Stare dobre igre

Gledajuci trejler RE6 koji mi je dragi nam Akiris poslao na mejl skontao sam da nam se ne smesi lepa buducnost u svetu video igara (mislim na prave -teske-video igre) pa iz tog razloga i stavljam ovaj post!

Zamolio bih iskusne gejmere da postave ovde svoje omiljene (ozbiljne) igre oko kojih su se bas napatili :slight_smile:
Evo i spiska mojih favorita:

Silent hill 1 (zapeo kod klavira, presao pomocu casopisa :frowning: )
Resident evil 1, 2, 3 (sve ih oljustio kao bananu bez pomoci)
Tomb raider 1,2,3 (4 deo pomocu you tube-a :frowning: ) peti sada poceo :slight_smile:
Soul reaver 1 (zapeo kod zvona, nisam je ni presao)
Metal gear 1 (presao je 2 puta)
Silent hill 2,3,4,itd…

Eto, voleo bih da cujem i vasa iskustva.
Ima tu jos mnogo toga da se pise ali ajde da kazem da sam izdvojio omiljene kojih se sa setom secam :slight_smile:

Ima ih dosta ali ove su mi najdraze:

Resident evil 1, 2, 3 naravno igretina :slight_smile:

Metal gear 1 isto presao 2 puta
Metal gear 2 isto 2 puta
Metal gear 3 nisam imao gde da predjem ali sada cu

Little big adventure PC igra, ludilo igra, jedva sam provalio neke stvari ali igra je strava :slight_smile:

ima ih jos kada se setim pisacu jos :slight_smile:

RE 1,2,3 zatim Dark Earth (1997), Silent Hill 1-3…

Evo sta mi padne u prvih 30 sekundi na pamet :

RE 1,2,3, Code VeronicaX
Silent Hill 1,2,3
MGS 1,2,3
Crash Team Racing i oni prvi Crash-evi
Devil May Cry 1 i 2
Army Man
Gothic 1,2,3
Morrowind
Sheep Dog Wolf
Hogs of War
Soul Reaver

Evo sad citam naslove i ono sto nisam igrao i ono za sta nikad nisam ni cuo sve gledam na you tube-u tako da ce se nesto igrati uskoro :slight_smile:

@Nem

Pa jbm mu sunce, Army Man:) hahahah. Koliko prastara i odijozna igra ako se dobro secam sa plasticnim vojnicima:)! U, da , DMC jezivo teska.

TRON 2.0 - nigde nisam zapeo, ali mislim da je ovo najtezi FPS naslov koji sam ikada odigrao a da nije neka takticka simulacija.

Operation Flashpoint: Cold War Crisis - Ko je ovu igru presao, ni pakao mu nece tesko pasti :fubar: Malo sale naravno, ali ovo je zaista najteza igra koju sam ikada odigrao, a ujedno i najbolja. U poredjenju sa ovim danasnje perjanice COD i Batlefield izgledaju kao za****ncija za decu.

ovde bih se mogao naci, ali moja lista se nekako razlikuje od vasih pa resih i ja da postavim listu starih dobrih igara koje sam presao a sad kad ih spomenem stavljaju mi osmeh na lice i nadiru lepa secanja! pa da krenemo :slight_smile:

planescape: torment
baldur’s gate 1 i 2 (ne mislim one igre sto su izasle na konzolama nego starije igre sa PC-a)
diablo 1 i 2
icewind dale 1 i 2
newerwinter night
fallout 1 i 2
final fantasy IX

i par igara sa sege koje su mi obelezile detinjstvo
boogerman
vectormen
mortal kombat 1,2,3

i da ne zaboravim, moja prva igra sa commodore 64
king kong ( Super Blitz ) (imao 4 godine kad sam je igrao :))

Majstore, igre koje si naveo u prvom delu posta su moje najomiljenije svih vremena, ali pitanje je bilo “najtezih” igara. Uz duzno postovanje ovo su sve boze od igara:)

Ninja Gaiden je odvratno teska.

Moramo uzeti u obzir, da ako ste npr. stariji gejmer kao i vecina ovde koji su postovali u ovoj temi, da smo za ovih 15 godina otkako se pojavio PS1, nagledali svega i svacega i jednostavno nista vise ne moze biti tesko za nas. Mislim na mozgalice i zagonetke. Zato sto smo otprilike sve videli , ostalo su vec sve varijacije na temu. kako je fkovac napisao da je u SH1 zapeo kod klavira i presao pomocu casopisa. normalno. SH1 je druga igra koja je izasla u ovakvom fazonu. (prva je RE1, ne racunam alone in the dark iz 93-e.) tad je taj zanr bio svez i nov, i sve nas je iznenadjivalo. Ja sam na Re1 zapeo kod medaljona posto nisam znao da mora knjiga da se otvori u inventaru. zasto? zato sto je to bilo prvi put. secam se kad sam igrao dvojku cim sam dobio neku knjigu a da je isla u inventory, odmah sam je vrteo i kliktao ne bi li se mozda otvorila. to je jedna stvar. druga stvar je, tad smo imali 15, 16 godina. uz svo duzno postovanje mladjoj gejming populaciiji na ovom forumu, posle 20 godina igranja tesko da me nesto moze iznenaditi po pitanju zagonetki od velikih AAA developera. i verujem da kad bi sad izasao SH1 ili RE1 kao prvi put, niko od nas starijih ne bi imao nekih problema da je predje.

