Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

A ja mislio da sam jedini sa foruma koji gleda SK cast :joy:. Ne razumem zašto nisu popularni i slušani toliko a imaju dobru spiku i dosta podjebavaju Kosovca. I on je baš potkovan znanjem kao Qzma. Ja pamtim i dalje završetak njegove kolumne vezano za vojsku a pisao je tipa pre 25.godina. Upoređivao svoje iskustvo u vojsci sa Counter strike:
“Nema nikakvih sličnosti sem niske hardverske zahtevati” :joy::rofl::joy: pa čovek je genije…

2 Likes

Haha, dobre su in fore stvarno. Sjajan tandem Kuzma-Kosovac, nema boljeg podcasta na nasem prostoru.

1 Like

Pa recimo u svom najnovijem intervju na “Nauka i misterije” kanalu kod Nemanje sam izmedju ostalog pričao malo o toj njihovoj tehnologiji, i prema nekim svedočanstvima ljudi koji su bili na mestu pada tih letilica ili su bili uključeni kao naučnici u projekat obrnutog inženjeringa to je takva tehnologija da prevazilazi uopšte naša shvatanja, zakone naše fizike pa čak i našu maštu (barem neke od njih), recimo unutar tih letilica nema nikakvih oštrih ivica, niti nekakvih spojnica, delova da se vidi da je to sklapano, nego sve je kao jednodelno i kao od voska izliveno, isto tako spolja, nema nikakvih krila, zakrilaca, šrafova, mesta gde se spajaju delovi (kao recimo kod aviona) niti bilo kakvih mlazeva ili nekog vidljivog pogona, takodje iznutra maltene nema nikakvih kablova, žica, prekidača, kormila ili palice za upravljanje, već pilot upravlja pomoću misli tj. pomoću vibracija i frenkvencija i uspostavlja neku vrstu simbioze sa letilicom i ta letilica kao da ima “svest” i verovatno je neka ultra napredna verzija veštačke inteligencije, takodje unutar same letilice svaka komponentna je metamoforzna i može menjati oblik (i boju), takodje i neke žrtve vanzemaljskih otmica su pričali kako su bili unutar nekih ovalnih prostorija gde je sve kao jednodelno i kao izliveno od voska i kako unutra je sve bilo vrlo osvetljeno iako nema nikakve lampe, reflektora, sijalica ili nekog izvora svetlosti već kao da maltene sami zidovi i sama prostorija proizvodi željenu količinu, intenzitet i boju svetlosti.

Takodje recimo mogu i da manipulišu prostorom iznutra (kao što mogu i oko letilice da savijaju prostor i prave distorziju prostor/vremena) , recimo na mestu pada jedne od letilica neki očevici koji su bili na licu mesta su rekli da su uspeli i da udju unutar letilice i da iako je letilica spolja bila nekih 10-12 metara u prečniku unutra kao da je delovala prostranije i kao da je bilo mnogo više prostora, kao da imaju načina kako da kompresuju prostor, ono kao da ja udjem u objekat veličine telefonske govornice ili onog mobilnog toi-toi wc-a a unutra imam prostor da igram basket, ono za nas je tako nešto svakako mind-blowing i nepojmljivo i prosto neshvatljivo, pa ti neki koji su bili unutra na mestu pada su počeli da osećaju dezorijentisanost, vrtoglavicu, mučninu, glavobolju i tako neke simptome valjda od te distorzije kojoj su bili izloženi.

Mada kao što sam rekao to je za nas ono…prosto prevazilazi našu maštu i sva naša znanja i shvatanja. :wink:

1 Like

Ovo je zanimljiv zakljucak, 60-tih godina nismo mogli ni da zamislimo internet i smartphone, nego smo zamisljali buducnost u skladu sa tada dostupnim tehnologijama.

image

2 Likes

Baci sve ovo na onu NLO temu sto ima vec na forumu. Ovde ga spamujemo 1/1

2 Likes

Ubila te Kanada :grin:

2 Likes

Jao mani me matorog prdonje koji je pred penziju našao da bude opasan tip :roll_eyes:. Postoji način na koji se sve ovo može reći i biti kritičan ali njegova (besmislena) digresija u tekstu je bila namera da vređa. Kad dodaš na to koja je njegova profesionalna uloga, ispadne klovnovski pokušaj da se bude kao nešto edgy.

Pametan čovek će naći način da kaže šta ima o woke sentimentu, budala će samo pokazati primitivizam. Nije to ništa hrabro, naprotiv, samo je banalano i nešto što ne moram da platim da bih pročitao. Sedneš za tastaturu i “povezuješ” stvari da bi kenjao o nečemu što te negde duboko u duši muči, ali ne ide tek tako uz gejming.

