Šta trenutno igrate? 2021.

Pa ako si propastio ekskluzive sa ps4, bolje na ovoj generaciji nećeš od toga naći, tako da uživaj.

I to što igraš na Switch-u su uglavnom igre sa U pa ništa ne fali.

4 Likes

Jbg tako je već neko vreme, ista situacija i sa myteamom. Oko 2 godine je lifespan servera i ugase.
Na next genu su još više izraženi coinsi, tj skuplji atributi za upgrade. Kupuješ dakle sve, animacije, ono proseravanja tipa odeća itd. Imaš fazon nekih sitnica tipa daily pick n win, gde odabereš ko će u real life utakmici pobediti, 100 coinsa po tačnom odabiru :joy: ima onaj daily spin, na nextgenu nije ni onaj točak sa nagradama pa da možeš da vidiš kojom jačinom da zavrtiš nego neka debilna animacija kod statue i šta dobiješ dobio si taj dan. Ima i onaj debilni 2ktv, nedeljno bude po jedna epizoda gde odgovaraš na pitanja, ima po redditu i youtubeu uvek nekih likova što okače tačne odgovore za svaku epizodu, ali i to ako možeš da presediš 15 minuta i gledaš cringe njihovih voditelja za nekih 2000-3000 coinsa.
Narod (ameri jelte većinom) ne da se ne buni, nego koliko vidim postala je meta i norma kupiti najskuplju ediciju s kojom dobiješ 200k coinsa i to ulažeš u myplayera jbg.
Ja dok sam igrao uvek bi napravio jednog dummy centra, najvišeg moguće sa najdužim rasponom ruku, nisu toliko ni bitni atributi, uvek možeš da počistiš skokove i blokove. Ako odvrneš na veće težine poraste coin multiplier po utakmici. I onda posle drugi fajl sa buildom kojim želim da igram i ulažem coinse u atirbute i animacije.
Da nije debilno debilno je, pogotovo što širom modova ni nema načina da zaradiš neku veću količinu coinsa. Bolje što ne igraš 22 next gen, veruj mi. Tamo imaju neke gluposti tipa reper si, i posle fashion šta već ne znam ni kako da nazovem. Kad završiš questline bude tipa neto nekih 100k vc, ali debilni su questovi samo tako.
Zato ja godinama ni ne ulazim u modove sem myteama jbg. Ili da kažem ulazio sam do pre neki mesec, sad sam izlečeni narkoman :joy:

2 Likes

Jel igrao neko State of Decay 2? Mislim se da ga probam, posto sam malo izmedju igara trenutno.

Igrao sam ja, ali sam se smorio igrajući sam, o mnogo stvari treba da brineš a nema šanse da sve postigneš.
Neko vreme sam i uspevao dok nije došao momenat da je baš teško, batalio…
Kontam da je sa ekipom dobra zabava.

2 Likes

Juce sam isprobavao na ipadu neke igre iz apple arcade ponude, kad vec daju 3 meseca. Ne vredi, sve su mi redom ocajne. Jedino mi se svideo Thumper portable, neverovatno koliko je carska muzika, koliko je akcija lozacka i intenzivna, ali to nije bas nacin kako bih zeleo da koristim “profesionalni” tablet (svaki put mi se malo ide u wc od tog izraza).

I dalje mi je jedina podnosljiva igra na ipadu Fruit Ninja, posle 10 godina. To nije bas normalno. Probao sam i ovu novu Final Fantasy (Fantasium), odmah me je smorila na pocetku potezna borba.

Kazu da je ipad generalno strava za neke potezne strategije i kartaske igre (Heartstone naravno) ali ne znam koliko mi se uopste igraju. Skinuo sam Civ 6, ima bas losu rezoluciju na ipadu, stara je vec. Sigurno ima nekih dobrih koje se placaju, kao sto je Slay the Spire, ali ni to me nesto nije drzalo na konzoli.

Sve u svemu deluje kao procerdana 3 meseca gratis arcade-a.

1 Like

Meni je Sneaky Sasquatch vrh, jedina igra na ipad-u koju bih uvijek mogao da igram a da mi nije dosadno

1 Like

Probaj agent intercept

1 Like

Igrao sam i ja sa društvom i nije nam legla nikako. Prvo što igra jako loše radi, prepuna bagova i svega što ti padne na pamet, a pored toga nije nikakvo grafičko otkriće. Kada smo se pomirili sa time, ajde nema veze idemo malo da se sezamo međutim kada smo skontali da nemamo jednog lika kog levelujemo i sa kim igramo nego kao da igram Sims pa moram jednog lika da stavim da odmara, pa u međuvremenu da igram sa drugim likom kao da krećem od nule (da ne pričam tek kad neko zagine, nema povratka i sve što si uložio u tog lika odlazi sa njim i ti igraš sa nekim novim likom iz te ekipe koji je samo jedan u nizu na kog trebaš da paziš, da ga hraniš itd) tako da ja nisam video nikakav značajan progres u igri. Drugar je baš aktivno igrao i dok mi ostali nismo bili online ali kada mu je lik poginuo on se smorio i nije mu se ni igralo sa drugim likom jer je u ovog uložio sve ne znajući da neće moći da povrati lika sa kojim je krenuo.
Meni je igra delovala kao neki indie neispoliran naslov, a ne neka ekskluziva.

1 Like

Eto kako se ukusi razlikuju. Imam uplacen Arcade otkako se pojavio. Svako-toliko skinem neku novu igru da probam, a imam pregrst koje skoro svaki dan igram. Sve zavisi sta te zanima – ne znam da sam ijednu ‘visokobudzetnu’ igru uzeo da igram, uglavnom me zanimaju omanje igre sa zanimljivom mehanikom.

