Šta trenutno igrate? 2021.

Uf, Days Gone igretina za pojedine naslove :grin:
Ne znam da l imam da se pozalim na nesto

6 Likes

Sedi 1 ili jos bolje ajde napusti cas, sacekaj tu ispred vrata dok ne pocne da zvoni.

Realno dizajn misija je bas do jaja , vrlo kreativan, raznovrstan i zabavan (ukoliko mislimo na glavne iliti main misije) , napucavanje jeste malo traljavo, frustrirajuce i meh i da prica, likovi i atmosfera su zaista odlicni i ono vanserijski kao i gomila kul detalja.

Sve u svemu jedna zaista odlicna igra , ok napucavanje je mozda meh (i mozda nije tako savrseno optimizovana i ispolirana kao ne znam Uncharted, GoW, Batman, Spider-Man ili sta ja znam) ali generalno to ostatak igre kompenzuje i kad zavrsis igru to kilavo i nespretno napucavanje (kao i recimo malo slabija optimizacija) brzo pada u zaborav ali zato ostaju u secanju odlicni likovi, prica, atmosfera, kul misije i sve ono sto jednu igru cini odlicnom i kvalitetnom.

DS je fantastičan, jako underrated igra, onaj plot twist na polovini igre i secret ending … sam bio u fazonu wtf, sad tek ne mogu docekati drugi deo, a 99% ga i nece biti :rofl:

4 Likes

Ma ne valja ništa, ima 60 na metacriticu :joy:

2 Likes

Plus je Sonijeva igra. :laughing:

2 Likes

Pogledaj user ocene sada na metacritic kad su je zakplili i sklonili 99% bugova koje imala u startu …

Ma nebitno to totalno, samo važi ono što piše od kritike :joy:

@MladenVR pa zar Sonijeve igre ne dobijaju po defaultu 9 i 10 :joy:

Na pocetku sam bio u fazonu ‘Koji smor, vec vidjeno’, dao sam joj sansu i odigrao 2-3 sata u cugu i sad ne mogu da stanem. Od price do kombata i grafike, sve 10ke. Na primer paralelno sa njom gazim i FC6. Sramota me da ih stavim u istu recenicu.

3 Likes

Pazi vamo…znaci 02.09. The Last of Us part 1 Remake, oktobar Resident Evil Village dlc+ third person dlc i Plage Tale Requiem. Decembar The Callisto Protocol, januar Dead Space Remake i šlag na tortu u martu Resident Evil 4 Remake! Dajte mi sve, dabogda mi preselo! :heart_eyes:

1 Like

Mislim da si u ovom postu naveo najveci problem danasnje gejming industrije

8 Likes

U prevodu serviraju nam stalno “budjav lebac” podgrejan u mikrotalasnoj

3 Likes

Remakeovi su najvece gluposti.
Daj da se izvuku pare, kad vec nemamo novih igara i nove ideje.

1 Like

Dobro je da postoje i remasteri i remake, ali pored novih igara. Nove igre jesu problem. Evo igram alan wake remaster i uopste nemam osecaj da je igra stara koliko jeste, ali bilo bi bolje da mogu da igram alan wake 2 next gen.

1 Like

Remake mogu da tolerisem ako ima razloga za njega. Nemam nista protiv kad vidim da su odradili Crash trilogiju ili Spyro, Resident Evil i sl naslove koji su stari jos iz ps1 i ps2 ere. Dusu bih prodao za Silent Hill 1 remake u stilu Resident Evil 2 (kamera u trecem licu) ali remake poput TLoU1 koji apsolutno nema potrebe i svi ovi Remasteri, e to vec ne podrzavam.

Edit, voleo bih cak i Nightmare Creatures da vidim neki remake :grin:

2 Likes

A šta znam. I nije baš tolika glupost.
Krenuću od sebe. Da nije bilo Dark Souls 1 remastered, znaš kad bih ga igrao, pa nikad. Remasteri i remakeovi su dobri za neke mladje generacije koji bi želeli da udju u priču ili da igraju neke starije dobre igre a da ne izgleda kao otpad.
Po meni je djubre što su radili ovaj rimejk za last of us. Pa ta igra je izgledala super i bez njega. Ako će kompanije sada da štancuju rimejk za “novije” igre kojima to uopšte ne treba, onda smo u problemu. Remake i remaster za neke starije naslove su i više nego poželjni sa moje strane.

Ma ta sranja, remake, remaster, to moze samo usputno onako da bude, a ne kao da izlazi igra decenije… Daj nam nove igre.
Nego, dok je ovaca…

@iNikola Mogu se usaglasiti da je neke igre okej odraditi, bas kao Crash (mada je necu igrati). Neke tako bas bas kultne igre, podrzavam. Ali oni svako djubre kao obrade i ide najava i cena kao da je GTA 6.

1 Like

Cena kao da je igra nova jeste bezobrazna. I to previse.

2 Likes

Ozbilni horor naslovi prostižu. Šteta što se @MladenVR plaši horora i ne usuđuje se da igra ove igre sam u mraku sa slušalicama. :smile:

1 Like

Ne smijem brate, sanjam posle neke gluposti :joy:

2 Likes

Grajndam Origins lagano, dođe mi ko opuštanje posle radnog dana. Što više igram sve više mi bajek deluje ko egipatski Witcher. Vidi se da su seli i ozbiljne beleške pravili.

Inače standardni open-world fazon, zaputiš se negde i usput ti toliko drugih stvari odvuče pažnju da zaboraviš gde si krenuo. Ponekad su side kvestovi dovoljno glupavi da mi spade mrena s očiju i zapitam se na šta mi ide život, al uglavnom su taman dovoljno zanimljivi da sati samo klize. Na kraju mi još teško dođe da stanem, kad eno taman još jedan upitnik iza brda.

Pola užitka je u samom okruženju. Drevni Egipat, sav taj pesak, masivne ruševine i sunce mi baš prijaju. Zaprepastio sam se kad sam prve gole grudi ugledao, mislio sam da je bag u pitanju. Ali ne, autentičnost. Što je kul u suštini.

Generalno sam za sav sadržaj overlevelovan, mada deluje mi ko da je igra tako i kalibrisana, da ti najbolje ide ako si makar par levela iznad preporučenog. Miks šunjanja i otvorene borbe mi je super legao. Jedino se malo brinem da će mi sve dojaditi a ja još daleko od kraja priče. Kad prokletih upitnika ima stotine, a teško mi da ih zaobiđem.

6 Likes