Šta trenutno igrate? 2021.

Bližim se kraju Days Gone, dosta sam unapredio motor i sebe, tako da sada obični okršaji sa freakerima i banditima nisu problem. Ali da ne bude da je sve lako, juče sam imao okršaj sa svojom prvom hordom, ne sećam se kada sam toliko istresirao, horor najgori :joy:

3 Likes

Pikam NBA 2K20, tacnije polako se uhodavam , ajde ove osnovne kontrole sam koliko toliko savladao, nego definitivno je najteze igrati odbranu, pogotovo preuzimanja u odbrani , to mi je bas onako konfuzno napravljeno, ono kao od sale protivnicki igrac ti se nadje sam ispod kosa ili ocas posla se nadje sam na sutu za 3 poena i ubacuje (cak i na “rookie” tezini).

Inace ovo je prva simulacija kosarke koju igram posle nekih 7,8 godina (iako pravi basket igram stalno, tacnije skoro svako vece sam sa loptom na kosu ono digitalni basket, na dzojstik sto se kaze nisam igrao godinama) , mislim da poslednji NBA koji sam igrao pre ovog je bio NBA 2k11 na X360 i kad podvucem neku paralelu, igra izgleda dosta bolje, face i modeli igraca mnogo bolje i realisticnije sad izgledaju, kao i animacije (ono sta se desava tokom “time-out-a” , reporteri, analiza utakmice u studiju tokom poluvremena (eh samo jos u studiju fali Vlade Djurovic) , ima vise modova u igri, sve nekako deluje lepse, “bogatije”, itd mada sto se tice samog gejmpleja odnosno fizike i mehanika igre mislim da igra nije odmakla mnogo od tog vremena, ono neke stvari koje su mi onda upadale u oci upadaju mi i sada , ono jesu se igraci prolepsili, animacije se prolepsale, grafika, rezolucija, ubaceno u medjuvremenu dosta nekih sitnica, mada generalno ovo je isti onaj gejmplej kao i pre 10-15 godina i kakav imamo vec 10-15 godina uz ajde neke sitne izmene i neke promene kozmeticke prirode.

No u svakom slucaju nastavicu da pikam ovo. :wink:

Nego jel moze neko da da neki spisak poteza ili saveta za neke driblinge recimo ?

E da i ono sa zelenom lampicom pri sutu je bas glupost, ono u principu i nema tacno recepta sta treba da radis da bi sut bio “savrsen” i da bi ti se upalila ta zelena lampica, ono nekako sam utiska da to vise zavisi od srece nego od samog igraca .

Treba malo prakse, ali marker radi kao sat. Svaki igrač ima drugačiji šut. Ako ti smeta skala, možeš je isključiti. Momenat kada se pušta taster za šut je kad lopta izlazi iz ruke igrača.

Usput, MyTeam:

1 Like

kakva je ovo ex-yu nostalgija :rofl:

2 Likes

Prvi “Dream Team” , znaci ona YU reprezentacija sa SP u Argentini 1990. :wink:

Doduse fale jos Djordjevic, Paspalj, Zdovc, Komazec, Zoran Savic, Zeljko Obradovic, Perasovic :wink:

15 posts were split to a new topic: Dream teams

Da, ni ja nikada nisam naucio igrat nba2k. Fora je sto kao sto kazes, mehanika/gameplay je bas,meni bar, tezak i gabaritan do bola. Igraci kao da imaju 300kg i puse 5 pakli pljuga dnevno. Ne znam kakva je situacija sa nba live.

Pa igraci su mi nekako ili prebrzi i krecu se kao hokejasi po ledi ili prespori i tromi, mada opet treba malo vezbe i strpljenja i verujem da svako moze da dodje do nivoa da bude makar neki solidan igrac i da moze recimo da pobedi CPU na Pro ili All Star nivou.

Da uzmem Divca, morao sam da tučem Golden State na Hall of Fame nivou

Inače, da se zna ko je ko, neki su imali svoju igru još ‘89. :slight_smile:

Drazen Petrovic Basket for ZX Spectrum (1989) - MobyGames

2 Likes

Da se vratim na brzinu na temu Dooma – da ne bude da samo pricamo u prazno, evo kako izgleda ceo taj novi sistem u praksi, kad igra neko ko zna sta radi. Ko sto se vidi iz prilozenog, nikakvog tu zastoja ili potrage za municijom nema, sve je ko balet smrti. Stavise rekao bih da se od igraca ocekuje da koristi raznovrsnije oruzje na zanimljivije nacine nego u prvom delu:

Poznata je fora, ono za svaki otrov ima protiv otrov…
Kao za svakog protivnika drugi pristup itd…
Ok super fora mora tako. Ja samo volim da sve resavam sa nekim omiljenim oruzijem. U slucaju doom naravno da je to dvocevka

Da, mislim da takav pristup u novom doomu ne moze.
Odnosno moze al prakticno plivas uzvodno…

Shvatio sam. Toga sam se i bojao.

Još ćeš da me nateraš i da ga uzmem…

:crazy_face:

1 Like

Skroz se zaludeo sa Days Gone, sva je prilika da će pasti još jedna platina. Fenomenalna igra.

2 Likes

Moracu i ja da kupim volim te zombi igre mada mtc kritika nije bas na nivou.

Kritika ove igre je kriminal kakav skoro nisam video. Pazi, igram posle godinu dana od izlaska, ne znam šta su sve popravili od tada, ali trenutno igra je baš, baš, dobra. Kontam probleme sa nekim misijama, pojedinim karakterima, ali gledano u paketu, igra je opasno potcenjena, možda i najviše na ovoj generaciji. Ne sećam se da je jedna SP igra imala ovakav endgame. Kada se priblizis kraju priče, na mapi se pojave lokacije hordi, kojih u igri ima oko 40, nisu obavezne, variraju u veličini, od malih do ogromnih i neverovatno su zabavne (i strašne :joy:). Tu su i challange-i, sa ograničenim vremenom, gde se ljudi takmiče u postignutom score-u. Ja još igram na normal, za entuzijaste tu su i viši nivoi težine, mogu misliti tada horde koliko su “zabavne”. Od igre od koje ništa posebno nisam očekivao, DG polako postaje jedna od top igara koju sam odigrao na ovoj generaciji.

4 Likes

Nevezano za veličinu, jezive jesu. Pogotovo noću i kad igraš na slušalicama. Kad krene muzika i njihov urlik. No thanks, prešao sam igru. Neću crći za za 3 trofeja i platinum :rofl:

1 Like

Dobro je što možeš i danju da ih napadnes, tada su sakriveni u nekoj pećini, kući, vozu… Noću samo ako moram :joy: