Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Jedan covek, jeste. Imao je malo pomoci besplatne ali u suštini sâm. Igra je kratka i traje nekih dva sata na regularnoj tezini, ali je zanimljiva i zabavna tako da cu je sigurno okrenuti 2-3 puta.

1 Like

Probao Prodeus sinoc, presao odmah dva nivoa.

Igra je fascinantna mesavina modernih senzibiliteta i old-school (al ono stvarno old-school) pristupa level dizajnu i gameplayu. Super su se dosetili da stave low-rez premaz preko slike, ne bi to bio taj osecaj da je sve ostro i cisto. A moze i da se iskljuci ako previse smeta.

Puske koje sam dosad pokupio imaju mocan osecaj. Krv i ostali efekti frcaju na sve strane, u tom smislu me podseca na matori konzolni shooter Black, ako je neko igrao. Okrsaji su zasad jos uvek relativno jednostavni, racunam da ce u kasnijim nivoima tek ludilo da krene. Kretanje i napucavanje samo klize, tvoj jedini posao je da prezivis i pucas po svemu sto mrda. U tom smislu je igra krajnje osvezavajuca, nema sta da se misli, skuplja, razresava, samo udri.

Ako imam neki minus, onda je to dizajn samih nivoa. Mozda su malo suvise old-school – pretrpani, klaustrofobicni i bezlicni, tesko je pratiti gde si bio i gde treba da ides, i pored 3d mape. Mozda kasnije postanu upecatljiviji, ipak je ovo moderna igra. Al ova dva nivoa sto sam presao bas imaju taj matori Doom vajb (sad skoro luka igrao na gamepassu pa mi je sveze u glavi koliko su nivoi tada zapravo bili ruzni).

Obavezno cu igrati jos, a vidim i da se luka zainteresovao cim je bacio oko na tv u prolazu.

EDIT – moram jos da dodam, najludje od svega je to sto uopste za igru nisam cuo. Da je @robotnjik ne pomenu juce, ne bi mi na pamet palo da je probam.

2 Likes

Privodim kraju Tinykin, legla mi je igra skroz. Da nije na GP ne bi je vjerovatno kupio, zapravo nisam ni čuo za nju. Odlučio sam da je probam i zapravo batalio druge igre da odigram ovo. Baš opuštajuća igra, bez combata samo skupljaš collectables i riješavaš puzzles koje nisu nešto preteške ali su zanimljive i imaju šarm. Kao nagradu za svaki level dobijaš taj jedan predmet, tipa makaze ili lijevak koji ti treba da napraviš letjelicu da bi otišao odatle jer ti si neki mali minijaturni astronaut koji se tu srušio. Svaki level je jedna soba koja je ogromna za tebe jer si mikroskopski. Jedna je bila dnevna soba, jedna wc, jedna hodnik itd. i level dizajn je odličan, stvarno je uložen ogroman trud u to i to se vidi. Ja nešto ne ganjam često one achievmente ali ovdje ču izganjati jer svakako sam na svoju ruku ganjao da pokupim sve i jedan polen koji nije obavezan da bi prešao level ali meni je ovdje toliko zanimljivo to istraživanje i što je dizajn prelijep da mi nije teret bilo uopšte. Nisam je još završio ali sam pri kraju i mogu već sad da kažem, 10/10 za ono što pokušava da bude.

4 Likes

Najbolje je kada ti tako legne neka neplanirana igra, da ne kažem nepoznata, instalirana iz neke radoznalosti. Meni ništa ne drži pažnju već neko vreme…

2 Likes

Tinykin deluje super zabavno ali primat je uzeo The Gunk. Odusveljen sam igrom iako usisavam jelte, Gunk

2 Likes

Uh meni i lidiji gunk bio blago dosadan. Sve i tako kratak, na kraju ga ostavismo po strani. Osnovna ideja je dobra, al su nekako na tome i ostali.

Al drago mi da se drugima sviđa.

Prešao Firewatch sinoć, top je igra. Kratka doduše, može za dva ipo sata otprilike da se pređe samo se meni odužilo jer sam istraživao sve i pokušavao da doprem do Delilah-e :joy: neću da spoilujem ništa, ali ako neko nema šta da igra, samo nek pokrene ovo i nek se prepusti. Uživancija.

5 Likes

Iako vazi za najbolju igru u trilogiji prinudjen sam da batalim Jack 2 jer se meni taj pristup ne dopada. Pod velikim uticajem GTA trojke koja je bila revolucionarna igra tada, napravili su GTA shooter i potpuno skrenuli sa puta platforminga. Iako je ovo bila naprednija igra, sa mnogo vecim svetom, kompleksnijim karakterima, i u svakom smislu veca igra od prvog Jacka, mnogo su skrenuli sa puta u cilju da igracima ponude potpuno novo iskustvo, Ono sto moram da pohvalim je vrhunski voice acting koji šiša vecinu danasnih igara i crtanih filmova, a ovde imamo igru koja je stara 19 godina. Noughty dog jebi ga.

Igrao i ja sinoc. Prijatno iznenadjenje.

Odlicna igra za krace gejming sesije. Igra je tipicno Game Pass pronadjeno zlato, za koju inace ne bi cuo a jos manje kupio.

1 Like

Je li Prodeus na Game Passu? Ja juče kucao u search i izbacilo mi ali piše game preview.

