Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Licno sve placam kartica/telefon. Ali razumem ljude koji nece.
Banke svuda otimaju ali ovde preteruju.
Sto se mene tice treba ih zatvoriti.
Mrzim lopove.

Pa sta su onda trgovci koji naplacuju sendvic 400 dinara ako ne lopovi. Te cene su totalni SF u srbiji jer svi znamo da radnu snagu ne placaju adekvatno.

Ajde bas zatvori sve banke, da vidim kako bi bilo… da se vratimo na divlji zapad… Samo cemo mi da zatvaramo a ceo normalan svet prelazi na kartice. Naravno, ima smisla, mi smo u nekoj posebnoj dimenziji realnosti.

Veruj mi ako prodaje hleb za 70, nema vecu zaradu od 15. Umesto defaulta od 15 din, nek ukinu proviziju do 750 i video bi. Secam se pre jedno dve godine dok jos nisam bio u tome otisao u prodavnicu zdrave hrane, pitam jel moze karticom? Moze ali samo preko 500 din. Kontam, druze moj koji ce ti onda kartica? Sad ih razumem. Nije problem na vece iznose nek banka uzme. Ja to kontam tako, da recimo onaj primer sto sam naveo da je covek uzeo robe za 27k i banka uzela skoro 10%, jebiga da nemam pos terminal verovatno ne bi uzeo kod mene. Ali evo, kod mene recimo led sijalica od 9w sto je neki standard jacine je 120 din. Da dodjes i uzmes jednu sijalicu i platis karticom ne znam bas dal sam na nuli

Jeste sigurno. I zato je sve u proseku skuplje. Da banke ukinu proviziju, cene bi ostale iste jer su ljudi govna. Ja vidim po sebi, nov sam u svemu ovome i gledam da budem korektan. U jednom trenutku kad je krenuo rat sve otislo gore. Naravno morao sam podici cene adekvatno skoku nabavne. Neke stvari su krenule da pojeftinjuju u oktobru. I ja sam cene spustio. Konkurencija i dalje tera iste cene a znam da nabavljaju po manjoj. Meni ide u prilog. Ali generalno to je pattern. Dizes cene kad poskupi. Ostavis ako pojeftini

1 Like

Tesko mi je da poverujem u tu pricu, iskreno. Ok za pojedine artikle tipa Led sijalicu jer ti je nabavna cena visoka, ali probaj da objasnis kako ispadne sendvic 400 dinara. Sta mislis zasto drzava ogranocava cenu hleba “sava”. Zato sto je to socijalna kategorija i dizu cene svega kao nenormalni iako nema realnog pokrica jer koriste momenat inflacije.

image
I ja gunđam na Intezu zbog provizija i “troškova” održavanja računa, ali me uvek obraduje kupovina u Gigatronu :slightly_smiling_face:

2 Likes

Ja nikada nemam keša u novčaniku, samo kartica. I onda mi se desilo jednom da sam ušao u neku pekaru gde mi radnica kaže da nemaju aparat. Popizdeo sam…

E vidis to je problem, niko ne veruje trgovcima i ne treba da veruje. Zarade su odlicne pogotovu u srbiji gde je maltene besplatna radna snaga. I pored zlih banaka, nekako je BG prepun skupih automobila i kupuju se stanovi za kes. To su ti isti koji kukaju na provizije i poreze, nema ko drugi.

Šta učinih :rofl:

Inače igram i dalje Dishonored 2.

Igra mi se sviđa po svim vektorima, prosto je uživanje razgledati tako upečatljivo ostvaren univerzum. Vizuelni dizajn im je prva liga. Bukvalno zastajem da gledam pisaću mašinu ili wc šolju, koliko sve dobro izgleda.

Vidi se da je grafika malo zastarela, al ide im u prilog to što su se oslonili na stilizaciju, pa ne bode oči toliko. Najgora stvar je i dalje užasan input lag, sve vreme mi neprijatno. Programeri su tu opasno zatajili, a nažalost ih izgleda nije zanimalo da izbace neki 60fps patch, jer naravno jedan series x ovo može da sažvaće bez problema.

Počeo sam da otključavam magične moći, te je gameplay sve zabavniji. Mape su krcate stazama i bogazama, do tačke zamora, jer se stalno brinem da nisam nešto propustio. Al to je više do mene, standardni gejmerski ocd.

Igram sve na stealth. Zasad mi ne smeta previše što me igra ograničava da budem dobrica jer ću inače dobiti ‘loš’ kraj, al sam i dalje oko toga besan. Bilo je već situacija gde mi prekipi od konstantnog load-reload loopa, dođe mi da ih sve puškom pobijem, al ne smem. Bože budalaštine.

Ok, priznajem, loše igram jer sam nestrpljiv, ali lakše je kriviti developere nego biti pažljiv. Sad kad sam otključao moć da vidim kroz zidove bi trebalo da ide lakše.

Još samo na brzinu da pomenem i Fantasian, ios JRPG za Apple arcade. Simpatična retro igra, podseća na stare klasike žanra, u fazonu originalnog FF7. Priča je zasad maksimalno bedasta, prepuna klišea i opštih mesta, al je gameplay solidan.

Još vredi pomenuti da su lokacije napravljene od pravih materijala pa skenirane, što igri daje nesvakidašnji izgled.