Drugo: internet. Nekad dok smo glavili, morali smo jer nema druge. Sad cim zapnes kazes sebi "***** ti ovo, nemam ja vremena da se njakam toliko na glupoj zagonetki. cap, youtube, pogledas i dovidjenja. ne kazem da svi to rade ali eto, nekad toga nije bilo.

Sto se tice tezine igre, danas nema toliko teskih igara? pa stavite svaku igru na Hard.

razlog ovome je i sto nekad su igre kostale mnogo manje da se naprave, pa se eksperimentisalo. u danasnje vreme kad igra kosta par miliona, praviti igru se bukvalno svodi na sve ili nista. Em sto frkisu oko toga dal ce biti primamljiva, zanimljiva i vizuelno lepa, zasto bi jos ubacili i faktor tezine, da bi i uprkos svemu pozitivnom neki average joe, stao posle 20 minuta zato sto je igra teska, rekao svojim drugarima da igru ne kupuju, pa oni svojim drugarima itd… zato danasnji developeri igraju na siguricu, barem sto se tezine tice. Osim ludih japanaca.

Evo primer je Dark Souls. igra je brutalno teska na pocetku, sto je dovoljno da se odbije pa barem 40% musterija. ALI! Ovo je igra pravljena da bude teska, i cele godine je isla propaganda zvana “you will die”. i svi smo znali da ce igra biti teska. E sad ko oce da proba nek kupi igru, ko nece, ne mora. I to je pametan potez. Odmah date ljudima do znanja sta planirate.

Takav zaj*b je napravio Capcom sa DMC3. Igra je bila dobra ali je bila brutalno teska. Bez da su ljudi znali. i Umalo je sve otislo u propast. prodali su samo 40% od planirane prodaje, armija ljudi je vristala od besa, pa su na kraju izdali Special Edition sa easy mode-om, dok su u japanu radili cak i besplatnu zamenu kopija. DMC3 za DMC3:SE.

Tuzno ali istinito, kao i svugde, i ovde se sve vrti oko novca. Sto se tice zagonetki i mozgalica u danasnjim igrama, one su tu samo da bi malo odahnuli od akcije bez da se previse zadrzavate. Pravi primer za ovo je Uncharted serijal. iako mi jako smeta sto skoro sve vec pise u notesu kad dodjete do zagonetke, skontao sam da je to jednostavno tako danas. razvojni timovi i izdavaci hoce da vi za svojih 60$ vidite sve sto oni imaju da ponude. Pa su zato igre danas i izgubile taj jedan podeljak tezine. Danas se prezentuje prica, atmosfera, dobar multiplayer i cinematic experience. i opet se vracam na Uncharted serijal zato sto je to jednostavno pravi primer igre danasnjice.

mada koliko sam citao u zadnjih par dana, mozda ima tracak nade po pitanje tezine u igrama. mozda je to pokrenuo sam dark souls. Bioshock Infinite ce imati 1999 mode, sto prezentuje tezinu igre kao u 1999-oj. Hitman:Absolution ce imati Purist Mode, u kome nema HUD-a, ni broja metaka ni nicega. jednostavno vi na ekranu i to je to.

Za sada ako hocete tesku igru, stavite na Hard/Very Hard, ako hocete zagonetke i mozgalice igrajte neke HOG (hidden object) igre. Ili instalirajte neki od Myst-ova, pa glavite do milje :slight_smile:

mislim da je kranje vreme da prihvatimo stvari kakve jesu i da ne cekamo od novog tomb raidera zagonetke ala Last Revelation, ili ocekivati da cemo u RE6 naci dijamant na pocetku igre, staviti ga u kip tigra kao levo oko, pa na kraju igre naci drugi dijamant i skontati da treba staviti kao drugo oko i pok upiti magnum :slight_smile:

Pa sa nekim stvarima se slazem a sa nekima naravno ne. Kao prvo bih prokomentarisao to za SH1 i klavir. Verovatno bi se manje nabadalo da sam znao engleski koliko danas, ali ajde neka danas urade rimejk Soul reaver-a pa neka je danasnji klinci bez interneta predju. Oni su se sretali sa svim i svacim do sada zar ne?
Zasto onda ne pristupiti jednostavnom resenju i naznaciti u opisu (na omotu) igre da je igra recimo za uzrast od - do. Znam, to danas stavljaju na igre ali iskljucivo zbog nasilja, za mozak ih bas briga…
Sto se tice prodaje skupih igara i da ce to sistemom “od usta do usta” ili prijatelj kaze prijatelju pa on kaze prijateljima prijatelja pa neko napravi grupu itd itd… tu su donekle u pravu ali za to postoje IGN i drugi koji ce o tome da pisu i skrecu paznju. Sta sad, nadje se neko sa ne bas zavidnim koeficijentom inteligencije, on napise na FB ili negde drugde da je igra preteska i mi cemo sad njega da slusamo? …ma samar i mars u cosak da igras pekmena!
Sve to moze da se resi lako, a iskreno neka mi neko kaze da su se ranije manje prodavale igre nego danas, onda stvarno vise necu nista da igram. Najbolje da naprave od svih nas retarde i debile, mada kad malo bolje razmislim i to im je u interesu jer tada kada svi postanemo takvi, danas - sutra da nam ponude na rafovima igru pod nazivom G0VN0’S ADVENTURE, mi cemo ga sa radoscu strpati u konzolu i nahraniti nju i nasu zelju za dobrom “avanturom”