumiju malo u te poslove a sta je s klasicnim korisnicima? iFix je rastavio Steam machine i rekao da je OK za upgrade svega osim RAM-a koji je malo teze zamjeniti.

Ne znam…sve u svemu kod mene zadugo nece biti u dnevnom a pogotvo ne za ove pare!

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Ne znaci da ce cena biti tolika mozda maloprodaja bide mnogo manja tipa 800$ kao konzole, zvanicno je samo podeljeno a sto se tice hardware-a za koji prave software, drivere i optimiziraju ih to ce raditi mnogo bolje to je sigurno, ostaje da se vidi. jos uvek je rano za nagadjanje mozda bude naslednik PC igrackog okruzenja ako dobije na iskoriscenju hardware-a 10-30% to moze da bude vrlo korisno.

Sent from myphone using Keyboard errors

Marketinski gledano 499 dolara ili eura je plafon za konzole. Ni PS3 se nije proslavio s cijenom od 599. Jednostavno psiholoski utice na kupce ali dobro ajmo to po strani. Logican potez za SteamOS bi bio da s slabijim hardware-om izvlaci duplo bolje performanse nego sto bi bilo s Windows OS-om. Vidjecemo sta ce biti.sve od toga ali za sad mi se bas pretjerano ne svidja

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Meni se uopšte ne sviđa taj Steam Machine, ako je zaista 1300$, za te pare kupiš sve tri konzole na tržištu, i još ti ostane za jednu Handheld konzolu…

A da ne govorimo o ‘slavnom’ mjenjanju komponenti. Pitam se kako ce to funkcionirati… Nova igra ti pocne trzati i bamm, reklamisu ti novi GPU…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Pa mislim da 1300 nece siguno biti. Zato sto sklopis komp od npr 700$ koji gura sve na max. Kad vise ne bude mogao da gura sve na max i bolje radi Steam machine, do tada vec mozes kupiti te komponente koje u u Steam machine po duplo manjoj cjeni. Ta-daaa