1 Like

Otkrio ovaj dragulj sasvim slučajno. :grin:

Sad ne mogu da je izbijem iz glave. :crazy_face:

4 Likes

Koji flash-back jbt :sweat_smile:

1 Like

Jaoooo kad sam ja ovo slusao hahahaha

Ne kontam post, pošto je JLC živa, nije umrla. :face_with_peeking_eye:

1 Like

Nemam pojma, iskoči mi da umrla žena :thinking:

3 Likes

Ljudi, nadam se da vas ima ovde koji ste bliski temi, pa mi treba mala pomoć… Treba mi program neki ono najminimalniji, sa kojim bih mogao da napravim nacrt boxa za psa, tačnije da bude ono neki 3d model sa istaknutim dimenzijama…

Nekada u osnovnoj smo koristili Google Sketchup, ali kada sam googlao skontao sam da je google digao ruke od toga, i da su oni sada zasebni…

Razlog zašto mi treba nacrt je jer će mi box praviti drugar koji je slovenac, mada ono zna dobro srpski i pri tom trenutno nije ovde, a treba preko telefona da se dogovorimo šta i kako može i eventualno da da sugestije za popravke…

Molim vas za pomoć :heart:
EDIT:

Hudini uspešno izlazi iz starog boxa, i sada moram da napravim nešto ozbiljnije, jer je keva operisala na koleno, pa ne može da pazi na njega kada nisam kući… A on ako nije zatvoren sa svih mogućih strana, za njega to nije prepreka…

Pa si mislio nju da staviš u stari box :joy::rofl::joy:
Podseti me sutra oko 10h verovatno ću umeti to da ti odradim. Pusti mi samo PM

1 Like

Uf, pakleno je…

Mislio sam da se odselim, to mi je onako najlakše… Ali bojim se da ćemo u novinama završiti :smiley:

E ljudi jel se sećate ove cice ? :slight_smile:

E hoću kod nje da gostujem u emisiji. :blush:

Danika Patrik, vozila je ranije onaj NASCAR i Indy Car i te auto trke (bilo je priče svojevremeno da bi mogla da bude prva žena i u Formuli 1) a mislim i jedina žena zasad u profi moto-trkama (sad dal je bila ili ima još koja ne znam ne pratim to toliko, pogotovo ne NASCAR i Indy Car) i bila onako popularna neko vreme a sad vidim da ima svoj podcast gde se bavi temama kojima se i ja bavim. :slight_smile:

E ko bi rekao da smo danas takoreći kolege, eh šta ti je život :slight_smile:

Bila je popularna samo zato sto je zena. Skila bez.

Znaci i ona ravnozemljasica :rofl:

Ovo je mozda suvise napredno za tvoje potrebe, al Blender moze sta oces a uz to je besplatan. Ako si ranije koristio bilo koji moderan 3d softver nije velik problem da naucis osnove, ako nisi onda ce ici malo teze. Ako nista drugo, beginner tutorijala na yt imas koliko hoces.

E ljudi nabavih ovo ovih dana. :wink:

Ono u 2 toma ima nekih 800-900 stranica sve skupa, ovako dosta obimno gradivo, priča je podeljena u 27 manjih priča koje se na prvu čine nepovezano ali ipak kako odmiču jasno je da se naslanjaju jedna na drugu i da zajedno poput delića slagalice čine jednu celinu kako i naslovnica sugeriše.
Zasad sam pročitao prvi tom tj. prvu knjigu (trudim se onako da ne brzam i da ga polako i natenane guštiram jedno vreme) i priča je zaista fenomenalna, iako je strip iz DC kuće (Wildstorm) , iako protagonisti (njih troje) imaju neke parapsihološke i natprirodne moći strip nije baš superherojskog žanra, više je ono Marti Misterija fazon samo malo upakovan u taj američki, blokbasterski fazon (što naravno nije ništa loše) , ono dva toma u 27 priča i prepliću se razni žanrovi, ono imamo tu zavere vlade i tajnih službi, natprirodne pojave, vanzemaljce, vandimenzionalce, duhove, ono ima svega na tapetu.
Inače strip je ovako i omaž pop kulturi 20. veka i svaka priča je referenca na nešto (na neke likove iz DC ili Marvel univerzuma, na likove iz pulp romana koji su bili neka preteča stripova i strip junaka, na neka književna dela ili likove iz istih, na neke filmove, e sad iako se neki likovi pojavljuju jasno glavom i bradom tj. imenom i prezimenom kao recimo Šerlok Holms ili Drakula) ono većina njih su sa malo izmenjenim izgledom i imenima (kao neka alternativna verzija) što iz scenarističkih razloga (kako bi te podstakli malo na razmišljanje i istraživanje) što iz razloga autorskih prava tako da nema šanse da odma iz prve sve pohvataš i nakon čitanja moraš malo i sa strane da guglaš i istražuješ te reference na čemu ili na kome je nešto bilo bazirano što onako možda jednom prosečnom čitaocu bi moglo biti malo zahtevno i zamorno ali mislim da vredi kako bi se imao baš pun ugodjaj. :wink:
Sve u svemu jedan fenomenalan strip, crtež takodje sjajan, vrlo detaljan i raznovrstan gde kroz različite priče i stranice dominiraju druge palete boja i atmosfera, takodje onako vrlo obiman na 800-900 stranica, tvrde korice, onaj debeo i kvalitetan papir (nije onaj klasičan glatki koji se presijava), dodatni sadržaj, dovoljno krupna slova da nema naprezanja očiju kad čitaš i zaista fenomenalno izdanje Fibre, sve pohvale i preporuke i mislim da svakako vredi ovo pročitati i sačuvati. :wink:

3 Likes