Srbija brale

Poceo da bagujem srpski, pricam engleski vec par dana non stop posto mi nemacki zardjao za komunikaciju.
Mogubda zamislim kad odes preko pa svoj jezik cujes samo u svojoj kuci.

You can’t imagine that, bro. But you must practice. Like in the gym, but brain, not muscle.
(au jbt, pa lošiji mi je sad Engleski nego pre 15 god. Sagorele mi sive ćelije. Strašno)

Niko nije zaboravio… tu su uvek skajp i gomila nasih koji su otisli, ima ih u svakom gradu na svetu. Taj Tobi zvuci pomalo kao douchebag. Ko da mi odemo u afriku i hvalimo se novim patikama. A mislim da malo i laze za tih 1500e. Ne zavidim mu na igrama (jer preko PS4 razmene mozes odigrati maltene sta god i koliko god oces) ali mu zavidim na tome koliko bezbrizno moze da skuplja neogranicenu kolicinu igara i imao je bezbrizno detinjstvo. Kada sam bio klinac bio neki austrijanac dolazio tu preko leta, igrali basket. Uvek original NBA oprema, nema sta nije imao, sportske automobile i motore… Radio je part time na nekoj pumpi a kao iz za austrijske standarde “siromasne” srpske porodice…

1 Like

Ti koji dođu na basket u full opremi obično veze nemaju sa istim. A i malo ti se digne patka zbog tog javašluka pa ga istamburaš iz inata i izgaziš džordanke od 200 doloresa.

Jedini put kad sam se tako izblamirao je kad sam kupio onu šarenu loptu sa takmičenja u trojkama. Lopta je bila Nike od neke specijalne imitacije kože za beton, nije se gulila kao prava, a nije je bilo u običnoj boji. Ekipa me je gledala blijedo jedno pet minuta ali kad su vidjeli kako se lijepi za ruku sve se brzo zaboravilo. :stuck_out_tongue:

3 Likes

Moj bruda radi kao viljuškarista, snajka čistačica. Kola menja svakih par meseci, svi iphone-ove, slike iz celog sveta (ja ne mogu da odem do Petrolanda), oled sharp tv od 2k evra, itd… Njegova garnišna vredi kao moj dnevni boravak :joy:
A ja radim mnogo teži i bolje plaćen posao od njega (Kad bi živeli u istoj državi) Al opet sa druge strane… Ja imam komp, laptop, net, kablovsku, ps4, lcd i led tv…(kuća mi je malo posrnula, al bar nisam podstanar…)
Deca u Africi sanjaju o takvom “luksuzu”, dok im otac trune u rudniku za 20 dolara mesečno.
Sve je relativno, drugari.

3 Likes

Ni Afrika nije k’o sto nekad bila!

Ma mnogo nam dobro ide.
O cemu mi pricamo. Ko kaze da mi smo kao “lenji” da necemo da radimo padne mi klapna.
Polupao bih mu …u bez razmisljanja. Izgorim kada cujem to.
Plati bre coveka pa da vidis kako ce da radi. More ovde 90% privatnika moli boga da nikada ne bude bolje.
Seru kao nema ko da radi ali bi da im na kraju meseca i taj radnik plati nesto ako moze.
80% privatnika su lopovi i muljaju da nema dalje.
Evo jedan primer koliko kod nas izrabljuju i zaradjuju.
Primer 01:
Butik npr Zara, Nike…
Cena odece/obuce ista kao u EU ili US a obicno i veca za 20-50%
Plata 10-20x manja.
Lokal 5-10x manje.
Jos kada dodamo sve prevare i maloverzacije nasih trgovaca za koje bi preko isli u zatvor ili ostali bez te firme.
Sta ostaje?? EKSTRA PROFIT.
Primer 02:
Pumpa. Cena goriva manje vise ista!
Radnik 20X manje placen.
Krade na gorivu i muljanju jos 30-50%
Sta ostaje gazdi EKSTRA PROFIT.
Primer 03:
Ovlasceni auto servis:
Cena kola ista.
Cena delova manje vise ista, Cena radnog sata jeste ovde manja 2-3x manja.
Muljanje 50%
Plata radnika 10x manja.
Sta ostaje gazdi EKSTRA PROFIT.
Primer 04:
Gradjevina, npr, cena kvadrata u BG-u je cak jako slicna kao cena kvadrata po mnogim EU metropolama.
Koliko je radni sat majstora u EU i ovde i koji su uslovi rada glupo je da pricam.
Sta ostaje gazdi EKSTRA PROFIT.
Primer 05:
Banke, treba li ista da pisem??
Plate smesne, rade po 16h za kikiriki,
Kradu na lopate. Za te stvari bi preko robijali svi od direktora do cistacice ali ovde moze…
Primer 06:
Mek, svuda su malo placeni.
Ali ovde je bezobrazno.
Ciz ili big mek kosta isto ovde i u US!
Radni sat u Meku u US je sada oko 10-12usd.
Kod nas mesecno 200-300e
Sta ostaje gazdi EKSTRA PROFIT.

Mogu ovako do sudnjeg dana da nabrajam.
A onda kada mi neko kaze nece neko da radi, nema ko i ostale gnjidanske izjave popale mi se sve moguce i nemoguce lampice, posikacu svi moguci osiguraci i dobijam neodoljivu zelju da nekome polomim kicmu!

Stvarno se izvinjavam zbog izliva ljubavi koju osecam. Prosto me preplavila pa bih zeleo da je podelim, kako psihicki tako i fizicki.

10 Likes