Sta kad nakon raspakivanja nemam iso fajl vec fajl u winZip formatu?

E ovaj treba mi mala pomoc.
Zamolio me jedan ortak da mu skinem koju igru posto on trenutno nema net a ja imam neflesovanu konzolu pa ne mogu da proverim dal igra radi, pa sad hteo bi da se uverim da sam sve odradio kako treba.

Inace imam mali problem : skinuo sam igru , raspakovao je ali medjutim nema iso fajla, vec pored DVD file ima samo fajl u WinZip formatu koji kada otvorim izgleda kao klasican DVD.

Evo kako to izgleda

Dakle dal je potrebno nesto da radim ( kako bi eventualno pretvorio taj WinZip fajl u ISO eventualno ako je to uopste moguce) ili mogu da narezem dvd fajl i ovako ( nece smetati) ?

Pa ne mora da bude iso, imas razne image formate. Kad kazes winzip format, hoces da kazes da je imefajla.zip ili samo izgleda kao da je arhiva? Da li ti uopste vidis EKSTENZIJE fajlova? Ako ne vidis, a po slici bih rekao da je tako, moras prvo da ukljucis u windowsu da vidis ekstenzije fajlova. Posle probaj samo da preimenujes fajl u nesto.iso ali pre toga za svaki slucaj kopiraj jos negde. Moguce je da ti i jeste iso ali ti je winzipo preuzeo asocijaciju sa tom vrstom fajla.

Odakle skidas te igre?

Pa ne mora da bude iso, imas razne image formate. Kad kazes winzip format, hoces da kazes da je imefajla.zip ili samo izgleda kao da je arhiva? Da li ti uopste vidis EKSTENZIJE fajlova? Ako ne vidis, a po slici bih rekao da je tako, moras prvo da ukljucis u windowsu da vidis ekstenzije fajlova. Posle probaj samo da preimenujes fajl u nesto.iso ali pre toga za svaki slucaj kopiraj jos negde. Moguce je da ti i jeste iso ali ti je winzipo preuzeo asocijaciju sa tom vrstom fajla.

Odakle skidas te igre?

izvini sto pitam ali sto koristis winzip koristi ko svi normalni korisnici winrar…

edit: evo sada sam video prvu sliku i kazem ti ovako, uzmi imgburn pokreni ga onda pokreni da ubacis iso fajl ali nemoj onaj veci nego onaj mali od par kilobajta i resio si problem… ako zapnes imas onaj tutorijal kako rezati igre i pod obavezno namesti layer break.

ako ni tada nebudes uspeo javi se ovde pa cemo na skype ili msn pa cu ti govoriti korak po korak i uspesno ces narezati igru…

Da pojasnim sta je kornjaca rekao:
Kada rezes preko IMGBurna, ides Write Files to Disc, i onda umesto Iso fajla izaberes onaj .dvd. Bez njega igra nece da ti radi.
Inace kad si instalirao WinZip cekirao si da ti tako izgleda iso.
Meni sad Winrar prikazuje iso kao da je .rar format (ikonica). Samo raspakuj i vidi ekstenziju :wink:

ljudi, generalno je vrlo korisno da jednostavno ukljucite prikazivanje ekstenzije u svim slucajevima!

u My Computer (xp) ili samo Computer (Vista, 7) idete Tools > Folder Options (a mozete i da udjete u Control Panel > Folder Options)

prebacite na tab “View”

nadjite opciju “Hide extensions for known file types” i ISKLJUCITE je.

resen problem za sva vremena! bez obzira na instalirane programe i njihove asocijacije - vi vidite ekstenziju fajla!

to je potpuno nepotrebno dali ce da mu prikazuje ekstenzije ili ne… eto meni daemon tools posto mi je to program preko kojeg ubacujem image prikazuje jednu iso eksenziju a drugu za daemon tools… a svako ko reze igre za xbox360 zna da se ubacuje onaj manji fajl u imgburn i resena stvar…

e sada problem je taj sto Fabrizio Tagliano nikada nije rezo jer se izjasnio da koristi originale pa tako da isti nije mogo ni da zna u cemu je caka…

O_o

alo covece, ja sam samo naveo metod kojim ce svako uvek moci da vidi da li ima .iso fajl ili ne, i da li je drugi .dvd ili ne.
zasto je nepotrebno ? lepo ce videti i u toj situaciji i u svim drugim sa kojim fajlovima barata.
a ne recimo da ne zna dal je neki media fajl .mp3 ili .wav ili .wma pre nego sto ide desni klik > properties ili ga obelezi pa trazi po side bar-ovima informaciju.
svako ko iole zna sta radi treba da ukljuci prikaz ekstenzija.

