Snimanje filma na osnovu igre

Pozdrav svima,hteo sam da pitam za savet,dugo sam reazmisljao i odlucio da snimim film po igrici Metal Gear Rising ali me zanima da li je to uopste dozvoljeno.

Ajd malo pojasni šta te brine i šta nameravaš. Obično ako izjaviš da snimci i muzika (ako je koristiš) pripadaju tom i tom preduzeću ili osobi koja drži copyright ne bi trebao da imaš problema, jer bi to spadalo u kategoriju parodija ili machinime.

Kakav film? :slight_smile: Pa normalno da je zasticeno autorskim pravima.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Mene zanima kako ces da nadjes tenk, pa onda baju koji ce taj tenk da sjece sa katanom :smiley:

Za tenk je lako kad nas ih prodaju za siću :wink: Mislim da se nisu baš proslavili filmovi ispirisani igrama tipa tekken i sama prodikcija bi koštala brdo novca kojeg sumljam da neko ima razloga uložiti u takav film

Mislio sam da snimim film ali malo vise da bude kao moja verzija MGRR,i postavio bi na yutube,znaci ubacio bi muziku iz te igre i mozda nekoliko scena.

Jer film bi bio dobar samo me brine da nepopijem tuzbu od strane autora.
Sa tenkom bas ne bi snimao.:smiley:

Cek stani jel si ti ozbiljan ali stvarno?Pa to nije projekat za jednog coveka koji ima kameru i eto snimio bi film.To sto ti hoces je klip mada ni to ne mozes da uradis ko covek jer ne znam gde ces naci glumce,odela,pare…ko ce ti raditi specialne efekte i slicno.

To sto ti hoces je kao kada bih ja rekao hteo bih da budem prvi covek na Jupiteru :D…ono postoji teoretska sansa ali suvise mala :D.

True story :smiley:
Mislim ono, i za to malo sto hoces da snimis trebaju pare… Moras da odradis kostime… Glumce da nabavis… Treba ti 3-4 solidne kamere… Sve kosta :slight_smile:

Pa mozda vise nalik na klip,rekao sam svoju verziju znaci bez kostima,sa dosta glumaca vec ih ima dosta,sa dve obicne kamere i to je to.

Samo me zanima da li ce da bude problem ako bi uzeo recimo neku pesmu ili scenu iz igrice ali na kraju bi napisao kome ta pesma i scene pripadaju,mislim na pravog autora.

Kao što sam ti rekao, većina ljudi koji se sa tim za*ebavaju samo stavo kome šta pripada i teraju dalje

Znaci na kraju cu napisati pesma je od tog i tog scena je od tog i tog skapiro sam hvala.

Pa bolje je na početku ili da staviš u descriptionu ako ćeš da postaviš video na YT i ne moraš za svaku scenu pojedinačno da kažeš kome pripada i ko je vlasnik tog materijala.
Evo ti jedan primer gde je rečeno odmah na početku:

Da najbolje na pocetku.Hvala

Ne lozite se bre vidite da se decko zagrejao

Ne troluj. Ukoliko nemas nista pametno da napises na ovu temu, jednostavno nemoj ni da pises.

Stvarno ne znam koja je fora s tobom al ok. :slight_smile:

On topic: Mislim da neces imati problema sa copyrightom ukoliko navedes sve kao sto su ti vec savetovali. Mislim u svakom slucaju je to vlasnistvo nekoga i ukoliko taj neko naredi da se to skine, normalno da ima pravo da to uradi, ali mislim da ti ako izbacis na youtube-u i stavis credit where it is due nece praviti problem.

Hvala svima izvinjavam se sto smaram.:slight_smile: