Rumor: PlayStation 5, specifikacije

7 godina je dosta za jednu generaciju (cak i sa midgen upgradeom).

Takodje, ako sve igre budu backward kompatibilne, kao sto se nesto spominje, mogu opusteno da izadju sa novim hardverom kad god hoce.

Ima i toga, ja bi baš voleo da se pokaže istinito sve oko BC, mnogo znači. Prelazak bi mi bio drastično lakši i bezbolniji.

Pa morace da ga tretiraju kao novu generaciju jer ce biti potpuno novi endzini za novu konzolu… Nece biti samo boosta rezolucije jer je to vec odradjeno sa midgenom i nema gde vise od 4K trenutno.

Znamo za sledeći Xbox da će biti 100% BC dok za PS5 to tek treba da se potvrdi (pre ili kasnije), mada je nekako logično da bude. Sony nije pokazao nikakvo interesovanje za BC na PS4 i dali su neku smotanu izjavu ‘da niko ne igra stare igre’, pa zbog toga postoji oprez kada je u pitanju ova tema i PS5.

I korisnicima ne treba ea access…LOL

Kao da je se to do sada nekada dogodilo… Mislim da preterano imaš optimizama u vremenu kada nisu u stanju da izbace igru koja u opšte radi…

Sto se tice igranja starih igrica uvek ima ko ce igrati stare naslove naprimer moj bivsi cimer on igra na Emualtoru stare PS1 naslove . i Ja volim neke stare naslove kao tomb raider 3 i 4.

Ma, sto se mene tice ne moraju da izbacuju - remasterovanje je daleko bolja stvar, ako se uradi kako treba, ali im danasnja X86 arhitektura konzola to konacno omogucava bez osetnog povecavanja inicijalne cene konzole.

2 Likes

Citao nesto bas danas, izbacilo mi na fb od gamespot-a za ps5 kako ne planiraju BC kao sto ni na cetvorci ne moze i izjava jednog clana dev tima ili sta je vec, glasi na foru: “To je osvrtanje u proslost, mi smo okrenuti ka buducnosti”. Kad malo bolje pogledam, onda ne bi mogli da uzimaju pare na remastere, na Ps Now i sl. Racunamo i na to da ce da bude nekih 15 remastera sa cetvorke tipa, Uncharted 4, Horizon zero dawn i sl, to osecam da ce da bude pre nego sto izadje ista kvalitetno za tu konzolu. Najavice brdo igara da zamazu oci, koje ce da izadju za 3 god od dana objavljivanja i eventualno jedna igra koja je day one spremna i eto. Sony.

1 Like

Juče je kružila ta vest po netu, mislim da je u pitanju Gamespot, omašili su inicijanu vest pa su se uveče ispravili i rekli ništa se za sada od informacija vezanih za BC nije dato od strane Sony-ja. Ostaje da se vidi da li će nastaviti sa PS Now politikom ili će zbog iste arhitekture napraviti BC.

Ono što su napisali da je sigurno, je da igre izbačene za PS5 neće raditi na PS4, što znači ili ima mnogo više snage u PS5 i igre koje se budu pravile za PS5 biće suviše “teške/zahtevne” da ih PS4 gura ili opet menjaju kompletan sistem, pa će se proseravati o ne kompatibilnosti.

Iskreno meni bi baš leglao BC na PS5. Nisam kupovao puno igara, ali i sa ovim što jesam opet se pravi lepa biblioteka i ne bi da držim dve konzole bez potrebe, ako to već sve može da radi na jednoj.

1 Like

Vi i dalje pisete od ps5 aka Žtočak ?! :slight_smile: moram, ne verujem ali ova buva je preplavila internet dok konkretno posteno nisu izbacili neku biblioteku igara za ps4, nema nesto puno igara da kazes wow izigrali smo se.

Ja se bogami izigrao na PS4. Kako to mislis nema dovoljno… Ima mnogo vise nego sto mozemo da postignemo. Do sada je izaslo 1760 igara. Pa ti si sad u oglasu napisao da ima dovoljno igara da se 12 meseci ne izlazi iz kuce. :smiley:

2 Likes

jebiga ili kazes svoje misljenje ili prodajes. to nije isto :smiley:

3 Likes

Ma ok. Ali ako 1760 igara i gomila ekskluziva nije dovoljno, ne znam sta jeste :slight_smile:

Aj neka je svako od nas odigrao 50, ostaje ti i dalje 1710. Pa taman do kraja zivota ne moras vise da kupujes konzolu.