inace, nije velika greska u img burn-u izabrati .iso fajl umesto .dvd, img burn ce reci “nisi trebao da izaberes .iso, trebao si da izaberes .dvd. ovog puta cu ja izabrati umesto tebe, al nemoj da ponavljas gresku”
i sve ce uraditi normalno kao da si izabrao .dvd

P.S.
stvarno ne razumem ovu recenicu
“eto meni daemon tools posto mi je to program preko kojeg ubacujem image prikazuje jednu iso eksenziju a drugu za daemon tools…”
kako moze program da pokazuje ekstenziju ? on moze da prikaze ikonicu, ne ekstenziju, a ja nisam pricao o ikonicama.

in conclusion:

Has anyone really been far as decided to use even go want to do look more like?
tolko logike je meni imala tvoja recenica.

Iskomplikovali ste opet, znači kratko jasno, Imgburn > Write Image File To Disc > Browse > alw-ac2.dvd > Write. Nakon toga ubacis igru u box i furaš…

pa jedino ako su svi sunuti u glavu pa neznaju sta skidaju? naravmo da i dalje tvrdim da je to sa ukljucivanjem ekstenzxzija nepotrebno jer naravno da ako skidams muziku da je u mp3 formatu ili flac dok je u redjim slucajema u wav ili wmv i naravno dok jos ni nepocnes da skidas u opisu ti pise staje tako da opet ponavljam nepotrebno cackanje po windowsu…

a sto se tice igara za xbox360 zna se da su one uvek u iso i dvd fajlu tako da je glupo dalje komentarisati (bar je kod mene tako odakle ja skidam) e sada ako je kod vas nekako drugacije vas problem…

a drugo ovo je toliko glupa recenica da nisi mogo gluplju da kazes…jer svako ko se imalo razume u racunare ovo mu nije potrebno a to ako si ti smotan ili si lenj da procitas info pre skidanja necega tvoj problem ali koliko znam i na torrentima i na rapidshare fajlovima uvek pise staje pa cak ako skidas muziku preko bearshare ili limware opet ti pise koji je format fajla tako da ponavljam nepotrebno ukljucivanje toe opcije u winu…

a sta ti nije jasno kod te recenice? eto nisam se dobro izrazio mesto da sam reko slike ja sam napiso extenzije? ali eto koliko vidim ti si ipak svatio ali idalje nesvatam sta ti nije jasno?

pa nismo toliko zakomplikovali koliko mu nismo objasnili a problem je taj sto i kada nareze ne moze da proveri posto mu konzola nije flesovana a igra mu je za kolegu…

hahahah :smiley: koji si kralj.

pazi, za razliku od tebe, ja kada pricam o necemu, ja ZNAM o cemu pricam.

ja se nejavljam sa mojim stavovima na temama koje diskutuju o stvarima u koje se ne razumem.

bavim se racunarima celog svog zivota a zivim od programiranja vec 4 godine.
smotan sam u mnogim sferama zivota, ali za racunarom nisam, ne smem to da dozvolim jer bi inace ja i moja porodica gladovali, drugih korisnih vestina nemam.

nije uvek problem samo ZNATI esktenziju fajla, neki put zelis da je promenis, sta ces onda ?
jednostavno je lakse i brze a ne smeta nicemu videti ekstenziju.

JEDINI razlog zasto je ekstenzija skrivena po defaultu je zato sto pocetnici koji ne znaju sta rade mogu slucajno da je obrisu a zatim da se pitaju zasto nece da se otvori
ili jos gore, da promene ekstenziju misleci da su tako konvertovali fajl (tipa promene .doc ili .docx u .txt i pitaju se zasto ne moze da se cita u notepad-u fajl)

postoji mali milion razloga zasto zelis da vidis ekstenziju, ako si svestan sta je ona i cemu sluzi.

ali evo ti veoma ocigledan i relevantan razlog zasto je dobro ukljuciti ekstenzije : da je fabrizio imao ukljucene ekstenzije, video bi odmah da ima .iso i .dvd, ne bi uzimao screenshot, dolazio na forum da pita a onda cekao na odgovor.

sto se tice nas koji, kako ti kazes “znamo sta skidamo”, ukljucivanje ekstenzije pomaze kada :

