Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Da da, brutalna igra.

1 Like

Iskreno sto se mene tice NBA 2K21 uopste nije trebao ni da izlazi , s’obzirom da je sezona prekinuta, da nije bilo nekih transfera od tad , da ni draft nije odrzan, itd , a pritom da ne spominjemo koliko je minorna razlika u gejmpleju izmedju 2K20 i 2K21 , ono komotno su mogli da preskoce 2K21 pa onda dogodine da naprave nesto zaista novo, a sto se tice 2K21 mogli su za 2K20 samo jedan manji update da naprave i mislim da bi to bilo dovoljno.

Ono tesko da je moguce opravdati izlazak i postojanje 2K21 igre i to jos po punoj ceni, klasicna alavost i muznja para, idiotski je davati pare za nesto sto u principu vec imam (2K20), za copy/paste igru od prosle godine.

1 Like

Dobrodosao u svet sportskih simulacija. :joy:

imas na razmeni nosioca za 2500, proveren clan i share posrednik

Igram Doom Eternal na novom TV u. Prvi put igram nesto HDR enabled. Izgleda neverovatno, imam osecaj da sam mnogo toga propustio jer nisam imao HDR tv.
Moracu neke igre ponovo makar da pokrenem da vidim kako izgleda.

7 Likes

Juce sam zavrsio Outlast, nakon sto sam ga kupio na tri platforme i nikada pripalio do sada.

Naslusao sam se hvalospjeva o igri, kako je prica odlicna, kako je odlican horor, ali moram reci da je meni sve ovo bio jedan veliki meh.

Ok, premisa sa sakrivanjem i bez oruzja u teoriji treba da podigne tenziju i dopridonese horor atmosferi, ali meni je iskreno bila zamorna.
Posebno zbog lose vidljivosti i sa kamerom, tako da mi se vise puta desilo da onog velikog baju vidim tek kada je na 2 metra od mene, dakle usao mi je u Rene Bitorajac zonu bez da sam mogao uopste da ga vidim. Vidljivost u vanjskim djelovima dok pada kisa je jos gora, cirka metar. Ovo mi je znatno podiglo frustraciju u igri, kao i ono sakrivanje nakon sto me otkriju. Imajuci ovo u vidu, svaki put kada sam otkrio pustao sam da me ubiju, prvo sto me smara trcanje i trazenje kreveta/ormara, drugo 'cuz I ain’t no bitch.

Prica je takodje bila meh, iako sam nasao gotovo sve dokumente i snimio sve notes-e. Standardna horor/sci-fi prica koju sam na ovaj ili onaj nacin vidio dvadesetak puta do sada.

Ono sto me zanima je da li horor scena toliko losa da je Outlast prosao sa hvalospjevima kod publike bez da je narocito dobra igra?

Na kraju, najveci horor mi je bio checkpoint sistem, pa kada vidim da neko hoce da mi ubijem, prepadao sam se koliko ce me igra vratiti unazad.

E da, Switch verzija ima dosta bugova sa on screen que-ovima, gdje se cesto tekst za interakciju nije pojavljivao, narocito u kasnijim djelovima igre.
Skriptovanost je takodje na visokom nivou, tako da na kraju ima jedan dio gdje igra ne dozvoljava sakrivanje, nego iskljucivo sprint ka glavnoj prostoriji.

Od mene 6/10, a veliki kvalitet igre je sto je kratka.

3 Likes

Trenutno Metal Gears Solid 5 Phantom Pain…odradio sam 7 glavnih i sad radim side misije, malo sam dublje zašao u poentu igrice, širenje baze, budženje tima i njegovih jedinica, sviđa mi se za sad, oduševljen sam…izbegavam i dalje 2k21, čitam i ovde, bojim se da kad krenem my career i grindovanje igrača u parku da mi se ništa drugo ni neće igrati…

Ne znam kako uopšte možeš da doživiš horor iskustvo na switchu u handheld modu igranja, to mi je isto kao da igram tetris :grinning:
Za priču mogu da se složim, ali da sam se ježio dok sam je igrao jesam…Horor igre uvek igram sa slušalicama inače je boranija…

3 Likes

Istu reakciju sam imao kao i ti. :smiley:

1 Like

:joy:

2 Likes

2K samo 69 na metacriticu.

