State of Play: The Last of Us Part II - danas u 22:00h


3 Likes

Počelo!

Nevjerovatno kako izgleda, ocaran sam! Najbolji momenat dok se sunja kroz ventove a dole ide Ice Cube It Was a Good Day :grin:

3 Likes

A sta je tacno neverovatno? Gejmplej isti kao kec , barem ovo sto je prikazano…Ne sumnjam da ce igra biti sjajna , ali bas nesto novo i revolucionarno, tesko.

2 Likes

Bice ovo vrh ko i ostale ekskluzive nema sumnje.

Bukvalno ništa novo, samo varijacije već postojećeg, možda bolje kontrole ovog puta. Izgleda lepo, nema šta, samo nije da je baš van ovog sveta. Prepuno sitnih cool detalja, posebno igranje Vite. Ali atmosfera je mega, stalno si na ivici živaca kako dalje i da li ćeš dobar combo oružja da izabereš.

2 Likes

Moguce za atmosferu, gledao na mute :joy:

Jel hvatao ms beleske i shvatio i naucio sta je gameplay ? Pa nek nas i oni obraduju za mesec dva sa necim :smiley:

2 Likes

Ja sam skoro završio pripremu za ovu igru. U dve sesije sam prešao preko 80% prvog dela, a baš sam zalazio u svako ćoše u potrazi za namirnicama :smiley:
Doduše ovo mi je drugi prelaz igre, tako da sam znao šta me čeka, ali vredelo je svakog momenta da se ponovo odigra ovakva igretina.
Jedva čekam drugi deo.

Igra izgleda prelepo, a vec solidan gameplay je dodatno obogacen. Al bre ne znam ocu li moci da svarim toliku brutalnost.

Mislim da je na svakih minut-dva neko nanovo bivao zaklan. I ona scena sa cekicem, man’te me se takvih stvari, nije to vise za mene.

Druga stvar koja mi smeta je sto su svi likovi (sem ellie, dzoela i brata mu) ocigledno skenirani glumci. Jos su svi fotogenicni, taman ko za neku tv seriju.

Auu, sad i ja moram da obnovim gradivo iz prvog dela. :smiley: Ne može se tako “na suvo” ući u drugi deo :grinning_face_with_smiling_eyes: Mogu zamisliti kakav će tek biti novi Uncharted posle ove igre pošto je on ipak onako malo šareniji i svi oni raznovrsni predeli, mora i sl. :slight_smile:

Meni isto ova brutalnost nije po duši. Gledam sada koliko su neke stvari uradili realistično i nije mi dobro.
Kada je ubola u grkljan onu devojku/ženu što se igrala na viti, samo sam rekao da li je moguće da su ovo stavili u igru. Ranije nije bilo ovako esplicitno prikazano nasilje. Bilo je pokušaja, ali je sve bilo nekako sakriveno, snimano sa ledja da se ne vidi, a ovde je baš prvi plan i totalno brutalno.

Posle pogledanog, imam jednu zamerku, ako je već sve pokušano i do te mere prikazano da bude realistično, trebali su da naprave da onda i Ellie pada od jednog metka, možda dva komada, a da AI bude malo vrljaviji i da više promašuje, da ne bude preterano teško. Ovako ispada sve realistično, a onda Ellie pogadjaju 3 puta sa metkovima, a ona i dalje otvara vrata.

Sve ostalo čista desetka. Posebno atmosfera kako je uradjena.