  • hoces da editujes hosts fajl na win vista ili 7

  • hoces da prevaris neki program da prihvati sliku u drugom formatu nego sto ocekuje (mozda ocekuje bmp, ali ce prihvatiti i .jpg ako ima .bmp ekstenziju)

  • hoces da brzo i lako napravis backup konfiguracionog fajla (dodas na ekstenziju nesto, tipa .backup, tako da ce fajl ostati tu al ga aplikacije koje traze svoje ekstenzije nece videti)

  • hoces da pustis html deo php fajla u lokalnom browseru a da ne menjas asocijaciju ka editoru

i jos gomila drugih razloga.

zato da, ne skodi nista, a moze da pomogne ukljucivanje ekstenzija.

ako ti to ne razumes, to je tvoj problem, ali ja znam o cemu pricam.

i ne, tvoja recenica i dalje nema smisla.
hajde da zamenimo “ekstenzija” sa “ikonica” u njoj.
“eto meni daemon tools posto mi je to program preko kojeg ubacujem image prikazuje jednu iso ikonicu a drugu za daemon tools…”

sta si time rekao ? mozda eventualno da ti daemon tools ikonicama razlicito obelezava .iso i druge image formate ?
dal to opet sada ima neke veze sa korisnoscu ekstenzija generalno ?

moj post je bio konkretno resenje za postavljaca teme i generalni savet za druge ljude koji im pomaze u svakodnevnom radu, ne samo oko rezanja xbox igara.

ja mislim da je pod tom recenicom hteo da kaze da kad otvori, dobije tri fajla. nekad se desava da sa image fajlom koji se skinu stignu tri fajla, jedan je .iso, drugi je .dvd, a nekad bude i treci .mdf, koji je inace ekstenzija sa Alcohol 120% programa, ali ako nemas alcohol a imas daemon, .mdf ekstenzija poprimi onu “grom” ikonicu, i asocira se sa daemon tools-om. Ovaj treci fajl (.mdf) se dobija kad uploader napravi image file preko IMGburn-a sa narezanog diska, i ne obrati paznju. Znam desavalo se i meni. napravim image sa diska, provucem ga kroz abgx i skontam da imam tri fajla a ne dva. pa mozda sam “ubo” sta je hteo da kaze :smiley:

Ja sam skoro bio svuko Burnout Paradise i bio u istoj situaciji kao italijan. I posle par sati surfanja, raznih foruma i sl. da skontam kako da konvertujem winrar file u .iso nije mi bilo žao DL diska te probam da narežem igru bez obzira što nemam .iso na način koji sam gore opisao. I gle čuda, šljaka k’o leptir!

Nakon toga odem na guide za download i rezanje i, pretpostavljajući da će neko doći u istu situaciju kao i ja, napišem FaTaL-u da malo doradi svoj Guide, ali čovek me iskulira kao da sam mutav.

Dokaz:

Tako konsekventno dolazimo i do današnje rasprave čije sam rešenje već postovao. Objasnio. :cool:

@irreal

ne znam koliko imas godina ali kazes da se ceo zivot bavis kompjuterima e pa vidis isto tako i ja radim samo radim sklpanje racunara i servisiranje istih tako da sam isto vrlo dobro pokovan znanjem o istima, a da negovorim o softveru sa kojim isto imam poprilicno znanje… eto sam si reko razlog zasto extenzije netrebaju da budu otvorene da nebi svako cackao pod ovo mislim oni koji neznaju a i oni koji mislie da znaju pa sjebu nesto jer se ispostavi da nemaju pojma…

tako da nebi ovo islo u nedogled, kome trebaju extenzije neka ih otvori i drzi tako a onome kome netrebaju ce da drzi tamo gde su i bile bez cackanja ali bitno je da zna da kada mu zatreba gde da ih ukljuci i kako da ih menja… poz

samo sto ja tvoju “trapavost” ili “lenjost” nisam doveo u pitanje, niti sam te napao.

inace, ja sam i rekao da oni koji znaju sta rade treba da drze ekstenzije ukljucene.

E nemas oko cega da se sekiras,evo i meni se sada desilo isto sto i tebi. Znaci winrar (u tvom slucaju winzip) je preuzeo ulogu da otvara .ISO fajlove pa ti zbog toga prikazuje samo takvu ikonu,nista se ne sekiraj samo rezi. Radice ti bez problema…