Jeste u game pass. Game preview znaci samo “beta”. Igra je normalno dostupna ali nije jos dovesena.

1 Like

Pogledaću šta meni piše malo kasnije, al zar nisu rekli da je igra sada na 1.0? Ja shvatio da je zato i stigla na Gamepass…

Inače gledam juče jedan review, igra mu se sviđa al debelo kritikuje checkpoint sistem jer potpuno uklanja izazov. Nisam dovoljno igrao da donesem sud koliki je ovo zapravo problem, al ima čovek poentu. Definitivno je neuobičajen pristup, naročito za ovakav tip igre, gde je izazov glavna poenta.

Zavrsih najzad Disco Elysium. Sta reci, igra je toliko unikatna da smo lidija i ja ostali bez reci. Literatura prakticno.

Zadovoljan sam kako se sve zavrsilo. Sad se naravno pitam koliko je igra fleksibilna, da li bi se tok radnje bitnije promenio da sam birao druge opcije. U razgovorima sam skoro uvek isao na najnormalniju varijantu, sta cu kad sam sustinski dosadan. Eto ja sam nagruvao statistiku na pamet i opazanje, s glavom u oblacima, ko zna kako bi prica isla da sam napravio nekog rmpaliju kratkog fitilja.

U neku ruku Disco i nije rpg, ovo je vise choose-your-adventure, ili cak samo blago interaktivna knjiga. Igra je u sustini jedan dugi niz razgovora. 98% vremena razgovaras s drugima, ili sam sa sobom. Poenta je vise da pratis detektivsku istragu jedne oronule pijandure koja pati od teske amnezije i jedva se drzi u jednom komadu, nego sad neki min-maxing ili bilo kakav standardni gameplay.

Nije to za svakog, jasno. Ali mi smo bili opcinjeni od pocetka do kraja – likovima, svetom, prozom. Ne znam kad ce skoro ovako nesto da se opet pojavi.

5 Likes

Verovatno ne u skorije vreme.

https://twitter.com/nibellion/status/1576274176973090816?s=46&t=zYdIU9OpG11kFJJdrg-FVQ

Bas citam neki dan da Amazon pravi Disco Elysium seriju. :man_shrugging:

1 Like

Opasno me podseca na neku igru ali ne mogu da se setim na koju

Btw, nakon 65 sati Valhalla mi je dosadna. Prezasićenje. Kratka pauza od igre pa dalje…

Trenutno igram Vanguard, sp. Odlican sp.

Jeste, ali zavisno od skillova koje imaš ćeš proći skill check-ove, i neki problemi se mogu riješiti na više načina. Npr. ja znam da onaj leš se može skinuti tako što pucaš u konopac da ga skineš ali ja sam gs skinuo drugačije, više se i ne sjećam kako, uhlavnom došla je policija i skinula ga. Pa iz tog ugla mi je rpg.

I da, ja sam sam totalno min-maxovao i nosio do kraja jedno 20 komada odjeće da magu da se preobučem da bi dobio buff na skill. Ali isto tako mi je jedno 10-tak skill pointsa ostalo neiskorišteno na kraju jer sam čuvao za kad mi zatreba.

2 Likes

Probao jedno 45 minuta Grounded

Ideja mi se mnogo svidja, mada sam solidno pogubljen. SP kampanja je zasad prilicno lake ruke, tek tu i tamo da pokoju suptilnu smernicu, a meni u medjuvremenu suvo grlo i krci stomak. Aj te sam shvatio kako da dodjem do ciste vode, a krenuo sam i neke jadne bube da lovim, kud ih napravise onako slatke.

Doziveo sam i svoj prvi susret s paukom, to se neslavno zavrsilo, ocekivano. Krenuo da secem stabljiku na desetak metara (well, cm, haha) od pauka u nadi da me nece primetiti, al cula me bestija.

Jos dosta toga ne razumem kako funkcionise, kao npr. skeniranje ajtema i kakve to ima veze s ‘brain power’ ili kako su vec nazvali. Al dosta me igra povukla da cu nastaviti. Moj jedini reper za ovakve survival igre je Subnautica, ciji onboarding je bio mnogo bolji, da budem iskren. Al ideja i izvedba su ovde dovoljno sarmantni da me kopka da istrazujem jos.

1 Like

I ja isto probao jedno sat vremena, pauka sam jednom vidio ali sam pobjegao. ali sam zato jedno dva, tri puta poginuo kraj nekog mravinjaka jer sam pokušavao da pokupim backpack koji ostane kad pogineš. Vide me beštije i napadnu me.
Napravio dam neki armor od djeteline ali nisam uspio čizme, noć je već bila, tu sam snimio. Sviđa mi se igra, jedini problem što sam previše nekih igara počeo pa ne stignem igrati sve.

1 Like

Bas sam se uziveo u Dying light.
Malo me zeza skakutanje brzo ali okk. Ide nekako.
Nego pitanje za sve. Da li postoji neko brzo kretanje po mapi ili sam osudjen da se majmunisem sa kraja na kraj mape.

1 Like

Brzo kretanje mislis fast travel?
Ako da, to ima. Mozes da obavis na Metro stranicama. Stanice se otkljucavaju u prici a ostatak mislim putem onih nocnih misija / aktiviteta.

Edit: evo metro mapa sa googla

4 Likes