Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

Igrom slucaja sam je hteo uzeti pre dve godine kada sam imao Mac Mini. Mislim da je ovo bas popularna tastatura na “keyboard sceni” . :smile: Trazih onomad bas nesto da je sexy a pritom mogu da menjam izmedju vise uredjaja (mac pc i ipad).

4 Likes

Sve mogu da shvatim, ali kako se naviknete na te tenkeyless, 65% ili koji je sad već aktuelan naziv za te bez numeričkog dela, ne ide mi u glavu baš nikako.

@ontopic
https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-laptop-i-tablet/laptopovi-apple/apple-vison-pro-512gb/oglas/162902446?utm_source=kp&utm_medium=interfejs&utm_campaign=social_share&utm_content=oglas

Al se ismejah na cenu jbt, fali samo ona pesma la cocaina la cocaina

1 Like

Od kad sam se preselio, predaleko mi TV sad za pikanje, jbg ne mogu da naviknem nema sanse. Nemam koncentraciju. Pa cu da se nakacim na monitor.

Smem li da ostavim konzolu ovde?

2 Likes

65% je banja, treba da probas 60%.

Ne mozes da se naviknes, uvek ce ti nedostajati tasteri. Sve u zivotu je neki trade-off. S druge strane imas kompaktnost i vise mesta na stolu. Pitanje je samo sta ti je vaznije.

Ovo nema veze sa navikom ili prostorom na stolu. Ovo je sa tim novim kliktavim tastaturama je cisto pomodarstvo.
Samo cekam da neki nadrogirani influenser (debil) izadje na net sa pisacom masinom… to ce da bude mega giga kul… ima da bude kao u daktilografskom odelenju iz 1957.

Pa nije kliktava, ova moja je necujna, kao i ona gore iz opisa. Vidis da je sad trend drugaciji. Ali jeste malo fetisizam i hipsteraj. Pogotovu sa 60%, format je vrlo atraktivan iako krajnje nepraktican za ozbiljan rad, ako bi kodirao sa tim bila bi torture device, samo valja za gaming i ovako light kuckanje na forumima.

Ma probao sam brate, zato me i zanima jel sam ja jedini vanzemaljac da mi je totalno kontraintutivno . Meni sa mojim lopatama od šaka ni posle 30 godina nema tog laptopa na kom mogu da kucam komforno. Uvek neki skučen osećaj, posle duže sesije ko napad klaustrofobije da imam prsti mi se znoje.
Kad idemo ka većim ekranima na svim uređajima valjda podrazumeva i veći sto jb3m li ga.
2000 te sam imao chicony kb kliktavu, mislim da nije bila ni 20 dm, sad za to i svetla se traži 100+eur.
Da li je u pitanju get off my lawn sindrom ne znam, ali sve manje razumem neke trendove.
Kupio hyperx elite alloy rgb. Sa svakim updateom softvera sjebu svaki community preset, sad trenutno nema ni jedan funkcionalan. Ko i sve što kupi hp se magično preko noći pretvori u drek najveći

@ph1beropt e bas taj model, samo sto je ovo v2 s neznamkakvim sve poboljsanjima. Bolja baterija, bolja wireless veza, qmk/via podrska, veci izbor switcheva bla bla.

@celahudini ova je 75% velicine, znaci ima sve sem numpada. Ne bih uzimao manje verzije, tipa da joj fale F tasteri. Meni tasteri ne deluju skuceno, tastatura ko tastatura, samo nema numpad desno.

Dugo sam dumao dal da uzmem full verziju ili ovu, razmisljam ok koliko cesto mi treba numpad. Bilo bi pametnije da sam uzeo vecu, al ne vredi, srce me vuklo da uzmem ovu. U najgorem slucaju, ako ispadne da sam pogresio, uzecu odvojen numpad i osecati se ko idiot. :smiley:

@marko_gts uh ne podnosim ni ja kliktave tastature, kad krene neko da drlja po tasterima ceo stan da trpi. Ne da te zanima, al ovi cowberry switchevi su linearni (dakle bez klika) i imaju dosta mekan zvuk. Ne kazem da su necujni, al sve zajedno je u granicama prihvatljivosti.

