Sony Xperia Z5 Premium (Prvi Telefon Sa 4K Ekranom)

Sony predstavio z5 premium tj prvi telefon sa 4k ekranom… omggg 5.5 inca ekran a rezolucija 2160 x 3840 i 806 ppi density :x wtf bre dal stvarno nekome treba ova rezolucija na ovoj dijagonali ? !W! Jos su obecali da ce baterija trajati dva dana.Aj da vidimo i to cudo.A ostatak hardvera je kao sto se i ocekuje high end tj s810,a430 i 3gb ram-a.A kamera 23mp i sony tvrdi da ima najbrzi autofokus na marketu tj 0.03s :slight_smile:

https://youtu.be/8AsihR-MCig

Eh taj sony , na sta su sve spremi , ali po meni 4k je 4k neka je manja dijagonala sasvim je okej to…

Zar je izašao Z4? :smiley: Ovaj obični Z5 sa 5,2" ekranom i 1080p rezolucijom je sve što čovjeku treba. Ovo gore je pretjerivanje.

4k je samo tu da troši bateriju, na toj dijagonali se ne vidi razlika izmedju 1080p i 4k, osim ako nemaš teleskope umesto očiju.

Izgleda prelepo, ne znam kakav je kvalitet izrade, specifikacije su ludilo, ali će i cena takođe biti ludilo :smiley:

Hello my next phone :monkey:

A da su stavili 1080p rezoluciju i baterija bi trajala 4-5 dana onda…Stavrno ne vidim poentu u 4k ekranu na telefonu osim e-peen vrednosti.

Izlazi i verzija sa 1080p ekranom i ja mislim sa identičnim specifikacijama kao kod ovog premium modela.

Jos samo kada bih imao neki sadrzaj da gledam u 4k. Stvarno se trude sa Z serijom, za svaku pohvalu.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

4K ekran je samo za kur*enje da prostite. Kakvu funkciju ima na toliko malom ekranu? Nikakvu. Da ima zilion piksela, sta vredi?

Pa ono, pokusavaju na neki nacin da skrenu paznju. Htc je pokusao da se drzi 1080p rezolucije, i svaki put ljudi kukaju kako je to malo, svi izbacuju 1440p displeje. A svi znaju kakvi se problemi desavaju sa nekim aplikacijama koje ne podrzavaju tu rezoluciju, ali opet, daj vise i bolje.

I stvarno je 1080p sasvim dovoljno, istu rezoluciju sam imao na m7 i sada na Note 3, nista preko toga mi ne treba, posebno kada uzmem u obzir da dodjem kuci, upalim tv, i dok listam redovno nalazim kanale u SD rezoluciji.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Lupio sam thanks samo zbog majmuna :smiley:

bas pre neki da citao na netu oko QHD i HD razlike na telefonima…osim ako ljudi nisu razvili neku mutaciju za super vid nema razlike
imam LG G2 a prijatelj LG G3 nema razlike nikakve…samo marketinski trik…nista drugo…mozda na tabletima ce vredeti ali na telefonima od 5.5 incha ne verujem

Meh, i ništa više od mene. Niko više ništa revolucionarno da ponudi, samo inovacije inovacija radi da bi na papiru kao ponudili nešto novo.
Kao evo vidi mi imamo prvi quadhd, mi prvi 4k, mi prvi zakrivljen displej, mi prvi ultra pixele. Nedo ti Bog da optimizuju battery life.
Noviteti noviteta radi, a svi počeli godišnje po 2 flagshipa da štancuju po 400+ € svaki. Thanks, but no thanks.

Sto je najbolje, baterije su sve bolje i bolje, ali istim tempom se nadogradjuju hardver i displej.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Ne mora da znači da će biti enormno veća potrošnja kod 4k spram 2k, elem:


Sent from my D6603 using Tapatalk

Ko kupuje polovne telefone njemu je ovo prednost :slight_smile:

LG G3 je revolucionaran u svojoj seriji. A sto se tice Z5, ovo je cisto stavljeno da nabije cenu.

Po cemu je revolucionaran leba ti ? Sta je to doneo sto do sada nikad nije vidjeno i sto pomera granice i sto je veoma dobro i bitno i znaci mobilnom univerzumu ? Uopste ne ulazim u to dal je dobar fon jer naravno da jeste al to da je revolucionaran mi je smesno :slight_smile:

Hajde nemoj skretati sa teme. Rekao sam da je revolucionaran u svojoj seriji, a ne u mobilnom svetu.