RGH problem - nije moja krivica!

Prodao sam jednom liku xbox kupljen ovde,zajedno sa kinektom.Dosao je iz Sremske Mitrovice po njega (koji inace nema pojma o xbox-u i rgh). i lepo je sve radilo,pustio sam mu fifu i sve je bilo ok.Danas me zove i kaze da konzola nece da udje u FSD.Probao jedan hd externi,drugi…nista.A kod mene lepo radilo.Kaze kad su iskljuceni hardovi onda se brzo ukljuci,a ovako mu stoji onaj beli ekran i pise xbox360,i ne mrda.Rekao sam mu da izvuce kinekt.Probao je tako,i tako je radilo sa hardovima.Ne znam sta vise da mu kazem,ja nikakvih problema nisam imao.Mozda kinekt nesto pravi problema,mada je kod mene bilo ok.Zvace me sutra da vidi dal sam nesto saznao.U svakom slucaju cu da mu preporucim ovaj sajt,jer ima mnogo korisnih informacija.
Moguce da nesto kinekt zeza,cim ne moze svaki put da udje u fsd…stvarno ne znam.

Reci mu neka se prijavi ovde i neka se javi u ovoj temi, bice lakse i njemu i nama, a i tebi :slight_smile:
TO prije svega, dalje neka preuzme RGH ekipa :slight_smile:

menjao je SKIN za fsd i zato sad nece da pokrene FSD, dakle ako izvadi sve hardove i konzola udje u sistem onda sve radi i zeznuo je skin

druga opcije je da je kernel (ms dash) bio ispod 16203 a on stavio novi FSD, isto dolazi do crnog ekrana i ne moze da pokrene

Znaci kada kaze da bez hdd-ova brzo ukljuci do necega na hdd-u da li je fsd pukao ili sta se desilo reinstallacija fsd je nesto sto treba da uradi da otkloni neke sumnje. Fsd moze da pokrene sa usb jos jedna moguca opcija. po tome sto kazes RGH na konzoli radi, sta je on dirao i radio diskutabilno je.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Je li pokusao da ima 1 eksterni prikacen a interni da izvadi? Ako hoce tako nek’ instalira FSD na eksterni pa da vidi da li opet koci. Sta je uradio sa njime? Moguce da pokusao da updateuje FSD ili cackao neka podesavanja unutra. Koji ti je kernel bio ?
Napisi nam ovaj info: http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-pitanja/8294-kako-pravilno-postaviti-pitanje-sablon.html

ja predlazem da mi stanemo lepo sa odgovorima dok se taj lik ne javi i kaze konkretno sta je uradio jer ovako moze SVE I SVASTA da bude, a definitivno je krajnji korisnik krivac, jer da je do RGH ne bi konzola mogla uopste da se upali, tako da cekamo coveka, besmisleno je davati dalje odgovore

Ma nije on dirao i otvarao nista,sto bi vadio interni? fsd sam ja prebacio na xbox-ov interni od 250 gb da moze sistem da se podize i bez usb hd-a… nije on nista obrisao,cim mu se podize s vremena na vreme.Secam se ranije da se imeni nekad desavalo da mi se zamrzne slika kad se pojavi beli ekran, i tako stoji,nikako da pokaze da sam ulogovan i ukljuci fsd.
Ok kazacu mu sutra kad me bude zvao, da se registruje ovde,i tacno napise sta mu se desava.

e pa u tom slucaju hdd ne valja, jer ako bez harda podigne ms dash uvek onda hdd niej dobar, neka proba sa USB-a da podize bez ukljucenog internog harda

ako tako uvek radi onda je riknuo hdd, nista novo hardovi znaju da zezaju

taj HDD od 250GB koji je ubacio je verovatno u problemu, cim je njega naknadno ubacio a sa flesha radilo, onda se nesto desilo. Ne mora neko da otvori konzolu da bi je pokvario(slovno) kod RGH mozes jer imas pristup celom filesystemu, isto vazi i za PS3 sa CFW.

Sad mi kaze da mu sa kinektom upali, pa posle recimo ostavi konzolu,ode malo iskulira,vrati se i onda kad opet upali onda nece…stoji mu beli ekran po 15 minuta. Lepo mu kazem,registruj se ovde,i napisi sta ti se desava.Kaze on,nema problema, ako nesto bude,ja cu tebe vikati… mislim stvarno.
Kaze da mu se hard od xbox-a malo cuje kao tak-tak …i cim se tako cuje ondas zna da nece da digne sistem.A cim cuje kao kuler da radi onda mu podize sistem.Meni je neko vreme kinekt bio iskljucen,pa se mozda nije navikao na njega :slight_smile:
On pali konzolu preko konzole,mada ne verujem da to moze da smeta.
Mirko, nije on ubacio hd od 250… toliko je imao kad sam kupio konzolu…nije on nista dirao.

kinect nema veze, imam ga ja stalno palim sa njime, ima ga masa ljudi, pale sa njime, on ne utice na ovo, ali ako hdd pucka i krkce, bad sectori, ostecena povrsina i slicno normalno da nece da podigne

Ja nisam imao problema, a redovno sam palio… i meni mislim da se nesto culo pre nego podigne sistem,al mi je redovno u roku od minute podizao bez problema.

e pa onda FSD da instalira clean ako ne bude radilo onda je do HDD-a. Nije cest slucaj da HDD rikne ali desava se.

rekosmo vec da proba da podigne fsd sa USB-a, dakle sve hardove povadi ostavi USB flesku ili usb hdd i proba sa njime ako sa njime radi onda taj interni ne valja i zavrsio je karijeru, kazi ti njemu to pa da vidimo onda jel resio ili nije

ako radi sa usb-a onda zeza hdd, moze da proba i da reinstalira sa tog hdd-a pa ako i tada radi onda neka tera… ako opet krene tako definitivno je hdd

i sta bi ovde na kraju? nema te da se javis da okoncamo misteriju

Kada pucka hdd , može da se desi da mu je slaba struja tj kabl je slab pa slabo baca struju hdd-u. Nema to veze sa kvarom na hardu ( osim ako nije interni hdd).
Meni se to desavalo ranije (puckanje tik-tak) kada ugasim konzolu.
Elem, neka zameni kabl sa onim sto ima pojacivac (kao plasticni valjkić na kablu) mozda dobije dovoljno struje i automatski resi ostale probleme.

jel znas ti sta je taj plasticni valjcic? Kakav crni pojacivac, to je obican magnet navodno cisti signal tj smanjuje interferenciju od ostalih kablova ne pojacava IC NISTA, a i to je diskutablino da li radi heheheh