Rrod

Pozz,dobio sam prije mj dana xbox360…konzola je stara 2 god i radila je do 5. mj…sve 5 nikad se nije pregrijavala.Izbacio je RROD promjenio sam pastu pregrijao ga i sada samo bude zeleno svijetlo…titra u pocetku i dalje samo srednje zeleno dakle neupale se 4 zelene i start nego samo zeleno srednje i to je to…Pregrijao sam ga jos jednom i dalje isti problem…Trazio sam na netu taj problem ali nista…btw konzola je 20 gb falcon matična x.x

jednom rrod, uvek rrod. ponovio sam 100 puta ponovicu i sada. daleko od toga da mozes da trazis resenje, pregrevas, reballujes, i sta ja znam vec, ali samo ces produzavati svoju agoniju. ta konzola nikad vise nece raditi kako treba. mozda na kasicicu 2-3 dana, mozda nedelju dve, ali nikad neces resiti permanentno taj problem. skrati sebi muke i batali tu konzolu. potrazi nekog polovnog jaspera, ili kupi novu konzolu. to ti je moj najbolji savet. A i svako ko je u xbox 360 svetu od 2006. godine ce ti reci istu stvar.

Postoji resenje da se uradi reballing procesora i GPU-a ako maticna nije kriva i to bi ti resilo probleme a druga stvar je da kupis maticnu plocu Jasper ona kosta oko 8000 din i resio si problem

skrati sebi muke

U al si surov :smiley: pa nije valjda dotle doslo :smiley:

Ako je 8000 japser ploca i plus da ti to neko ugradi… vise se isplati kupiti jasper arcade polovan za oko 100e.

Tacno tako. Kad jednom rrodne konzola, to je to, preostaje ti samo spora agonija. Nije lep osecaj da se plasis da upalis konzolu i strecas se svaki put kad igra secne. Triput sam nosio stari x360 na popravku, i nijednom nije izdrzao duze od mesec-dva.

Takodje, nosio na popravke dok nisam shvatio da njih u sustini bas briga sto ce tebi da konzola traje mesec dana, neko lepo zaradjuje samo na tim popravkama i jalovoj nadi gamera da ce im konzola potrajati. Nece. Baci to u djubre i kupi jaspera.

jedno vreme sam se bavio reballing sa jednim kolegom. bilo je uspesnih primeraka, ali je taj broj bio toliko mali da je to bilo totalno zanemarljivo baviti se time. a stvarno se svaki primerak drugacije ponasa. neke konzole su radile cak i po 7-8 meseci, dok su neki odmah posle 7-8 dana dolazili ponovo na reklamaciju, nekima je izdrazala dan dva, nekima par sati. na kraju batalili.

pa i pitanje je iskreno koliko je to bilo uspesno to jest da li znas pouzdano da su konzole i danas zive. popravljati tako nesto nema nikakvog smisla sa garancijom… mogu samo da zamislim koliko su te smarali posle.

jos kad se neki studio kao Rocksteady sa arkham asylumom nasali upravo na taj racun. Nista u svetu igara me nije toliko uplasilo kao ovo. Treci put reballovani falcon, konacno radi duze od dve nedelje, seo da igram arkham asylum sve radi perfektno i onda oni izvale ovo:

Ahaha, to je bilo epic.

Druze kod mene je 8000 din. Jasper ploca sa ugradnjom i do sada nisam imao ni jednu reklamaciju.

Ja imam Jasper debeljka koji je imao blazi oblik RROD-a (znaci nije mu prekinut kontakt na cipovima nego samo losa pasta, zaista su odlicno uradili Jasper-a) zamenio sam pastu i radi mi savrseno bez ijedne greske, sa pravilnim odrzavanjem na godinu dana ili dve, taj Jasper moze da traje jako dugo, moja preporuka ako nemate para za slim, obavezno kupite crnu konzolu, Jasper, mnogo su lepse i kvalitetnije od belih.

Slim je gadan

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Sta fali slimu?

Pa slim i ne lici na slim skoro pa je iste velicine kao i phat nije razlika kao kod PS1 i PS2 gde je slim zaista slim a phat zaista phat ni meni se ba nesto ne svidja slim ali bi ga opet pre uzeo nego phat i slim je za preporuku svima koji hoce da kupe konzolu, jedino je problem kod mene na primer, sto ne mogu da ga sam flesujem jer treba skuplji uredjaj ovako …sve u svemu phat mi se vise isplati jer ga sam flesujem i odrzavam a i crna phat konzola je dosta lepa u svakom slucaju ko god kupuje novu konzolu moja preporuka je ipak slim ;).

Ja sam znao da ce to da bude pa sam se svejedno potresao. Ne mogu da verujem da ih je MS pustio da to urade.

Ako pricamo o rgh i to mislim da je slim dosta bolji koliko sam primetio. Sto se tice velicine, ma daj, pricamo o totalno razlicitim stvarima. Mislim ti pominjes ps1 i ps2, jeste da je ta tehnologija za to vreme bila nesto slicno kao ova sad, cak je xbox i zastareo, ali ne mozes ti da ocekujes toliko smanjenje da ti neko spakuje onakvu konzolu u kockicu te velicine. Pa sam disk drive xboxa je kao pola ps2 slima, tj kao disk drive ps2 slima. A da je xbox slim manji i prakticniji za nosenje, jeste. I mnogo je kvalitetnije napravljen od starih kako god gledao.
Oni da su jos smanjili skocila bi cena drasticno, zar ti mislis da oni ne bi hteli da naprave konzolu nesto manju od sonijeve 3 slim konzole.
I da, meni se bas svidja kako xbox slim izgleda, i stoji mu ona crna boja, izgleda bas dobro u sobi. Beli je u glavnom kao igracka, elite moze da prodje.
Inace ovaj lik sto je reko da je “slim gadan” je trenutno banovan jer mu je nesto danas bio dan za spamovanje koliko vidim, i na jos jednoj temi je lupio nesto slicno. :smiley:

Hahah Gruja opicenjak banovan. :lol:
@Ribery
Kazes da ti ugradjujes Jasper ploce u kuciste od konzole :hm

Bilo bi dobro da su namestili u Microsoftu CPU i GPU sa podnozjem kao sto je to CPU kod racunara i time bi eliminisali RROD i kod starijih ploca jer bi neispravno moglo da se zameni a ovako su unistili potrosace i kupce i nadajmo se da nove konzole (tj. nove generacije konzola) nece ponovo imati problem RROD ptirode.

@ Vid
Sve to moze da se umanji i da se spakuje u jos manje kuciste i PS2 ima DVD citac pa vidis koliko je mala konzola pravi slim :), mada, ni ovaj slim XBOX 360 nije los, odlicno su ga odradili i neverujem da moze da dobije RROD.

@Snake 1989

Imas PP.