Kod mene ista situacija kao kod Profesora :slight_smile:
Mislim da sam ovu generaciju baš iscedio što se tiče igara. Nije mi promakla ni jedna koju sam hteo da odigram i utrčao sam od samog starta, tako da nije bilo zaostatka od početka koji treba nadoknaditi :slight_smile:

1 Like

Deda @Akiris opusteno :smiley: ukusi su razliciti vidim presao si na arkade :-p . @padawan mislim konkretno nije zbirka toliko pozamasna ko sto pricaju a ubrojali su sve arkade sa PSN i mnogo remastera pa kada pogledas jeste baza velika, no kada se setim ps1 i ps2 koliko je igara imao pa onda ps3 a vec se prica o ps5 prangiji to je malo. Mislim stariji sam pa mi je i izbor drugaciji, vreme za tako neke stvari isto, jedva stignem da procesljam forum, uh bojim se i nadam da nisam jedini :).

Nema sanse da nova konzola izadje pre 2020. Prosle godine je prodato 20 miliona konzola a ove godine ce makar jos toliko(u ova prva 3 meseca je prodato 4 miliona), 2019 i 2020 neka prodaju po 10 miliona(a i vise ce) i milina za sony. Nece se oni tako lako odreci svoje zlatne koke zvane ps4. Te 2020 kada izadje petica spreman sam da platim i 600-700 evra samo da bude prava future-proof konzola. One X koji je izasao prosle godine sasvim lepo se snalazi sa 4k i nekim pristojnim fps-om tako da novo sony cedo koje ce izaci minimum 3 godine posle X-a ce sigurno olako barati sa 4k i 60fps igrama. Vise od toga i dobrih sony ekskluziva mi ni ne treba.

Lepo kaze zasto nece pre 2020. Mora da pojeftini tehnologija prvo, manje nm.

Evo još jednog razloga zašto neće nova konzola da bude puštena u prodaju pre 2020, a zove se RAY TRACING. Da ne bi previše pisao, lakše je da samo pogledate klipove na YT i vidite šta se očekuje u budućnosti i zašto će sledeća generacija sačekati minimum 2020 godinu.

Ima igara u razvoju koje će delimično (reklo bi se vrlo ograničeno) koristiti Ray Tracing, a jedna od njih je novi Metro. Ali opet sam postojeći hardware nije dovoljno jak (GPU je slab) da izvuče ono što se traži za RT. Da bi se napravio neki veći skok u prikazu izmedju generacija mora da padne neka magija, a ovo je ono što treba da bude ta magija. Tako da do punog iskorišćenja RT mora da se sačeka, a izbaciti novu konzolu koja samo ima sirovu snagu, bez RT efekta ubačenih na native nivou, nema puno smilsa. Već postoje konzole koje izvlače 4k, sa jako lepom grafikom, tako da nema smisla dalje forsirati rezoluciju, već se baciti na efekte i prikaz.

1 Like

Meni je i 2020 rano , pre bi rekao tamo negde 2022 recimo , mislim tek sad smo krenuli malo da dobijamo pravih igara za PS4, GoW, Detroit, Spiderman, Ghost of Tsushima, TLOU 2, Death Stranding, Shenmue 3…itd, a sigurno ih ima jos dosta koje nisu ni najavljene i koje sigurno nece izaci bar jos 2 godine, tako da nikom ne treba nova konzola , ni nama , ni njima, vec samo nek se i oni fokusiraju na igre , taman su se malo zahuktali i treba ih pustiti da rade , kakav PS5 , kakvi bakraci.

Realno i kad bi PS5 izasao 2020 verovatno bi tek tamo negde 2024, 2025 mogli da ocekujemo prvu neku ljudsku igru koja bi opravdala nov hardver a do tad bi igrali samo remastere i remastere remastera.

Imaju oni jos dosta da rade i jos gomilu igara da izbace , sto nastavaka vec postojecih , sto novih naslova da bi barem donekle dostigli proslu generaciju.

Jel sta sve dobili u prosloj generaciji, 3 Mass Effect igre, 6,7 Assassin’s Creedova, 3 Uncharteda, par GoW nastavaka , 2 Witcher igre, 2 Castlevanije, 3 Betmena, 3 Haloa, 3 Gears of Wara, 3 Forze Motorsport…itd , tako da ovo sto je dosad izaslo za PS4 I X1 je stvarno smejurija i preskromno, ali srecom ima naznaka da ce situaija poceti da se menja i manje vise tek sad vredi uzimati PS4.

2 Likes