Sta nakon ubacivanja Novog diska (500gb) JTAG

Kao sto sam naslov kaze, na osnovu tutorijala sa teme kako ubaciti disk u fat konzolu na rgh konzolu, znaci sledece:

PROCEDURA ZA RGH
[COLOR=#333333]_Ubaci se 2.5 inca hdd u njega, ide se na STORAGE, videce se hdd kao UNFORMATTED samo FORMAT na njega, unesete serijski broj konzole (pise pozadi). TO JE TO KRAJ VIDI SE CEO HDD

_[/COLOR]To sam ispratio, i nakon ubacivanja novog diska otisao sam format sve najnormalnije prepoznao mi je disk od 500gb e sad treba prebaciti igre i instalirati fs3, e sad fs sam instalirao isto po tutorijalu :

Najlakše instalirati FSD je preko USB. Potrebno je uraditi sledeće:

[LIST=1]

  • Potrebno je kopirati FSD(https://mega.co.nz/#!fophDTCY!WCZbIX…uRW4Icc_AIdS28 ) folder iz RAR fajla na root od USB-a( FAT 32 formatiran)

  • Ubaciti launch.ini https://mega.co.nz/#!C9on3AxQ!WbdQj0…VmPTsAT61mUM1I na root od USB

  • Ubacite USB Flesh memoriju u XBOX360 upalite Konzolu i pustiti da se ucita RGH, kada se ucita automacki ce pokrenuti FSD 3 sa USB-a, zatim pokrenite freestyle manager iz utilities iz FSD-a ( tutorijal za Freestayle menagerhttps://mega.co.nz/#!j1QgkBgS!XEJksC…hIfTLnDbUswQdM )

  • Sada je potrebno kopitati FSD folder na internu memoriju( HDD, intMEM, flashMEM…) iz rar fajla instalacije.rar uzeti odgovarajuci launch fajl obrisati(preimenovati) sve posle imena “launch MU jasper.ini”da se zove “launch.ini”
    [/LIST]
    Na memoriji npr. HDD:\ imacete FSD folder I fajl launch.ini to znaci da je uspesno instalirano, uradite reset konzole I sacekajte da se ucita FSD, pre toga uklonite USB sa FSD-o

e sada kada sam i to zavrsio reko da prebacim igru cisto da se uverim dal radi, i naravno sestra mi mozak popila za ovim novim just dance 2015 to mora da se igra prvo, puff ja prebacim igru i to jedva preko externog hdd posto iz nekog razloga nece da mi vidi konzolu preko kompa iako sam se povezao na fs 3 preko hroma kucajuci ip adresu i posle uneo one sifre ali i dalje nece da pristupi, no nakon prebacivanja igre vidim da treba update cover, kada ono puff nece , ja reko da proverim konekciju testiram kaze da mi je konekcija do kompa ok , ali internet nema … E sad ja opet reko ae da vidim ovaj tutorijal za sive avatare i kinect posto mi to i treba jel , i dodjem do pocetka tutorijala koji dash imate : 16547 i sad zabo nzm sta da radim kad vec imam najnoviji dash…

Ja sam inace na rgh konzolu slao kod Vladana( @studiovpc ) tako da ako se on javi na temu onda vrv zna sta je on sve pre toga uradio , ali kontam da osim cipa nista nije ostalo posto sam ja zamenio disk? A da bi scena bila jos jaca hitno mi je trebao jedan mali disk i naravno bez razmisljanja formatirao sam taj mali disk od 60gb koji je bio unutra i sve obrisao , i sada dal neko moze da me uputi sta raditi… kuda ici, znaci sad bi samo da namestim sva podesavanja nazad, tj, da mogu da skidam covere da mogu da koristim kinect i da mi rade sve igre i link da namestim. Tako da pomagajte dobri ljudi ! :headbang:

Edit: Dobro poceo je da skida omote izgleda je samo nesto zabo prvi put, ali jos uvek ne mogu da uspem da ga povezem sa kompom, ali bukvalno nema sta znaci stoje mi na istom ruteru svi uredjaji u kuci i svi rade sa kompom sem xbox-a, sta sam jos mogao da uradim naopako… :frowning:

p.s(jedino dobro u svemu ovome sto se konola upali za 10s ako je to uopste dobro … pre sam morao da cekam i po 2 3 minuta)

