RROD 1 crvena lampica u donjem desnom uglu

Da se i ja javim :slight_smile:

Nakon duge zabave sa falconom, neki dan krenem da igram witchera kad mi se grafika pomutila. Kontam da nije do hdmi kabla.
Opalim nekoliko restarta i odigram nekih 30 min, te nakon pauze pokusam da upalim kutiju kad iznenadjenje.
Crvena lampica u donjem desnom uglu i e74 mi s****se dan :slight_smile:
Koja je dijagnoza i moze li reflow ili reballing, posto sam laik. Nesto sam googlao, ali slabo informacija sam nasao. Sta mi je ciniti? Ima li spasa? :smiley:
Hvala unaprijed :slight_smile:

Slazem se s vladom. Reflow je ok za 2-3 dana i to u frizideru da drzis.

Pravac Akiris i reballing

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Da li se konzola ponovo upali kada se ohladi ili je stalno crvena lampica ? Kada ti se prvi put pojavilo zamrzavanje slike, trebao si zameniti pastu i spasao bi konzolu jer sam ja tako svoju licno spasao i sluzi me vec skoro 3 god sa samo zamenom paste. Ovako si je mozda unistio do daljnjeg :(.

Batali rebaling na debelim konzolama u 99% slucajeva se opet javi posle par meseci. kolega mi je potvrdio i rekao da se ne zaludjujem, cak je i trazio nov GPU naravno polovan prodaju ko nov samo ga ociste…
Ne isplati se pogotovu na falconu ovo su iskustva sa falcona druge debele i nismo pokusavali kuglati.

Reflow ne rade kako treba procitajte postove martinc i ostalih pa cete videti da ako je dobra ploca i chip bude dugotrajno sa specijalnim fluxom(isti koristim). Imam iskustva zato ti i odgovaram.

Ebem ga Mirko ti vazda kontra nesta :slight_smile:

Ma ok ako imas odgovarajuci flux ili sta vec. Mozda tad i oce sta ALI klasicni reflow - 0. Moje iskustvo s reflow je odlicno s grafickim karticama za PC ali isti princip nece kod xbox-a

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Tek neki dan upalio WITCHER 2 i vidio linije po TV-u. Konzola se malo ohladila i mogao sam igrati nekih pola sata, ali mi sad stalno gori ta lampica.
Problem je sto sam u Bosni, ali sam nasao jednog momka sto radi reballing i reflow tako da cu pokusati kod njega, pa sta bude. Konzola je svoje odradila svakako. Iskreno sam ocekivao da ce biti RROD nakon godinu, ali me posluzila sigurno 5-6 godina bez problema :slight_smile:
Hvala vam na savjetima.

reflow na grafickim karticama retko gde prolazi na refork station najvise zavisi od chipa i kuglica koje znaju da budu 0.4, zato reballing na grafikama od PC ili laptopa prolazi 100%. Falcon ima problem, ljudi su mu radili Xclamp ako je to radjeno velike su sanse da ne prodje a i sto je najzesce desi se da crkne cip priliko skidanja sa ploce. Po ovim cenama sada jeftinije je naci jaspera i za te pare nego popravljati bas iz razloga sto je nesigurno. Ja volim da svaka moja musterija ili poznanik bude 100% zadovoljan i kada nesto preporucim to iz najbolje namere, sa strane servisera i meni vise odgovara da odradim reballing ali ako cu da ga radim za par meseci na falconu opet ne bih, pogotovu sto je potrebno vremena i pripreme za poduhvat.

@mayers nekim-a se desi da i sa reflow rade zavisi da li je clampovana koliko je siljenja … sve od Jaspera je mnogo bolje cak je jasper ne unistiv za RROD.

Bravo Mirko, cenim ovako postene i profesionalne ljude :da:

Hvala ti na iskrenosti :slight_smile: Ma konto ga makar malo skrpiti da pređem koju noviju igru. Ne isplati mi se kupovati sad jasper-a ili nešto drugo, jer planiram uzeti xbox one uskoro, pa reko dok njega ne kupim da se malo zabavim. Xclamp mu nikad nije rađen, niti sam imao problema u proslosti. Igram je nekih 5-6 godina i tek neki dan mi se pomutila ta grafika i pojavilo mi se to.

Pitaj za cenu rebaling pa ce ti biti jasno zasto sam rekao. Zanimam me konkretno koliko cevenih lampica imas, koji error izbacuje na ekran i napisi mi secondary code sync + eject?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Secondary code je 1022. Gori samo jednacrvena dole desno kad je box uspravno. Error 74 prikazuje