RROD 3 crvena svetla

Pozdrav drugari opet ja… imam jedan problem (ili sta vec). Nisam palio xbox par dana (zbog faxa i obaveza) i sada kada sam konacno nasao malo vremena da igram desava se slede. Igram igru i odjednom zapisti xbox (kratko pip) i nakon toga se zamrzne slika. Sta bi to moglo da bude. Citao sam po netu da moze biti do hard diska itd. Probao sam i bez harda ali ono opet se pojavljuje ista greska. :wink:

EDIT: UPRAVO SU SE POJAVILA 3 CRVENA SVETLA :(:frowning:

Koju verziju imas? Falcon ili Jasper? Jel’ je Phat ili Slim u pitanju? Koje godine si kupio konzolu? Da pocnemo prvo od toga.

Phat. Kupio sam ga pre 2 nedelje. Godiste 2007 januar

E jbg. To znaci da imas ili Falcon-a ili neku goru verziju (Xenon, Zephyr). Sve u svemu, to sto si dobio je Red Lights of Death. Nisam siguran da li to moze da se popravi. Meni su tako dve konzole crkle, isto se pojavio Red Lights of Death. Pitaj nekog od nasih majstora (studiovpc, M007P) posto su oni strucniji od mene za takve probleme.

Upalio sam ga drugi put posle par minuta, samo se zamrzla slika nije bio rrod…

na svu tvoju muku necemo da ti udaramo ban jer pises POMOC kao naziv teme a to je zabranjeno… procitaj pravila da znas za u buduce, sad sam ti ja izmenio

ajde pogledaj sekundarni kod koji je pa javi da znasmo od prilike sta je i kako da ti pomognemo evo ti kako da pogledas code

FAQ: Xbox 360 Error Codes Explained - Scenyx Entertainment Community

a i gde si ga kupio? ako si na limundo to uradio onda nek je sa srecom u daljem zivotu :smiley:

Ne bih ti savetovao da palis ponovo konzolu jer mozes dodatno da je ostetis.

Okej hvala, malo sam se uspanicio i iznervirao nisam znao sta da napisem. Ajde sad cu da pogledam pa cu da vam javim…

EDIT: Ma upalio sam ga ponovo i zamrzla se slika…posle toga ga nisam palio vise pokusacu za 10 minuta ponovo…

proveri da li si lepo utaknuo kabal za napajanje hoce zbog njega da zeza, znaci samo ga gurni do kraja da cakne i proveri ostale pa javi ako bude rrod opet onda odradi onaj secondary code kako bi znali ZASTO TO RADI, ne panici ne kukaj, vec postupi lepo kako treba

Nema veze, samo procitaj pravila obavezno. Sto se zamrzavanja tice, isto ce ti se desiti i kada je ponovo upalis, mozda ce ti duze raditi ali ponovo ce ti se zamrznuti slika. Kao sto ti rece studiovpc, pogledaj da li su svi kablovi ugurani kako treba.

E18: Error in the “Digital Backbone” (CPU/GPU/RAM), this is usually caused by a cold solder joint between the GPU and the mainboard.
There are two theories to fixing this one deals with the “X” clamps that hold down the chips. The other involves re-Heating the chips. DO NOT attempt either of these if your console is still under warranty. If your console is still under warranty return it to the store where it was purchased or call MS to have it replaced.

To sam dobio… tj. 0102

cim ledi sliku to je GPU, reflow na profesionalnom rework ili reballing jedina dobra resenja dolaze od ljudi koji imaju pro rework station, sve ostalo je rizik.

ne probavaj xclamp privremeno je resenje i dovodi do jos vece stete.

Podrzavam ovo sto je rekao M007P za XClamp. Na poslednjoj konzoli (Falcon), kada je dobila RLOD, odradjen je XClamp i konzola je radila jedno mesec dana i posle toga je ponovo zamrzla. Tako da X Clamp izbegavaj.

Da li bi mogla zamena termalne paste da pomogne? I koliko bi kostao rebail?

bas ovo, xclamp krivi plocu, a da grejes fenom gpu to je sviranje u onu stvar… pomaze samo profesionalni reballing gde se zamane sve kuglice sa kojima je zalemljen gpu za plocu, stavljaju se one sa olovom koje su inace fabricki kao zabranjene zbog eko fazona i tih fora, od kako to uveli skartovi non stop…

na zalost ovo mi odavde ne mozemo da ti zavrsimo, treba neko ko ima profi masinu za to, ja licno nemam cini mi se da i M007P nema, ali moze se desiti da se neko javi ko zna nekog ko to radi kvalitetno jer da se uradi po pricnipu stapa i kanapa zaboravi odmah bacene pare su to

sta moze pasta da ti pomogne ako je kvar hardvereske prirode, ispod te paste… pasta ide na povrsinu GPU-a izmedju njega i hladnjaka a tebi je riknulo ono sto njega drzi za plocu

Neće ništa da pomogne.

Ja jos nisam nasao coveka u srbiji koji ovu vrstu posla shvata ozbiljno i radi sa ozbiljnom masinom, sve je to stap i kanap i cena 40evra, ne zelim da imenujem ali znam par slucajeva rebalinga koji su prosli neuspesno tj radili par dana -nedelja i dram.

o tome ja i pricam, za nas odavde mogu da garantujem da ako nesto odradimo to je kvalitetno odradjeno ali za ostale ne znam stvarno, tacnije eto zivih primera, da ne imenujemo ima tema vec za te stvari za one neproverene majstore i slicno… masina realno je od 1500 eur pa na gore do nekih 2000-2200 da valja, samo da se ona isplati treba odraditi 40-50 reballinga, a kad i kako to odraditi u zemlji srbiji heheh, neisplativa je bar za sada… a da bacas pare dundjerima opet ne isplati se, mozes eto u sopstvenoj reziji cisto da probas fenom da zagrejes gpu pa da tera dok tera ako ne LIMUNDO pa prodas i nabavis sebi lepo konzolu od 2009 pa na gore one nemaju problema…

Evo sad radi normalno, ali ipak sam se odluci da cu skupim pare za neku noviju…e posto to nece biti uskoro, predlozite mi koju da kupim i sta da gledam pri kupovini (ovu cu da teram dok radi). Ja sam ovu staru platio 7000 din bez dzojstika sa 4 igrice…Za koliko bih mogao da je prodam?

Uvek gledaj da bude Jasper ploca ili ova nova, Trinity, sto se nalazi u Slim verzijama Xbox-a.