Savet kako pojačati wifi signal

Pa ako ti cena odgovara moze…

Na oglasima nasao za neke smesne pare… izgleda ce biti to :grinning:

Prvo ne davis, barem nesto korisno pisemo.
Drugo ruter je ok ali ne znam koje pare.
Ali prvo probaj da urqdis sta ti je rekao n00dle probaj sa promenom kanala pa vidi.

Nasao sam za 30€. Mislim da mi je to pametnija opcija jel se bas slabo razumem u to i napravio bi samo vise stete nego koristi… a za davljenje, veruj mi vec sam i sam sebe udavio, pa pisem subjektivno :grin: Ali opet mozda ce nekome isto zatrebati pa ce naci resenje ovde, vidim da na nasem jeziku to nije ni objasnjeno. Na engleskom postoje neki tutorijali na yt, bas sam nasao ovaj za kanale, ali opet mi je to komplikovano… znaci, fora je povezati LAN kablom modem koji sad imam sa ovim koji uzmem i onda bi sve trebslo biti ok… bar sam tako skontao​:thinking:

Nemoj da se libis i plasis od podesavanja.
Gledaj na to ovako, koji god ruter da uzmes opet ce da dodje sa kanalom setovanim na auto sto je cesto najgora moguca opcija (osim ako ne uzimas polovan vec podesen lol).
Radim u ispju, i sa izmedju ostalog i zte gpon ruterima. Ne bi verovao koliku razliku u brzini moze da ti zavrsi to jedno prosto podesavanje. Drugo, pricam bar za kod nas, apsolutno ni jedan provajder nece da ti garantuje za brzinu na wifi-ju, jer mnogo faktora utice, a pogotovu u zgradama. Evo uzmi moj stan za primer, imam od provajdera 3 mreze, 2.4 ghz, 5ghz, unifi i jos drugi ruter kao access point na drugom kraju stana, znaci 4 mreze. Bude svaki kanal zatrpan i ako je kanal na auto on bukvalno sheta svaki cas i neretko je apsolutno najgora moguca opcija da bude na auto pa od mogucih 300 mbps ja dobijam 30, dok na 1 6 ili 11 to ide uvek preko 200.
Ako ti je dual band ruter probaj na 5ghz, ako nije bar kad su zte u pitanju promeni Country ako je na factory default china na bilo sta Germany Usa, kanal probaj 6, i wireless channel width ako ti je na auto isto mozes i to da probas da menjas 20,40.80 mhz u zavisnosti sta ima.
Ok tplink ima svoju aplikaciju za mob pa je lakse, ali veruj da nije kvantna fizika.
Ja recimo imam technicolor, kablovski je, na njemu firmware update moze samo da posalje isp, a za wifi su katastrofa. Apple uredjaji, androidi (one plus, samsunzi, xiaomi, huawei, sta god hoces) tableti, laptopi sve se u nekom momentu diskonektuje. Ista sutacija i sa novijim modelima koje koristimo u firmi.
Meni je recimo taj tip problema, koji sam rresio sa mikrotik ruterom.
Ali tebi veruj da je 3 minuta posla da nadjes ta podesavanja pa da probas.

Evo malo sam usao u podesavanja modema i mislim da sam nasao to sto pricate, na kanalu 11 mi je dalo malo bolji protok ali opet nije to to… nekih 35-40mbit mi pusti, ali opet to je tek polovina onoga sto bi trebalo da dobijem… mislim da sam ukljucio dobro…

Jesi to je to. Wifi kanal, wifi standardi b/g/n, sirina kanala i jacina kojom transmituje wifi od datog banda.
Jel ti i na 5ghz isti problem s brzinom? Na tom bandu idu od 36 kanali

Probao sam i na 5ghz, izmenjao par kanala, i jos veca tuga… oko 15mbit/sec

Nista probaj onda sa ovim tplinkom jbg. Solidan je ruter, kod nas je recimo nov cirka 80 eur u shopovima lol

Mozes li mi reci za taj tp link. Da li je dovoljno samo da ga povezem lan kablom za ovqj moj postojeci? Ili mora nesto da se podesava?

Pa zavisi, ako ti sam detektuje da treba u bridge mode onda nema sta. Ako ne treba da se ugasi dhcp server i da se zabode mrezno kablo u lan port od tplinka.
Ali s obzirom da je archer u pitanju trebalo bi cim ga povezes i ulogujes se u njega da ti da neki setup wizzard, gde ces odabrati sve sto ti treba dosta jednostavno

Hvala puno za savete, veruj mi da nebi znao namestiti… ako mi zatreba pomoc kada donesem ruter, nadam se da nije problem da ti se obratim?:grinning:

Ma taman posla, tu sam sta god mogu da pomognem, ne blejim tolko puno na forumu ko nekad ali navratim bar jednom dnevno