Scorpio ima na raspolaganju dodatni 1GB RAMa, sada ukupno 9GB GDDR5 dostupno za igre



3 Likes

Ovi se kurce za sve pare :smiley:

12 GB

2 Likes

12gb je ukupno ali OS je zauzimao 4gb. Sada su optimizovali da OS bude “samo” 3gb. PS4 i Pro imaju na raspolaganju za igre 5gb a OS je 3gb.

Ali true 4K je os :smiley:

1 Like

Koliko će se samo naša deca smejati ovim brojkama za 10 god…

[quote=“robotnjik, post:5, topic:12774, full:true”]
12gb je ukupno ali OS je zauzimao 4gb. Sada su optimizovali da OS bude “samo” 3gb. PS4 i Pro imaju na raspolaganju za igre 5gb a OS je 3gb.
[/quote]PS4 ima 8GB RAM, a Pro ima 9GB RAM tacnije 8GB GDDR5 + dodatni 1GB DDR3

Znaci ovaj 9, ovaj 8, mala razlika.

Kakvo su neoptimizovano djubre ti operativni sistemi na konzolama. Covek bi pomislio da kad pozderu toliko rama treba sve da leti a ono radi ko celeron 1.4ghz sa 256 mb rama.

A da ne pricam o serverima. Doduse ne znam kakvo je stanje u ms taboru, ali kad na ps4 u igri dobijem trofej i hocu odmah da vidim sta sam dobio a onda gledam dva minuta u trougao kvadrat krug i x, ocu da iznabadabadam nekog

Sta si ti citao da mi je znati pise lepo 12gb XO S vs ps4 pro 8gb(ps4 clasic isto ima 8GB), 9gb vs 5gb za igre? 3 gb odlazi na OS.

@akiris: toga nema na XO acivmenti rade odmah.

2 Likes

PS4 OS koristi 3.5 GB. A sto se tice trofeja, isto je bilo i na PS3… Toliko o tome da Sony zna da odradi OS

1 Like

Uf, nisi ti zakacio prve verzije os-a na XO, to je bio loading screen gde god probas da udjes.

Sada bukvalno sve leti na konzoli, i achievement su deo glavnog menija na xbox home overlayu, i sve se instantno moze proveriti.

1 Like

OsS zauzima toliko mesta pre cvega zbog DVR recordinga a na Scorpio konzoli će moći da se radi capture u 4K/60fps. Negde mora to da se skladišti i obradi.

@predator Ja sam upoređivao RAM dostupan za igre, ne ukupan ram.

1 Like

tacno, opusteno M007P…

1 Like

Da, ali je ovaj brzi 218GB/s vs 174GB/s , evo ti tacne specifikacije Rama.

  • PS4 8GB GDDR5 i 176GB/s
  • Pro 8GB GDDR5 i 218GB/s + 1GB DDR3

Otisli smo malo u off topic.

Planiram uzeti ili Ps4 Slim ili Pro, Ĺ korpiju obavezno :slight_smile:

Pa da se nosimo svi u tri lijepe šta je “bolje”…

Igleda da Scoprio izlazi 13.10.2017. za one koji ga ÄŤekaju odmah u startu :slight_smile:

Ako je verovati IGN, a deluje da moĹľe biti pravi datum.

2 Likes

Mene zanima kako ce da izvedu da ako.igra ne koristi svih 9GB rama, da taj visak se koristi za brze ocitavanje igara… Mislim da ce ovi iz DF-a da se zestoko naigraju sa scorpiom kada im padne u sake…