Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

Nasao sam ti i odgovarajucu odecu za taj dogadjaj :upside_down_face::

7 Likes

2 Likes

Na siroko se tera od kad si postao gastoz :joy:

1 Like

pa blize mi je sad keln nego iz bg vranje :rofl:

1 Like

24.08. za nas smrtnike. Ja sam hteo još u martu kada su izašle karte, to si otkazao. :wink:

3 Likes

pa cekamo da robotnjik obezbedi akreditacije?

3 Likes

Rado bih, mada je i ovo jedva prošlo. Previše zahtevaju kada nisi tipičan novinar.

1 Like

Ma vise je bila šala :grin:
Al kad bi moglo bilo bi super.

ići kad i svi obično nema smisla jer je preogromna guzva

1 Like

Jel ide neko na Rammstein…? :smile:Vatrica da nam prži obrve :metal:

3 Likes

Pijes li sta od suplemenata?

1 Like

Jao ljudi šta mi je iskočilo… Jedan od najljepših dana u životu kad sam ovo dobio.

https://x.com/mavkoo/status/1790978861817110617?s=46&t=wvsztusi7XKLvujfDj7T8Q

12 Likes

Jbt sećam se ove reklame :face_holding_back_tears: Ja nikad nisam imao tu Segu ali sećam se kad sam dobio onu pijačarku sa žutim kertridžima, pola familije da se pokolje ko će da igra. Onaj bilijar, kakva to igretina bila :joy:

2 Likes

@Son_of_a_gun burzuju jedan :sweat_smile:

Skupo jeste bilo, nema šta. Za 250 tadašnjih maraka mogla je četveročlana porodica da živi komotno par mjeseci.

Srećom majka radila za neke strance a ja sam bio skroman u svemu ostalom osim u tehnologiji. Tako i dan danas. Dok se moja sestra oblačila u Tomu Tailoru i obuvala Nike sa vazdušnim đonom (tad je to bilo hit!) mene obuku i obuju na pijaci za 5 km. Bio sam fino dijete i odličan učenik pa nije ni bilo nekog otpora da se ovo kupi.

Imam je negdje i dan danas, stoji mi na ormaru u Srbiji, tačno ću da oduvam prašinu i malo se podsjetim djetinjstva.

Comix Zone, Vectorman, Nba Jam, Mortal Kombat 3 su mi favoriti iz ovih dana.

Tad si mogao iznajmljivati cartridge po video klubovima (kasnije će dosta njih postati igraonice u eri PS1) ali nije ni to bilo baš jeftino a ni rasprostranjeno. A i cartridgi su se kvarili, posle nekog vremena nekad hoće nekad neće, pa ga malo izvlačiš sa jedne strane da uhvati kontakt, pušeš u njega i sl. :crazy_face:

Beosoft u Gospodara Vučića 162 mi je bilo nezaobilazno mjesto svaki put kad odem za Bg. Volio bih znati koja je priča iza njih, u vrijeme opšte nemaštine otvoriti ovako nešto nije mogao svako. Početkom ovog vijeka, sa prelaskom na CDove i sa pojavom piratizacije im se gubi trag, ne znam na kraju kako su skončali.

Imali su licencu i za Nintendo, Game Boy sam isto kupio kod njih davne 1993. Tad je Nintendo bio manje alav, mogao si da kupiš cartridge 32 u 1, 54 u 1 i sl, a bar pola od toga budu dobre igre. Samo su vrhunske igre dolazile na zasebnim cartridgima.

Beosoft je imao i promotivne letke, svaki mjesec čitaš ko Bibliju šta je novo od igara ili koji su cartridgi na popustu. Kasnije su imali i plaćenu liniju za šifre i sl, nazoveš da ti izdiktiraju fatality combo za Sub Zeroa. :joy:

Ludilo vrijeme. :crazy_face:

8 Likes

Ako nisi znao, Vectorman i Comix Zone imas da skines na iPhone za dz, da te mine zelja. Ako hoces da snimas poziciju onda mozes da kupis igru.

2 Likes

Ma da ali nije to to. Držao sam kutiju od Sege u rukama cijeli put od Beograda. Posle svaki put kad završim s igranjem sve spakujem nazad u kutiju kao što je bilo, i dan danas to sve stoji kao novo, mint condition što bi rekli.

Ah, memberberries…

Edit: I dan danas zavrtim Nba Playground na boxu koji je duhovni naslednik Nba Jama i Nba Hangtimea. Boom shaka laka!

4 Likes

Dodao bih i Sega Genesis Classics za Xbox, 4.6$ kod Turaka :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Ovo je mene radilo

3 Likes

Izašao Ghost of Tsushima za PC, prokletinja savršeno radi na Steam Decku, ali ne može da se kupi.

Postoje dve mogućnosti za mene:

1. Piratska verzija
  2. Da kupim nalog sa igrom, ili da kreiram novi nalog na CRO i tamo uzmem. E sad, ukoliko bi napravio CRO nalog ili kupio igru na drugom nalogu, kakve su posledice?
    Ako uzmem USA i dođe do bana, banuje se samo nalog?
    Ako uzmem na store CRO, da li će me uopste provaliti, pošto mi je CRO u komsiluku.

Pa isto je usa ili cro nisi sa tih prostora