Sony Ericsson Xperia X8 Software!

Drugari kao sto naslov teme kaze,posedujem Sony Xperia X8 fon. Telefon sam koristio oko 2 gdine,uz Telenorov paket i sve je manje vise sjajno sljakalo.
Da bi jednog avgustovskog dana ove godine,pred sam kraj ugovorene obaveze,telefon naprasno postao neupotrebljiv.Sta to znaci?
Znaci da je odjednom poceo da se restartuje,pri samom boot-vanju izbaci Sony logo i restartuje se ponovo,i tako je u stanju da pokusava da podigne sistem dok se baterija ne isprazni,iznova i iznova konstantno se restartujuci.

Nosio sam ga u Telenor gde je on ostavljen da se izvrsi popravka u garantnom roku.Proslo je mesec dana,telefon je navodno bio gotov i ja sam otisao po njega.Tamo mi je receno da telefon nije popravljen jer je u pitanju baterija,za koju je nazalost istekla garancija.:)…naravno ovde me je Telenor lepo otresao sa grbace jer logicno videli su da mi je fon pred istekom ugovora i da se oni tu ne bi puno baktali oko njega,izgovor im je bio baterija.
Nisam nesto puno hteo da ulazim u raspravu sa nekim plavkastim smekericem koji verovatno jedinu stvar koju zna kvalitetno da radi u zivotu je cesljanje Barbike u paketu sa Kenom…

Posto sam vec tad koristio moj sadasnji telefon,odlucio sam da u nedostatku vremena,X8 stavim u kutiju i spakujem ispod kreveta,pa kad budem opet nekad imao vremena da se pozabavim njime.Taj dan je dosao danas,uzeo sam fon i odlucan sam da ga popravim.

Bateriju sam proverio kod drugara na unimeru i vrednost i izdrzljivost baterije su sasvim ok za 2 gdine star Android.E sad posto sam 90 % siguran da je u pitanju software zanima me da li postoji neki program preko kog bih ja mogao da ubacim Android software ponovo u mog starog ljubimca…ili da mozda izvrsim neku vrstu reseta fona.

Zeleo bih da me neko od vas ,ko se god bavio ovom tematikom malo uputi u moj problem…:slight_smile:

Instaliraj potpuno nov operativni sistem na telefonu pomocu programa flashtool. Program je jednostavan za koriscenje. Evo i linka do nekog tutoriala. Flash tool for Xperia? devices – Developer World

EDIT: Sve sto treba da nadjes je stock os na netu

Izvoli x8 2.1.1 (2.1.1.c.0.0) e15i - Download - 4shared - Julio Spasov
Ovo skines, i kada si skinuo flashtool, instaliras ga, imaces u C:Flashtool, ja mislim nadji firmwares i tu kopiraj ovaj x8 fajl, koji bi trebao da je u .ftf formatu.
Za ostatak evo ti link
{GUIDE} How to Install Jelly Bean , ICS ( Ice Crea… - Support forum
Jeste da je ovo za mini i ICS, ali cisto da se snadjes.