A rgb svetlo jos drzim upaljeno jer mi novo i zanimljivo, al vec vidim da cu ga ugasiti. :smiley:

3 Likes

Ma znam, ima drugar sada takvu. Nista se ne cuje. Jos jedan drugar je bas nalozen na to. Pa je menjao tastere, pa gumice pa cuda… budzio te tastature vise nego sto budze kola u filmu FF. Tako da sam bas upoznat sa tim fenomenom tastatura.

2 Likes

Drugari, izgubio sam telefon jutros kada sam se vracao iz grada. Autobus na liniji 84 kada sam se vracao kuci u Zemun. Zvao sam sve brojeve GSP-a i niko se ne javlja do jednog broja, gde su mi rekli da nemaju broj tog privatnog prevoznika. Zvao sam Yettel operatera i oni su mi suspendovali broj iz bezbednosnih razloga, Preko googla i aplikacije find my device uspeo sam da lociram uredjaj. Nalazi se u Kumodraskoj 249. Da li da prijavim policiji ili da odem sam po njega. U pitanju je stambena zgrada. Ko zna da li bi ga uoipste nasao

Ja bih prijavio policiji iskreno pa u saradnji sa njima i google da potražite fon. Nadam se da imaš neki vid zaštite na fonu…

1 Like

Bukvalno najgore fudbalsko gostovanje koje sam imao u životu… Očajno selo, puno neandertalaca, ne bih savetovao nikome apsolutno da priđe… Čestitam im za uspeh, koji nije mali, ali bukvalno ništa više od toga… Očaj živi…

Koji je model, koja je vrednost telefona? Nznm koliko ti se sve isplati, ako je neka sica 100-200e, batali…

A gde mislis tacno da odes? Ako je zgrada, ima vise stanova. Ja ne bih imao problem licno da odem na vrata nekome, samo opusteno, sve mozes da se dogovoris, niko ne zeli da se zajebava sa policijom, od nje se jedino plase. Poneo bih nesto malo para da otkupim, 50e npr. Reci im da je to nagrada za to sto su pronasli i cuvali. Ako je neko normalan bice sve ok. Ali ne znas gde je i gde su tacno, da ides od vrata ne dolazi u obzir. Apple ima super foru, moze u metar da locira telefon. Ne znam da li google ima nesto slicno. Treba ti onda dodatni uredjaj sa kojim ces da radis tracking (smartwatch u apple slucaju).

Kako si ga izgubio u autobusu, ukrali? Nisi valjda ostavio negde na sedistu? Ispao? Jesi bio pijan? Zanimljivo da su institucije, GSP, operater, policija… potpuno beskorisni u ovom slucaju. Samo google bato.

Ok posto prva opcija otpada, nemas puno opcija, prijavi kradju policiji. Idi danas jer nr vredi da prijavis mnogo kasnije i ide drzavni praznik u cetvrtak i petak. Trebace ti mozda za nesto taj papir da je telefon ukraden i pusti ih da rade po krivicnoj prijavi protiv nn lica. Ponesi sta imas od podataka (IMEI, s/n, broj sima, itd…) Verovatno nece nista biti od toga, bice malo neprijatno uvek su nadrndani, dnevno se izgubi na stotine telefona, nece niko bas tvoj da juri, i niko nece da radi svoj posao.

1 Like

Meni je zanimljivo bilo zbog državnog posla jer su spominjali ali nisam znao za košarkašku istoriju sela

Samsung Galaxy S21 FE. Ja sam digao ruke od telefona, nego mi je potreban policisjki izvestaj kojeg treba da prilazim u mejlu koji cu slati osiguranju za prijavu stete. Skore dve godine placam osiguranje za tel, pa da vidim da li mogu da izvucem neki dinar. Pijan sam se vracao sa rejva, odnosno after partija juce oko 12h u podne,

1 Like

Jel može neko ko je kupovao na Enebi da ode u svoj library da proba da otvori neki od ključeva koje je kupio bilo kad, kad probam da otvorim bilo koji dobijem grešku kao na slici? Da vidim da li je do sistema ili do mene?

Nevermind, proradilo.

Nema na čemu, tu smo uvek :grin: :grin:

Rekoh ti da se maneš pijanstva, treba da te lociramo satelitom naredni put :grin:

Ajde pijan, nego sigurno i drogiran :sweat_smile:

Salu na stranu, zao mi je telefona, ne znam bas za osiguranje da li pokriva i kradju, dobro bi bilo da izvuces deo.