Iz nekog po meni debilnog i nepoznatog razloga imam osecaj da se i dalje vrti neki negativan vajb oko ove igre. Gledam bzvz ovaj ceo event ili samo gameplay okacen na brdo raznih yt kanala i iznenadjuje me koliko ima dislajkova. Uglavnom to nisu neke velike brojke al s obzirom koji je studio i igra u pitanju stvarno mi je cudno ovo. Sony je izbacio skroz ovaj like/dislike bar i ostavio samo preglede na svom profilu ? Na jednom gamespot klipu ima sigurno 30-40% dislajkova ? Dal se tim ljudima stvarno ne svidja vidjeno il su i dalje u nekom losem vajbu zbog spojlera,napustanja studija i “cudnih” stvari u prici pa moraju da lupe dislike da bi se lepo osecali ? Ja kontam da je zbog ove druge stvari sto posto. Mogu da razumem, shvatim i slozim se sa onima koji kazu da nije nista novo,genijalno,revolucionarno prikazano al mislim da niko ozbiljan ne moze poreci da je ovaj gameplay veoma kvalitetan, da je posvecenost detaljima neverovatna, da je combat neverovatno realan i strasan, da je animacija pokreta,osecaj tezine i inercije brutalno uradjen. Veoma dobra grafika, zvuk i vise nego dobar, neprijatelji uglavnom pametno izgledaju a ne neki debili koji samo stoje i cekaju da ih ubijes, za vecinu veoma interesantna muzika na trenutak plus pogled na vitu u jednom momentu … pa sta ces vise od ovoga sunce ti ? Sve izgleda pet puta bolje i od nekih iznadprosecnih veoma dobrih igara a kamoli od neke obicne igre. Cemu i dalje ovaj hejt i neki cudan vajb ? Nije igra jos ni izasla i ko zna kolko stvari ima o kojima nista ne znamo i tek cemo videti a i za sada ovo sto je prikazano u najmanju ruku veoma dobro deluje. Ovo je ND, ovo je nastavak igre koja je za dosta ljudi najbolja igra prethodne generacije. Stvarno mi nije jasno sta se desava i cemu ovakve reakcije ? Mislim da se ni sony (kad su u pitanju najvece igre) a pogotovu ND nije nikad sreo sa necim slicnim i nasao u ovakvoj situaciji. Obicno svi sve hvale i dizu u nebesa cim nesto novo sony predstavi/prikaze.

1 Like

I radi spojlera i radi tog neisplacenog novca zbog navodno prekovremenog rada ali spojleri su definitivno najvise uticali na to ali sto je najbitnije spojleri koji su napisani redditu i ostalim sajtovima nisu tacni kako je reklo par ljudi koji su odigrali igru (review) nego samo oni u cutscenama su pravi sto nisam gledao na svu srecu.
Kad smo kod igre vec evo i ova slika

I oni što su lupali minuse će kupiti/igrati igru, to su samo galamdžije sa neta ali realno jako mali broj ljudi. Biće sve ok sa igrom, a minusi i reakcije kad tad budu zaboravljeni ili prođu.

2 Likes

Ja sam pogledao i procitao sve sto je procurelo i mogu da kazem ovako bez spojlera da ima dosta teskih,tuznih, zanimljivih i cudnih momenata sto je za ovakvu igru definitivno skroz normalno. Ne vidim i dalje cemu hejt ? Nisam primetio nista sokantno/skandalozno/neverovatno sto bi me odvuklo pa da krenem da kukam i kenjam. Nije ovo alisa u zemlji cuda jbg, igra je takva da mora da bude svega i svacega sta ces.

Nije problem tim ljudima ni nasilje ni brutalnost niti težina, problem im je LGBT orijentacija glavne protagonistkinje plus twist koji se desi u igri. Obični idioti koji bi da stvari “budu po njihovom” i “kako su oduvek bile” ali to prikrivaju.

3 Likes

Taj LGBT dio se mogao vidjeti i u DLCu prve igre i ne vidim da je ljudima tad bio problem nego su sad nasli da hejtuju.

1 Like

Razumem te skroz. I tebe a i ostale koji su ostavili komentar, nego samo kazem cudno mi je da se jedna ovako velika sonijeva igra nasla u ovoj situaciji a pogotovu sto je ND pravi o kome nema smisla nesto pricati. Ne secam se da je ikad iko nesto negativno pricao o nekoj ND igri ni pre a ni nakon izlaska. Al kontam da si defintivno u pravu sa tim da ljudi vole da bude po njihovom i mislim da i dalje tesko prihvataju neke stvari.

1 Like

izbjegavao sam bilo kakve vijesti i sl al na zalost doslo je do mene spojleri i sl gluposti al opet ne marim za to igra se uzima cim izadje