Ako nisi vec i sam probao, imam par predloga koji bi mogli da ti se svide:

• Monument Valley 1 & 2
  • Oddmar
  • The Room kolekciju
  • Oceanhorn 2
  • The Last Campfire

. . . . . . .

Inace probah sinoc Moonlighter, nisam puno ocekivao al bogami prijatno sam iznenadjen.

Igra je veoma blagi rogue-lite, u smislu da ima randomizovane dungeone i da standardno gubis sve kad umres, al opasnost da izgubis progres je relativno mala, jer u svakom trenutku mozes da se teleportujes kuci. Onda to postaje vise pitanje koliko si spreman da rizikujes.

A kad odes kuci, i tu lezi prava draz igre, sve sto si nakupio mozes da prodajes u svojoj prodavnici. Namestis neku cenu, i onda gledas kako kupci reaguju da bi stekao osecaj koliko mozes da trazis. Isti taj loot takodje koristis za apgrejdovanje svega, od opreme, preko dodavanja novih prodavnica seocetu, do prosirenja sopstvene prodavnice.

I dok si reko keks, uhvatili su te u loop – odes u dungeon, guras dokle smes, vratis se kuci, rasprodas sta mozes, ostatak ulozis u apgrejdove, rinse & repeat. To sto ni najkraci silazak u pecine nije beskoristan mi se jako svidja, jer sta god da pokupis vredi. Elegantno su uklonili taj osecaj beznadja i frustracije kad ti propadne dobar run i znas da moras bas sve ispocetka. Ovde u svakom trenutku, posle jedne lose sobe, mozes da kazes ‘ok za danas dosta’ i vratis se svom malom seocetu.

Igrao sam tek oko sat-dva, nisam jos ni prvi dungeon ocistio. Al vec sam nabudzio lika, otvorio par novih prodavnica, nazire se momenat kad cu prvom dungeon bossu izaci na megdan. Igrace se jos sigurno.

1 Like

Hvala na predlogu. Odavno planiram da konektujem ps joy i da krenem da igram na apple tv-u neke arcade igre cisto iz zezancije :grin:

1 Like

Cisto da znas, Oddmar i Oceanhorn 2 su ko stvoreni za dzojped, za Last Campfire nisam siguran, dok se The Room i Monument Valley specificno oslanjaju na koriscenje touchscreena.

1 Like

Blasfemija…zbog te igre i razmisljam da se iscimam oko tog arcade-a…
Igru je radio Hironobu Sakaguchi prava legenda JRPG zanra…covek koji je stvorio Final Fantasy i radio na istom sve do 12 (koji je poslednji dobar single player FF)…pored toga je radio na mnogim odlicnim igrama poput Super Mario RPG, Romancing Saga 2-3, Chrono Trigger, Front Mission, Seiken Densetsu 3 (Trials of Mana za ostatak sveta) Bushido Blade 1-2, Xenogears, Parasite Eve 1-2, SaGa Frontier, Vagrant Story, Kingdom Hearts…a od kako je napusio Square radio je na Blue Dragon, Lost Odyssey, The Last Story…ja ne znam da li jos neki game developer/designer ima ovakav RPG portfolio… ako si pravi RPG pogotovo JRPG ljubitelj igra je must play…

1 Like

Mislim da @padawan u startu nije bio ciljna publika. Zar ne reče baš pre neki dan kako ga generalno potezne igre slabo zanimaju. Još kad preko toga dodaš šiljate frizure i grcanje svakih pola minuta, ne znam što je uopšte pokušavao… :wink:

JRPG igre u svom modernom izdanju stvarno nisu za svakog, a to kažem ko neko ko ih je ranije mnogo više igrao, sa lepim sećanjima na neke od njih.

Nisam sad tu ništa mnogo pametno rekao, ukusi se razlikuju i to je to.

Hm, zanimljivo. Probao sam igru nakratko, nije mi držala pažnju. Daću joj možda još jednu šansu.

2 Likes

Zapoceo Hades. Covece kako zarazna igra. Roguelike nisam igrao jos od vremena Sony 1 bez memorijske kartice pa mi je u pocetku bilo malo tesko da se naviknem. Mada sad predjem Tartarus na brzaka, a i drugi svet vec dva puta uzastopno. Vidi se progres na svakoj iteraciji.

Ne znam sto sam izignorisao ovu igru iako sam znao da je Supergiant pravio. Mozda zato sto mi se Transistor nije svideo, a Pyre jos manje.

…mogao bih i Bastion opet pokrenuti.

2 Likes

Igram Hades oko 30 sati. Oduševila me igra. Bastion mi je bio super, Transistor moram ponovo da probam, Pyre mi je bio ok, ali je Hades nešto neverovatno. Naročito mi se sviđa sistem za dijalog.

1 Like

Mogu vam reci da uzivam u Dead Space 2. Igra ispunjava moje zahteve. Horor atmosfera sa napetim elementima, te linearna igra i oruzja sa super napucavanjem. Jos ako tome dodamo da igra ima HDR podrsku i radi u 60 fps ne vidim razlog da ne odigram do kraja. Samo nisam siguran jel ovo neki remaster igre jer nerealno da je ovako izgledala na x360

1 Like

Nema remaster ali igra je dobila na xboxu FpsBoost i AutoHDR. A igra sama se sjajno drži za svoje godine.

1 Like

Ne znam da li su igre povezane, al sto ne krenu od DS 1? :confused:

zato sto cu keca igrati Remake u juanuaru naredne godine

Tanka je to prica pro gejmeru :confused:

1 Like