Starfield {MT}

Zašto Dragon Dogma 2 onda nije poluproizvod?

Naravno, kako nije. Potpuno ludilo da u danasnje vreme igra bude lockovana na 30 fps. Ajde da je neki next gen, pa i da razumem donekle. Ali to je Resident Evil 4 Engine. Pogledaj samo komentare, ljudi cancelovali masovno konzolnu verziju.

1 Like

Ma ko je kenselovao lol, bila najprodavanija igra u martu. Neogaf je već više od 7-8 godina irelevantan za bilo šta, ne dajem klik tom smeću :woman_shrugging:t2:.

To samo pokazuje da ce se prodavati bilo kakav visokobudzetniji RPG neko vreme, ne znaci da gomila ljudi nije cancelovalo preorder kada su saznali za 30 fps na konzolama sto sam pokusao da ilustrujem primerom koji ne odgovara tvom senzibilitetu.

Nisam tacno vise ni siguran oko cega se raspravljamo, pocinje da lici na uvrnuti ritual negacije sta god da napisem. Odgovor je dakle da “po toj logici” jeste DD2 poluproizvod, koji nisam pipnuo nakon uvodnih 15 minuta igre zbog toga. Proizvod koji izadje sa polovinom nestabilnog framerate-a koji je prihvatljiv minimum u danasnje vreme, jeste definicija poluproizvoda. Bitno je nagurati sendvice u jednu prostoriju i sto pre izbaciti igru da se uzmu neke pare. Navatace se vec neko na hajp i niske standarde.

Korporativni menadzment projekata tako funkcionise. Izbacis nesto sto se zove minimum viable product (MVP), kasnije peglas bagove i performanse kroz sprintove i releasove, nadajuci se da besna rulja nece srusiti celu kucu. To su kompromisi vremena u kome zivimo sa ogranicenim resursima a mnostvom kompleksnih projekata u pajpu.

1 Like

Zato što nešto nije u 60fps ne znači da je poluproizvod. Igre mogu biti poluporozvod i zbog toga što nisu native 4k. Zašto to nije razlog za cancel? Ili nemaju photo mode? Ako glasniji deo publike viče da neki feature koji je njima bitan nije u finalnoj verziji igre, ne znači da je poluproizvod. Na kraju krajeva, potrošačko pravo svakog je da kupi ono šta hoće. Ili neka pređe na PC :woman_shrugging:t2:.

Ja sam uvek radije za 1440p/60 ili 4K checkerboard/60 umesto native 4K/30. Jebeš rezoluciju.

1 Like

Svodi se na ličnu definiciju šta je poluproizvod. Ja se slažem da je fps bitniji.

Nije nista licno. Trebalo bi da postoji i 4K quality i performance mode sa nizom/dinamickom rezolucijom.

Proizvod je kompletan kada sadrzi opcije kao i 90% drugih igara koje se u danasnje vreme smatraju standardom.

Starfield su kolko tolko i sredili, nemam problem da priznam, probao pirata, kad sam video šta sve modovi mogu da poprave kupio onu neku premium edition iako su tad već svi žešće srali po igri. Jeste bilo fps dropova u gradovima, ali nije bilo neigrivo.

DD2 s druge strane apsolutno meni jeste poluproizvod.
Revolucija u gaming svetu, izvršite genocid nad npcjevima u gradu da bi imali bolji framerate. Ubi bože, ne vidim da su išta ispeglali performanse, ne pomaže ni pc od xyz hiljada €
Subjektivno možda, ali priča deluje daleko kvalitetnije i više imersive od starfield, ali sam lupio refund do daljnjeg

1 Like

Dodjem nakon nekoliko mjeseci na ovu temu i jos se prica o broju fps… Kome se igra ne svidja zaobidje je i gotovo, bar danas ima izbora za svaciji “ukus”.

2 Likes

Isto vazi i za forume, mi ovde volimo da drvimo o rezoluciji i ostalim manje vaznim stvarima (automobilske gume odavno zasluziju svoj podforum).

Salu na stranu, razumem da je tema malo smaracka, ja bih stvarno vrlo rado vise pricao o samoj igri, ali na zalost ne mogu da igram u 30 fps. Sve se nesto nadam da je na roadmapi patch, ili neki denuvo crack za PC. Do tada cu da kritikujem za sve bacene pare od 2000 dinara ili koliko vec na kraju ispade preko Kushadasija :sweat_smile:

Drugar sa kojim sam podelio taj uzas, rece da ima jos losih dizajnerskih odluka, kao sto je permadeath u nekim slucajevima i nedostatak fast travela. To vec ne znam ali eto, niko vas ne sprecava da pisete o igri.

Super što se zaista trude da poprave brojne nebuloze, al šta vredi kad ne mogu ono najbitnije da poprave – igra je rascepkana loading ekranima, nema pravog osećaja istraživanja i stranputica koje te nekud novo odvedu, to je glavna boljka.

Mislim da su igrači mnogo toga bili spremni da oproste samo da je ostao ‘exploration’ ogromne mape, to je bio njihov pravi adut. Za starfield je kasno, al nadam se da su naučili lekciju za idući fallout ili elder scrolls.

Lično bih voleo da nađu bolje pisce, no preživeću još jednu igru s uštogljenim likovima i dosadnim razgovorima ako se vrate na pravi put.

3 Likes

Probao update, nije baš ispeglano, vrv srede dok izađe iz bete. Brzinski primetih da sneak dmg bude nekih 33% , a sa cornered i još nekim traitom koji daje isti efekat bi trebalo da ide do 8%.
Nisam igrao zadnjih par updatea pa moguće i da je od ranije, ali loot primetno bolji, dobih god roll ali na jebeni eon. Zanimljivo baš na extreme, teško, mora da se taktizira. Mada ako se stavi da municija ima težinu i još neki setting za carry bulvalno može 2 oružja max da se nose. Pljušte oni effekti radijacija, ekstremiteti, solar, upalilo se 5 6 efekata odjednom haha. Jedino companione nisu baš ni takli, beskorisni totalno, vasco više smeta nego što ima koristi od njega, još mi blokira rutu za štekanje.

Edit: ko o čemu ja naravno o shipbuildingu :rofl:
Igrao sam se malo i baš je fino. Mnogo moćna stvar prazan hab i onda sa dekoracijom može da se spakuje sve u jedan 3x1 hab, možda i u 2x1 da može da se nagura. Ne mora brod da je velikih gabarita i mase, pa samim tim brži znatno, mobilniji i okretan. I konačno su sredili bugove sa lootm, u smislu stavi se armor na mannequina ili one displeje oružjem i ne nestaje loot.
Šteta samo što nisu napravili da mogu merdevine da se izmeste i sl.

1 Like

Novi update

1 Like

Upravo igrao, 60fps performance mode je bog otac :raised_hands:.

3 Likes

Jel gubi mnogo na kvalitetu sa 60fps?

1 Like

Navodno radi u 900p :frowning:

2 Likes

1440p upscalovano na 4k, tako ovi sa Digital Foundry rekoše valjda. A pročitao sam da neki tvrde da 900p tjera na 90-100fpsa na Series X, sad ne znam koliko su pouzdani ti izvori.

1 Like

Ne puno, barem ja nisam nešto primetio. i dalje odlično osvetljenje i texture. Ako je u pitanju upscale, onda radi dobar posao sa 900/1080p. Moj TV nema VRR, i sve radi glatko na 60fps/performance.

2 Likes