Samsung Galaxy SIII - 3.5.2012

Da malo pokrenemo Android scenu na nasem i vasem omiljenom forumu!

Elem, uveliko se prica o 3. maju i predstavljanju naslednika fantastinog Galaxy SII. Razne informacije, leak-ovi i dr. vrte se stalno po internetu pa me zanima sta vi mislite o svemu tome i kakav ce, po vama, biti Samsung Galaxy SIII?

i9300 - se predpostavljalo da je SIII (oznaka) ali sveze informacije govore da ce to ustvari biti Galaxy M?! Mozda se Samsung odlucio na HTC-ov potez u vezi One serije a da ce “pravi” SIII biti “ono nesto…”

Isto tako Samsung se oglasio navodeci da ce SIII biti slicno kao prelaz s iPhone 4 na iPhone 4S i da nece bas biti toliko velike razlike ALI sad se pojavilo nesto novo… Pogledajte i sami :

(obratite paznju da je u pocetku Exynos 5 a ne 4 a kasnije se stalno prikazuje 4…)

Exynos 4 quad je u proizvodnji i ocekuje se prva implementacija u “next Galaxy” telefonima

i9300 ce, navodono, imati Exynos 4212 chipset pa cemo dobiti quad core A9 na 1.4GHz ali i dual core GPU (mali 400) ali sta je onda s SIII? i9300 isto tako krasi 8mpx kamera, 720p rezolucija ekrana (HD Super Amoled) dok bi, mozda, kod S3 bio 720p ali HD Super Amoled Plus ekran?!

Evo na sta to izgleda :

(nadam se da znate sta covjek prica :slight_smile: )

Mali 400-MP zbog arhitekture mora biti integrisan u Exynos chipset ali jedina pogodnost je ta sto mali 400 moze do max 4 jezgra sto j jako dobro ako imamo bateriju od nekih 3500mAh

TAZE :

btw, juce sam s drugom odradio unpacking galaxy Nexus-a - odlican telefon! Ekran me odusevio jasnocom, cistino, dizain je dobar cak i vise nego sto sam ocekivao.

Зна ли се која ће цена бити отприлике? Мада све је то претеривање, и за С2 се слободно може рећи да је велики луксуз за наше тржиште, а шта тек рећи онда за ово.

Slobodna procjena - oko 500e, ne vjerujem bas puno preko. Sve zavisi sta ce ponuditi na kraju tj. 3 maja. Ne vjerujem da ce Samsung preci tu “magicnu granicu” a i zavisi da li ce ponuditi jacu i slabiju varijantu

Meizu MX quad-core je prvi tel. koji je prestavljen s Exynos (navodno 4212) chipset-om koji ima quad core. Cijena mu je oko 320e ako GSMArena ne laze

Pa kao i svaki high end fon bice 600e a za pola godine cena ce pasti ispod 400, to ti je to otprilike, stara i poznata prica.

Posto se konkurencija zahuktala (htc one x, iphone 4s) preterivanje ili ne (od kad je nase trziste merilo za bilo sta) vreme je bilo da samsung izbaci naslednika popularnog g2, i mislim da ce biti tu negde slicnih performansi (kao konkurencija). Osim g3, Samung takodje ima jos jednog keca u rukavu, Note koji je jedini u toj nisi hibrid tablet/fon i sjajno je pozicioniran, bez konkurencije, vrlo unikatan telefon, samo zbog velicine ekrana…

TeleFon kako bi ga neki nazvali :slight_smile:
S3 ce biti jedan vrlo pristojan uredjaj, neki su vec zagrejani za kupovinu istom ja dok ne vidim uzivo i ne ocenim ne razmisljam o kupovini.

@nemesis
aaaaaaaaaaa frajeru uzeo si nexus-a hahahahaha :wink:
mislim da se nećeš pokajati.

Na par mesta sam pročitao da će kamera imati 12 megapixela, a isto tako da će imati 8 megapixela.
Ja mislim da će biti 12 megapixela s obzirom da to konkurencija fura (npr Sony Xperia S). Ako su uspeli da integrišu quad-core procesor, mislim da će im kamera biti najmanji problem. Takođe isto sam pročitao da će telefon biti debljine 8 mm, što je mene za ovakav telefon oduševilo. Mada više o tome ćemo znati 3 maja…
Btw možete da zamislite kako će igre izgledati za ovaj quad-core procesor, mislim da će ovaj mobilni gaming da uskoro stigne onaj na konzolama, kako su krenuli za nekih par godina sigurno, po mom mišljenju.

ja cvrsto verujem da hoce, ali trenutno mozes da primetis da igre na quad core procesorima sa 12gpu jedinica tegre 3 nisu ni nz ps2 nivou po broju poligona, samo su u visoj rezoluciji. osim infinity blade-a mene ni jedna igra nije nesto posebno graficki odusevila… mozda shadow gun, dead space, rage hd… takodje nije sve u jezgrima jer je ios daleko bolje optimizovan i igre rade super glatko samo sa dual core i quad core grafikom 4s-a… ne zaboravi, takodje, da vece rezolucije ekrana traze proporcionalno vise snage pa dobitka u performansama nema, samo je visa rezolucija.

