Sea of Stars

Vidim igra nema temu a sutra je release date, ko ima ps plus može besplatno da je skine. Deluje obećavajuće, prelep retro rpg. Ohrabrujuća činjenica je da iza igre stoji indie studio koji je radio The Messenger naslov, action platformer koji neodoljivo podseća na old school Ninja Gaiden igre.

6 Likes

Igra je inače smještena u isti svijet kao i Messenger a inspirisana Chrono Trigger-om najviše.

2 Likes

Da, fantasticno izgleda i bad sam zeljno iscekivao, iako nisam fan pixel grafike. Zanimljivo da daju i za gamepass i za ps pretplatu day 1?! To jos nisam video… Na kraju cu skinuti za Switch piratsku verziju :sweat_smile:

Divno izgleda. Nisam znao da dolazi na gamepass, bas se radujem. Bice zanimljivo uporediti direktno s Chained Echoes, koji sam probao pre neki dan i nije me nesto impresionirao na prvu loptu.

Chrono Trigger sam igrao samo preko emulatora, kad sam vec bio matori klipan kojeg 2d jrpg nisu vise posebno interesovali. Cak i tako je bilo ocigledno zasto je igra postala instant klasik kad je izasla za SNES. Ako je Sea of Stars samo upola toliko dobar, bice super.

Inace krenule i recenije –

1 Like

Ni combat sistem? Meni to deluje zanimljivo, nije svakidašnji…ima taj neki meter koji te tera da balansiraš svoje napade.

1 Like

3 Likes

Da se razumemo, igrao sam samo oko sat vremena, tako da moj sud nije posebno merodavan.

Sto se borbe tice, ta skala koju stalno moras da pratis jeste zanimljiv dodatak, ali u praksi sam bukvalno vise gledao one ikone dal ce da dizu ili spustaju skalu, nego sto sam taktizirao koju magiju cu upotrebiti.

Mozda sve dodje na svoje mesto vremenom, al ovako na prvu loptu mi je delovalo naopako.

1 Like

Daću igri šansu, valjda nije predugačka.

S obzirom da je rpg cjenim da nije ispod 25-30 sati.

1 Like

Pazi, sada kad sam solo par nedelja i osim posla nemam puno obaveza, bukvalno samo igram, opet imam utisak da nemam dovoljno vremena za gaming lol.

3 Likes

Kako li se onda mi “married with children” osećamo :sob: :joy:

89 na meta, kakva RPG godina, bogte. :sweat_smile:

4 Likes

Potezne borbe u igrama ne podnosim, to mi dođe kao košmar kada me neko vija a ja ne mogu da potrčim :grin:

1 Like

au, prvog dana!

image

Toliko o tome da gamepass (i sonijev servis u isto vreme, cak) smanjuju prodaju.

Inace pokrenuo sam igru sinoc, bukvalno nigde jos nisam stigao, al evo prvi utisak – mnogo lepo izgleda, ko moderni Chrono Trigger, gameplay deluje prijatno jednostavan. Licno me smorilo sto prica od starta prati svaki moguci klishe, al valjda ja ocekujem previse.

Daje dobar vajb, zanima me da nastavim.

4 Likes

Meni je malo heavy bila sa tutorijalima i pričom u prvih sat vremena ali kad je krenulo, baš mi se sviđa. Isprašio sam jedno 2 bossa, sad su me konačno pustili u svijet. Jedino što mi nekako nedostaje je mapa. Kad vidim da se put račva odmah me uhvati dilema pa krenem na jednu stranu pa vidim nije dead end pa vraćam se nazad da vidim, možda je na drugu stranu bila samo jedna soba sa kovčegom. :slight_smile:
A izgledala mi je prelijepo oduvijek, jedna od najljepših igara ovog tipa.

2 Likes

Isto i kod mene…često imam osećaj da sam zaboravio nešto. :rofl:

Istina, igra je malkice zamorna sa tutorijalom ali u suštini sve što te uči igra moraš maltene od starta da primenjuješ pa je podnošljivo. Zanimljiv je taj magic without magic sistem pomoću kojeg pojačavaš napade, nešto slično ima i Octopath Traveler.

Svidja mi se i ovaj sistem gde ako pogodiš tajming uradiš dodatni udarac uz veći damage ili smanjiš damage kada se braniš. Nešto slično ima Legend of Dragoon sa PS1 ali je tamo to malo drugačije pa bude i nekih zajebanih kombinacija, više je kao mini game. :rofl:

2 Likes

To je imao Super Mario RPG isto, odmaj sam se njega sjetio.