7 Likes

Zavrsio pre neki dan Astro’s Playroom. Koliko je ono dobro svaka im cast. Bukvalno treba da naprave punokrvnu igru/platformera od 10ak sati. Svaka im cast. Malo sam iritiraju oni delovi gde vas igra tera da koristete onaj touch ili kontrolisete pretanje putem motion-a kontrolera. Razumem da je to zbog prikaza samog kontrolera ali opet ona lopta mi je bila onako iritirajuca :sweat_smile:

Kad sam je zavrsio bas mi je bilo krivo sto je dosao kraj :pensive:

Takodje sam na silu krenuo i zavrsio The Divison 2. Iz 4og puta sam se jedva naterao, prosto mi ni malo nije legla, koliko mi je prvi deo legao odmah, ovaj drugi nikako i cim sam zavrsio pricu pao je delete jer nema svrhe, nema sanse da nastavim. Vise mi je legao deo u New York-u ponovo iz DLC-a i tu je nekako kliknulo dok DC nikako nije uspeo.

2 Likes

Meni je Stealth bio bas uzivanje u Dishonered-u, fantasticna je to igra, oba dela. Komboi sa egzekucijama su takodie strava, ludilo sta rade ljudi…

@MitraljezaC PSVR verzija je mnogo duza, to je zaista bilo fenomenalno. 2D verzija za PS5 joj nije ni do kolena…

3 Likes

Igrao bas sinoc. Neverovatno dobra igra. Neverovatno da nisu napravili nastavak. :expressionless:

2 Likes

Počeo sam da igram Citizen Sleeper. Iskreno, na samom startu umalo ne obrisah igru. Trebalo mi je neko vrijeme da ukapiram gameplay a i učinilo mi se na početku da ću biti prisiljen na silno čitanje, da je igra nakrcana tekstom kao Disco Elysium a nema voice acting. Međutim nije i drago mi je da sam joj dao šansu i sad nema sumnje da ću završiti igru. Gameplay kad skapiraš postane zarazan, juče sam mislio samo sat vremena Citizen Sleeper igrati međutim nisam mogao ostaviti jer su u toj igri uvijek usred nečega i vrtiš nekoliko questova istovremeno tako da juče zbog njega nisam Elden Ring ni upalio.

1 Like

Da da procitao sam ti. Samo treba VR za to :sweat_smile: kud ne kupih PSVR 2019. u bugarskoj za nekih 180e

Dao sam joj šansu par sati, nije me držalo, uprkos silnim pohvalama po netu. Gameplay je čudan, a kvalitet pisanja ne može da primiriše Elysiumu. Znam da sam snob po pitanju proze, al kad ti se igra zasniva na tome, onda tu ne sme da omaši majku mu.

Među, prošlo je neko vreme otkako sam igrao Disco Elysium, možda mi sad neće toliko smetati amaterski nivo piskaranja.

Skinuo sam igru opet, leba ne jede. Probaću još jednom neki dan. Možda mi i gameplay bolje legne, sad kad znam šta da očekujem.

Ma ni blizu nije Disco Elysium-u, niti pokušava da bude, drugačija igra skroz. Pomenuo sam samo zbog toga što je Disco Elysium bio lošiji dosta dok nije imao sav voice acting. Ovdje je više nekako fokus na menadžmentu, da održavaš condition i energy, odlučuješ kad potrošiti na stabilizer, na šta pare potrošiti, koje questove ganjati sa kojim kockicama itd.

1 Like

Sve te shvatam, nego poredim jer su obe narativne igre, a igrao sam ih jednu za drugom. Što je pomalo nefer, jer mi je Elysium u toj kategoriji neprikosnoven.

I nesretni Beacon Pines je zamalo stradao iz istih razloga, a igra u suštini sasvim simpatična jednom kad spustiš malo očekivanja.

1 Like

Iako mi Elden fino popunjava dan kada je u pitanju konzolni gaming, mislim da je bitno napomenuti da se uz kafu sada pika Marvel Snap. U pitanju je kartaška igra sa likovima iz, pogadjajte, Marvel univerzuma. Igra je dosta jednostavna i partije se brzo završe što je mene i privuklo. Na terenu se nalaze tri lokacije i svaka od tih lokacija ima neku osobinu kada se karta odigra. Npr na kraju svake runde sve karte dobijaju +1, sve karte imaju -3, oba igrača dobijaju 2 raptora sa power 1 itd itd. Partije traju 6 rundi i pobednik je igrač koji poseduje jače likove na minimum 2 lokacije. Sam art je dosta fino odradjen i karte se mogu unapredjivati pa tako imamo klasične karte pa 3D karte pa animirane karte pa sa nekim spešl okvirom itd. U ovoj igri se ne mogu otvarati pekovi već se karte dobijaju levelovanjem. Sad da li je to prednost ili mana, procenite sami. Ja ne mogu da donesem ispravni sud za sada.
U svakom slučaju sasvim fina igra za fon i mislio sam da je vredno malo napisati o njoj. Ima tu još da se radi, naravno, ali igra donosi zabavu što je i cilj.

2 Likes

Joj svi pričaju o tom Marvel Snapu, igra je očigledno dobra, pride i besplatna. Al ne da mi se da igram bilo šta sa superherojima, kad ih vidim onako utegnute u spandeks dođe mi muka.

Verovatno ću popustiti u nekom trenutku, jer u suštini volim igre s kartama. Ali uh, taj marvel zagadio sve, nema gde nisu pipke pustili.

3 Likes

Heh, cak i u Fifi su pustili pipke.

Meni ne smeta ako je bas dobro odradjeno, npr Wolverine film je bas mracan i nema helanki. :smiley:

2 Likes