Edit2: Malo po malo, sad sam nabo nekako i da vidi racunar, sad mogu da prebacujem igre, prebacio dve tri , rade skinuo je cover sve lepo, sad sam dosao do onoga sta sa kinektom i kako nece update? (ovi klinci ce me pojesti sutra, izasla igra a ne mogu skakati :frowning: )

Ajmo sada polako, koliko shvatam, resio si sada skoro sve, mozes i da povezes sa kompom, mozes i da skidas covere, jedino ti je avatar siv?
P.S. 16547 nije najnoviji dashboard. Najnoviji koji trenutno mozes da skines je 16747 (pod pretpostavkom da za apdejt koristis J-Runner). Ali to nije bitno za tvoje pitanje.

Tako nekako, sad sam resio manje vise sve, probao sam da kopiram neke igre do bola sporo ide i nece da kopira iz prve ali to je manje bitno, bitno mi je da namestim kinect da radi da klinci mogu da igraju… Ako mi ne treba taj novi update ja ga bas ne bi radio, citao sam po toj temi malo vidim da mozes srediti konzolu pa to mi se bas ne da :frowning:

edit : pre nisam morao da kucam ovo ftp://10.1.1.12 , nego vec kad sam se ulogovao preko hroma imao sam xbox u listi uredjaja sa mreze, ovo preko ftp jako sporo ide i u vecini slucajeva nece da kopira nzm u cemu je stos… no nego ajde da se fokusiramo za kinect kako to resiti? jel nesto komplikovano?

Naravno da ide sporo kada prebacujes preko mreze.
Avatar bi trebalo da mozes da resis tako sto ces da uzmes jedan USB stick, formatiran na FAT32, obrises sa njega sve, skines ovo http://download.digiex.net/Consoles/Xbox360/Dashboards/2.0.16547.0.zip (to je avatar update za 16547), $SystemUpdate preimenujes u $$ystemUpdate i utaknes USB u konzolu dok si u osnovnom (microsoftovom, NXE) dashboardu. Pitace te da li zelis da odradis update, kazes YES i to bi trebalo da resi problem.

"Lost File" mi izbaci na linku imas neki drugi link mozda?

edit: inace to kopiranje mi je pre islo brze kada sam imao koznolu vidljivu u network islo je tipa 10-12mb/s sada ide 1mb…

Evo ti ovako, skroluj dole i tamo je download link. Xbox 360 Dashboard / System Update 2.0.16547.0 Download With Avatars | Digiex
Ne mogu nista da ti kazem povodom prebacivanja preko mreze posto licno nikad nisam to radio, to mozda moze neko drugi da ti pomogne, ja cu, nadam se, ovo za avatar.

Vazi evo skidam ovih 108mb, nego kazi mi kako ti brze prebacujes igrice? sa eksternog diska pa na interni? Imam 500gb disk i to klinci non sto koriste da bi igrali a druga polovina dog diska je ntfs i tamo imam dosta bitnih podataka, zato sam se i odlucio da ubacim jedan disk od 500gb i da ne razmisljam sta ce da bude dal ce onaj da padne sa stola ili nece i td…

Pa ja imam samo eksterni HDD, posto mi je konzola ona od 4GB, pa na samoj konzoli nemam nista sem DLC-ova koji moraju obavezno na internu memoriju, a igre pokrecem sa eksternog od 500 GB. Imam particiju od 100 GB za igre koja je na FAT32, a ostatak je na NTFS i nevidljiva je za Xbox. Igre prebacujem tako sto ga utaknem u komp i prebacim sta treba, direktno ih pokrecem sa eksternog. Posto ti imas interni HDD, jedino sto bi ti trebalo da uradis dodatno u odnosu na ovo moje je da sada sa tog eksternog prebacis na interni preko File Managera u FSD-u i to je to.
Ajde javljaj sta si uradio sa avatarom.

Uradio sam sve kako si rekao, ovaj se resetovao i nikako da se upali cekam :smiley:

Edit: evo ga proradio je poceo da se mrda oce da ga podesavam, HVALA PUNO !!

Nekad nece konzola iz prve da se glitch-uje, ali mora da se upali, nisi uradio apsolutno nista sto moze da pokvari konzolu.

EDIT: Nema problema, uzivaj.