Sony Xperia Z Ultra vs LG G3

Poznato je da se na gaming forumu traže saveti za sve i svašta. Od kupovine kola, komjutera, pa evo, i telefona.
Dilema je oko ova dva Android-a iz naslova.
Moram da rešim do nedelje, pa da kupim jedan od ta dva. Za sada mi je Sony favorit, ali ima par stvari koje mi smetaju…
Da čujem vaša mišljenja/razmišljanja…za i protiv itd…
E i da, evo link ka direktnom poređenju ta dva modela:
http://mobilnisvet.com/compare.php?a=4322&b=3774&c=


Od tebe zavisi po meni je 6.4 inca previse tj na granici sa tabletom , 5,5 inca kod G3 je bas koliko treba a i ima bolju rezoluciju ekran, a i malo je laksi od sony-ja , takodje ima i malo bolju kameru. Tako da po meni je ovde najvazniji ukus , da li zelis i da li ti odgovara tako veliki telefon ili ne.

Da je velik - velik je. Ali to ima i prednosti. Kada nisam kod kuće, to je zgodno za otvaranje office dokumenata, pregled stranica je komforniji, vodootporan je…a telefon je brz neverovatno. Početkom 2014-e, na sajtu GSMarena, odrađen je detaljan test ovog Sony-jevog čeda, i u tom momentu, to je bio najbrži telefon koji su do tada testirali. Izrada je VRHUNSKA, a ekran je melem za oči.
Sa druge strane, LG ima bolju kameru, umerenije dimenzije, i takođe LETI!

za mene je cist pobetnik Lg samo zato sto mi je sve preko 5 inca cigla a mogu da zamislim tek ovaj od 6,4 i 212 grama…mozda sony z2?

Moram priznati da za ovaj model xperie nisam čuo, ali svakako bi se za njega odlučio.
Veći displej, neznatno sporiji procesor od lga, ostale specifikacije manje više identične.
To što LG nudi noviji Ota softver meni bar ne znači preterano puno, jer bi odma stavio custom rom na njega.
Meni najviše smeta kod LGa a i generalno neki koncenzus na netu je ta quad hd rezolucija. Niti je full hd niti je 4k, pa se i dalje većina aplikacija resizeuje i to mu je i spustilo cenu u odnosu na njegove direktne konkurente.
Takođe ono što meni lično mnogo smeta kod lg-a su tasteri na kameri. Ne sviđa mi se to nikako a ni onaj double tap na ekranu da bi se otključao/zaključao.
Sony s druge strane i dalje forsira taj ASTAL kockasti look ali makar nije pozadi gorilla glas.

Pa veliki ekran ima svoje prednosti a i mane,ti si dj na zurkama koliko mi je poznato, bice nezgodno ako nesto na brzinu da pogledas a ono veliki telefon opet treba to sa jednom rukom uhvatiti nezgodno ce biti . Po meni je 5.5 taman , licno nikada nisam drzao u rukama telefon od 6.4 inca ali mislim da je ipak to previse :slight_smile: Ali verujem da se moze navici i na tako veliki ekran a i sto ti kazes mnogo je komforniji pregled stranica i citanje dokumenata. Tako da sto se specifikacija tice tu su negde a ostalo je samo stvar ukusa i nista vise .

Z ultra je vrhunski fablet jos kad pogledam na kp-u da moze da se nadje lagano 200-220e definitivno nema nista bolje za te pare :slight_smile:

Nece stekati ni jedan ni drugi…sigurno! E sad, Ultra bas nije za klasince korisnike i upotrebu. Vidio sam par likova koji imaju Z Ultra i ko ne zna da je telefon u pitanju reakcija bude : “vidi onog lika jbt! U moje vrijeme kasetofon se nosao na ramenu a sad ove tabletine”

G3 je predivan. Odlican.

Ja bih definitivno uzeo G3, bez razmisljanja.

Treba i imati u vidu da je g3 znacajno skuplji i ako voli fablete i ne smeta mu telefon od 6.4 inca po meni nije isplativo dodavati pare za g3 :slight_smile:

Ja bih uzeo G3 da mu baterije radi posao, al’ pošto mu je to slaba tačka (a meni najbitnija stavka kod telefona) glasam za Sony.

Da sto se tice sony-ja cena je mnogo pristupacnija , a ono dugme ispod kamere mi se uopste ne svidja.

Ziv se covek na sve navikne… Tako bi se navikao i na tih 6.4"… I meni je bilo kada sam presao sa Zte Blade 3, koji je 4" na Note, koji je 5.3"… Onako drastino, isprva mi je i ispadao iz ruke kada sam lezao na krevetu i svasta, ali kasnije se naviknes pa ti ono sve okej…

Ma šta bre pričate ljudi? Kako može da bude prevelik ekran? Zar to uopšte postoji taj pojam? Isto ko i tv bre, nikad nije dovoljno veliko :smiley:
Eno ih po celom svetu kinezi sa njihovim neuhranjenim šakicama furaju tablete od po 10", fotografišu, razgovaraju i SELFIŠU se, a vama 6.4" veliko.

Ok, hvala svima. Odluku ću doneti u toku dana!

Koliko sam upoznat LG G3 ima bateriju koj traje par dana uz normalno koriscenje dok kod drugih za isto koriscenje jedan dan, ovako je proizvod izuzetan ali baterija koliko mu traje ubija svu konkurenciju.

Sent from my iPhone using Tapatalk

I beg to differ, evo samo jedan primer.



Sent from my D6603

Ja dobijam G3 od firme za 2 nedelje pa cu da testiram. Drugi izbor mi je bio Huawei Mate 7 koji je zver u odnosu na G3 ali i ja sam se istripovao zbog velicine i ipak odabrao G3. Ne svidja mi se nestandardna rezolucija i treba da izadje G4 pa ce uskoro biti oldgen. :frowning:

Pala je odluka na LG G3!
Ipak je Sony zeznut za nošenje! Morao bih i neku torbicu da patentiram uz njega!
Sve u svemu, ko želi beli Xperia Z Ultra po 250€, nek’ izvoli, ima ga kod mene!

Odlicna cena. Dobra fora je sto moze da remote play sa ps4 bez rutovanja na sony telefonima. A nema smisla na manjem ekranu jel kokiko sam video soft tasteri uzmu dobar deo vidljive povrsine.