2d igre izgledaju prelepo zbog tih divnih ekrana ali tesko da bas uposljavaju monstruozni gpu. daleko je to od kvaliteta igara koji ima jedna ps vita, recimo, pa i vremesni psp… pred mobilnim platformama jeste svetla buducnost, ali i dalje ce se najvise igrati angry birds i fruit ninja a igre kao infinity blade mogu na prste jedne ruke da se nabroje i ozbiljni developeri jos neko vreme drzace se tradicionalnih platfomi…

za kamere smo odavno zakljucili da nije (bre) sve u megapixelima nego u kvalitetu senzora, blica, autofokusu… dobro, ja sam zadovoljan kamerom od 8mp na mom ajfonu 4s ali to je neozbiljna spravica u odnosu na prave fotoaparate. a u telefon debljine 8mm mozes samo da zamislis kakav ce senzor da ture.

zivo me zanima sta ce nokia da napravi u oktobru sa metro platformom… jadna nokija, srozali su im kreditni rejting do dna, nadam se da ce se oporaviti u 2013…

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Slažem se sa tobom ali kad pogledam GTA 3 ili Modern Combat 3 i one igre koje si nabrojao, svetla budućnost je pred mobilnim gaming-om kao što si ti rekao, po meni Modern Combat 3 ima najbolju grafiku od tih igara, bolja grafika od bilo koje igre koje sam igrao ili video na PSP-u, ali naravno još nije stigla do toga da se poredi sa Vitom, ali verujem da za koju godinu hoće.
A to za Nokiu je i mene smorilo… Nekad su bili broj 1, a sad bolje da ne pričam…

ja cekam oktobar :wink:

Nisam drugar :slight_smile: Brat moj prodao S2, doturio kesa i uzeo Nexus - iznenadilo smo se koliko je dobar (pricam o 720p) :slight_smile:

Evo cisto par igara kako to mocno izgleda na danasnjim smartphone-ima:

Predstavljen je Galaxy SIII - veliko razocarenje! Ocekivalo se mnogo vise a i sami dizain je…ne znam. Nista specijalno kao npr. S2 kad je izasao. Bas steta :frowning:

Nego, zanima me jedna stav od ljudi koji su malo vise u toj sferi i razumiju se oko arhitektura. Konkretno zanima me objektivno misljenje za :

TI OMAP 4460
Samsung Exynos 4210

Koji je bolji? GPU? - pretezno cemo se bazirati na neke igre pa neka to bude osnova u poredjenju Mali400MP (Galaxy S2 )ili PowerVR SGX 540 384MHz (Nexus)

Ovo ce odluciti koji cu telefon uzeti…

Idi na WIKI pa pogledaj detaljno sta je sta i koja je razlika u arhitekturi, mislim da je NEXUS star i realno slab za ono sto ce izaci.
Ko sto bi neki rekli sve je to telefon i treba ti za razgovore i SMS a ne za kompajliranje i animaciju :slight_smile:

Freshly leaked ‘Galaxy S3’ photo seems to confirm earlier images | Android Central

Ne razumijem se toliko u detalje arhitekture i zato sam rekao da neko da objektivno misljenje ali ko se razumije u takve stvari

SGX 540 jest star ali ovaj u Nexus-u je clock-ovan na 384MHz sto ipak daje neke prednosti u odnosu na fabricki 200MHz mali-400MP iako je mali noviji i jaci u nekim stvarima. CPU je tu negdje ali me zanima vise GPU. Isto tako razmi benchmark-ovi su tu negdje (mada koliko je to validno…)

Sve u svemu Nexus ima badass ekran i sto ga vise gledam sve mi se vise svidja. Sledece sedmice uzivo cu uporediti S2 i Nexus-a pa cemo vidjeti. Primjeti se razlika u kvalitetu slike (mislim na kameru) izmedju S2 i Nexus-a - S2 je nekako ljepsa, vise boja dok Nexus ima digitalni zum prilikom 1080p snimanja i zero lag (mada mi to ne igra neke velike uloge, vise bi volio da ima onaj stabilizator slike a ne da je kristalno jasno samo tamo gdje je fokus…)

Skrecemo s teme - S3 nije nista specijalno kako se ocekivalo! Dizain je bzvz, bar meni, i strasno dosta kopiranja iPhone-a (mislim na software)

Jer izvaljuje neko kako “secka” dok skroluje po stranama.

Svaki android secka. Dok ne ispeglaju taj OS, seckaće na bilo kom telefonu…

Neko je pominjao igre kako izgledaju. Evo npr NOVA 3 kako će izgledati… da napomenem, na mobilnim uređajima…