RGH na XBOX slim-u sa dash. 14719

Imam dvije Xbox360 Slim konzole jedna je 7.7.2010 a druga 25.4.2011. Obe konzole su update-ovane na zadnju verziju dash. 14719. Pitanje glasi, da li je moguce odraditi JTAG na ovim konzolama standardnim putem, kao sto je opisan ovde na XBR???
Znam da je moguc pomocu J Runner-a, ali njega nisma nikada koristio pa ne znam kompletan postupak. Da li se prvo sve polemi na konzolu pa se onda ide po redu u JR-u ili ide prvo NAND x, pa programiranje CR-a, pa onda lemljenje CR i tako dalje. Ako bi mogla malo pomoc oko stavki koje se korte u JR puno bi mi znacilo, jer ne bih da uprskam. Hvala
Ljudi pa pomozite mi, vec sam jedan xbox sprzio (xenon ploca) jer mi niko nije htio pomoci…
Na jednom slimu sam odradio jtag ali je bila verzija 699 dash…

Gvirni u konzole i vidi imaš li HANA čip. Ako ima, tj na kojoj konzoli ima, može da se uradi, bez obzira na dashboard verziju.

J-Runner je korisna aplikacija koja suštinski olakšava posao, ali ne radi ništa epohalno novo što se samog postupka za RGH tiče.

Prvo, treba da odradiš dump NAND-a. Lemljenje nekoliko žica uz Nand-x je jednostavno i brzo.
Potom na osnovu dumpovanog nanda, praviš ecc fajl i flešuješ ga nazad na konzolu.
Potom programiraš CPLD čip (Coolrunner)
Povezuješ Coolrunner, tj instaliraš ga u konzolu
Pokrećeš konzolu i čekaš prvi Glitch, odnosno da se pojavi Xell Reloaded
Vadiš CPU key, dal ćeš ga prepisivati ili povezati LAN kabl na konzolu pa pustiti automatski, to je na tebi :slight_smile:
Sa CPU key, praviš hakovani RGH image
Flešuješ ga nazad na konzolu (ili ga kopiraš na USB pa pustiš da konzola to odradi sama)
Potom, instaliraš Freestyle Dashboard i/ili XEXmenu
Igraš se :slight_smile:

Poenta je da je ovo sve u tutorijalima lepo objašnjeno.

Hvala lijepo. Odradjeno na slimu sa verzijom dash. 14719, sve radi bez problema.

Reseno, LCK