Bice fora kada za next gen samo dodaju raytracing. Malo me hvata nepoverenje jer nisu prikazali ni jedan jedini gameplay snimak a konzola izlazi za 2 meseca. U cemu je fora? Isto i Fifa.

Zar to nije standard već godinama? Jedno te isto i gameplay u zadnjem momentu…

Nesto se ne secam kako je bilo 2013, nije to bas standard jer je potpuno nova konzola, covek bi ocekivao nesto malo vise od jednog zakucavanja i trejlera za Fifu. Niko ne prica o next gen poboljsanjima, jako cudno, ne znam…

Nema nista od pravog “next gena” barem jos 2 godine.

Realno, ovaj next gen nema heavy hittere kao prethodne generacije. Corona, rekli bi ljudi

Jedino što su rekli za 2k za next gen je da je prave od nule i kao ko kupi one skuplje edicije za current gen da će mu se progress iz myteama i coinsi transferovati na next gen.
Sad nije da ih pravdam ili im verujem ali je stvarno 15 bila nebo i zemlja na ps3 i 4. Mislim da je bilo tipa ps3 verzija 11tak gb, ps4 60, i nisu bili samo cinematics nego apsolutno totalno 2 različite igre.

Sad se više ni ne sećam koji je zadnji live izašao na konzole i koji sam igrao ali znam da je bio neki totalno drugi pristup od 2k-a. Oćeš da napreduješ za 1 ovr moraš da igraš da bi otključao progress, ne kao 2k gde od starta gađaš igru sa 50$ i odma si 85 ovr i sl.

Stvarno bre, kako dovodiš u pitanje ovu igru kad svi znamo kako se igraju horori. :smiley: Nikakav switch i dečje spravice i portovi, samo full hd, slušalice obavezno (na max), ugašeno svetlo i cepaj. :smiley: Priča k’o priča, ti si novinar koji zaglibio u ludari jer si dobio dojavu da se tamo dešavaju razne stvari i hoćeš da pobegneš. Ništa više ni ne treba tu da se dešava posebno. Sad uzmeš lepo Outlast The Whistleblower standalone expanziju gde su nadoknadili sve što je falilo u prvom delu. Ali samo na normalnoj konzoli sa slušalicama. :smiley: I neeeeeemoj zmija da te ujede da podižeš brightness na max. :joy:

3 Likes

Elem, digao sam brightness dosta (za nas seljake brightness, za ovu fancy publiku gamma), i opet nula bodova. I dalje mislim da cu da ostanem pri ovom misljenju, posto su same mehanike igre meni poprilicno dosadne.

E sad, da ne bude da sam run’n’gun tip igraca (jesam :pensive:), ne znam kako sunjanje moze biti zanimljivo duze od dva sata ako sama mehanika sunjanja/nalazenja nije dovedena do savrsenstva?
Primjer: Metal Gear Solid 1. Sunjanje i vidljivost su bili jasno naglaseni, ali je ta mehanika bila zanimljiva. Ovde vise imam osjecaj bacanja kocke sa sunjanjem nego sto stvarno primjenjujem nauceno. Ako sam primjenio nauceno, to je da je AI skripta naredila da ce taj i taj tada i tada biti tu i tu, i eto, sacekaj da to prodje. Mozda pokusam sa Outlast 2, evo cak obecavam i TV i slusalice, ali za mene i dalje vazi gameplay is king.

A dobro, Outlast se proslavio sa njihovim prilazom u gameplay-u gde nema odbrane, oružja i sl. nego samo sakrivanje, bežanje i šunjanje (šunjanje malo manje jer jeste malo traljavo ali opet i igra je stara bar 5 godina i smatrala se indie naslovom ako se ne varam. Mali tim ljudi itd.) Ali sa tom ekspanzijom su malo popravili neke stvari, a Outlast 2 je svakako bolji, jer se igra i napolju u selu i svašta nešto.

Haha, ni u jednoj igri nećeš da se udubiš kao što će to da bude slučaj u dobroj horor igri. :grinning_face_with_smiling_eyes: To je najveća čar. Napetost i tenzija je uvek tu i ako igraš sa slušalicama i sve to, nema sile da te ne uvuče u atmosferu i da nađeš sebe kako čmiljiš iza ugla :joy: Čak i Alan Wake koji i nije baš punokrvni horor naslov ume da bude jeziv i napet kad se igra kako valja. :grinning_face_with_smiling_eyes::ok_hand:

1 Like