Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

GMGOW walk in the park naspram ovoga :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Ne znas :joy: pretpostavljas ali veruj mi, ne znas :joy:

1 Like

Odlican Crash 4, bas prijatno iznenađenje. Steta sto je Actvision prebacio deo studia (toys for bob) koji su radili igru na neke druge projekte vezano za COD franšizu.

1 Like

Super je, prava oldskul platforma, prelepa i sarena igra.

Jedino sto je 100x laksi od trilogije ako igras sa beskonacnim zivotima.

Završio sam Red Dead Redemption 1 i odmah prešao na dvojku. Baš mi je super legao prvi deo, lep period u gaming svetu kad nisam morao da “titram muda” svakom konju, da kuvam kafe, pečem meso na kamp vatrici, tešim konja kad god neko zapuca preko livade, rasterujem komarce, oblačim drugu garderobu kad zahladni ili otopli, da češljam konja jer se isprljao, da čistim dvocevku, da podmazujem dvocevku, da sapunjam mačora… Nego jednostavno imam staminu konja, moju staminu i health i udri…
Priča odlična u prvom delu, igra izgleda odlično takođe s obzirom na period kad je izašla. Jedan je Rockstar iz starih dana, samo me smara što se svaka njihova igra svodi na to kako te jebavaju neka dva korumpirana pandura - čoveka na visokim pozicijama ili nešto treće u tom reonu i ja kao glavni lik koji iz nekog razloga večito obavljam misije za tako neke debile jer sam toliko badass ali ne mogu njih da ubijem gde sam imao 3000 prilika da uradim to kroz priču. Svaka njihova igra se svodi na isto.
E sad, nakon završetka prvog dela odmah uleteh u nastavak.
Skontah odmah da se ovde radi o istoj bandi samo što je priča pre prvog dela i igra iz ugla Arthur-a. Odmah vidimo likove koje sam ganjao u prvom delu kao i John Marston-a, njegovu ženu, klinca itd. Ona regija u snegu sa početka, vilica do poda kako izgleda.
Generalno cela igra je vilica do poda, stvarno nemam zamerke ni što su animacije realistično kilave i svo titranje jajca ali baš iz tog razloga pređem dve misije i osećam se iscrpljeno i gasim igru. Na toliko stvari moram da pazim da mi ubije draž nekad i izmori me, plus što su obaveštenja kratka tj brzo mi nestanu sa ekrana i dok ja pročitam šta se dešava text mi se skloni i onda moram na google da tumaram pola osnovnih stvari koje me zanimaju.
U tom tutorial segmentu su očajni. Za sve ostalo im svaka čast za sada.

13 Likes

U RDR1 populacija meksika totalno desetkovana dolaskom izvesnog revolverasa preko granice koji se u bari udavi :laughing:

U RDR2 sam proveo jedno 170 sati, zavlacio se u maltene svaki kraj mape, bas uzivao, i onda me je kraj jako smorio, i epilog. Mozda je do mene, ali eto…

1 Like

RDR 2 main story sam isprašio samo tako, ništa dosadno bilo nije. Jedino je ganjanje 100% bilo povremeno malo smor. RDR 1 nisam još igrao jer sam PC-jaš uglavnom bio a tamo je nema, jedna od prvih igara što sam kupio kad sam prešao na konzole je upravo RDR 1. Je Samo čekam pogodno vrijeme da uletim u nju. Iskreno nisam ni znao da je to RDR 2 prequel.

Ne znam da li se zna na cemu radi Team Asobo trenutno?! Igram povremeno Astrobot Rescue Mission i ovaj Playroom. Njima zaista treba dozvoliti da naprave na miru neki platformer, ne mora ni biti vezan za Astro. Ocigledno su talentovani.

3 Likes

Posle mnogo vremena stigao sam prvi u online trci Mario Cart 8 Deluxe!! Idemo breeeee!!! Ko je najjaciii?!! :muscle::grinning:

1 Like

Mala ispravka - Asobi, nije Asobo.

Ne zna niko na cemu rade, sem sto su letos najavili najvecu igru do sada tako da je razvoj uveliko ongoing. Najavili su i ekspanziju studija tako da deluje kao da im je lepo pod Sonijem i da ce ostvariti neosporan potencijal i talenat koji je mozda cak u rangu Nintendo developera.

Nadam se da rade Astro nastavak za VR2, to mi ima najvise smisla za sada. Sony nece tek tako da odustane od ovog IP-ja koji mozda nije bas system seller ali je vazan za brend identitet. I realno - presladak je. Toliko su sarmantni robotici, toliko je kul fora da bi bila prava steta preci na nesto drugo…

2 Likes

Jedno slovo ali mene to zbunilo na sekund, Asobo su ovi što su radili Plague Tale igre, rek’o otkud oni da rade Astro bot. :grinning:

1 Like

U moju odbranu, „i“ i „o“ su jedan pored drugog na tastaturi a ja imam debele prste. :smile:

3 Likes

Krenuo sam da pregazim Uncharted. Ne znam da li ja preterujem ali prvi deo sam presao za jedan dan. Drugi evo do pola za jedan dan :man_shrugging: da li su toliko kratke igre :relieved:

4 Likes

Kratke ali dobre. To sto su nas sad naucili na igre od 50+sati sa checklistom, nasa krivica.

5 Likes

Odlicne su igre, izmedju 8-10 sati ako istrazujes i mezis. Mislim da je U4 malo duzi, Lost Legacy ima nekog malo otvorenog djela po uzoru na U4.

Ako imas prilike, predji i Golden Abyss sa Vite, isto odlicna igra.

1 Like

Primetio sam da je kompletna prica napravljena bez palamudjenja i skretanja pažnje na nesto drugo samo da bi se vestacki produzilo vreme igre. Cak se i grafika drzi odlicno kao i glasovna gluma i audio kvalitet igre. U vreme kada je izasao prvi deo, ne secam se da je bilo neke koja bi parirala.

Pa realno prvi Uncharted se vidi da je pregazilo vreme, drugi i treći deo definitivno odolevaju vremenu i odlicne su igre u svakom smislu i za danasnje standarde a cetvorka ne tako stara ali ne bas ni tako mlada igra izasla mislim pre nekih 6 godina da je izasla, bese tamo 2016. izgleda bolje od velike većine igara i dan danas.

1 Like

Četvorka i The Lost Legacy su poboljšane za ps5, tako da mogu da zamislim kako tek one izgledaju.

6 Likes

Ima neko The Last of Us remake za ps5 da pozajmi?