RGH gecrkt?

Drugari,

Imam jedan problemčić. RGH 360-ka neće da se podigne. Od napred sve regularno sija zeleno, ali ne dobijam sliku na ekranu (HDMI). Primetio sam da na RGH cipu konstantno crveno svetlo, a zeleno blinka neprestano.

Ima li neko ideju šta se tu događa?

Kupljena tu kod vas otprilike u februaru ove godine…

crvena i treba da svetli, a zelena da blinka to blinkanje je glitchovanje

elem, ajde ti proveri lepo HDMI da li si utaknuo, istakni kabal za struju i cekaj jedno minut, vrati kabal pa probaj opet, samo se zabagovala da nece da glitchuje do kraja lepo, nije crkla cim glitchuje

dakle HDMI prvo proveri, promeni port na tv ako treba

Sve to već probao, jednom se već desilo pre jedno 2 nedelje pa je proradila, al ovaj put nemere. Znači menjao portove na TV-u, iskačinjao struju i iz xboxa i iz napajanja, menjao utičnice u zidu… ajd jedino još mogu probati da od***** HDMI i da ga prikačim sa old school kablom…

probaj to, a takodje probaj da izvadis hdd i vidi da li ce da pali bez njega, znaju ponekad da se zatupe konzole onako zesce, da zarede 5-6 puta da ne pale uopste, pogotovo Corona ploce, tako da ono vidi probaj proradice…

Probaću i to, ako proradi HDD vraćam bez problema? Oću reći nema potrebe za reformatom diska ili tako nesto? Znam da konzola treba da bude isključena kad se vadi disk :slight_smile:

i da bude iskljucena kada se vraca :smiley: hehe da vracas normalno…

I dalje po starom, i sa klasičnim AV kablom i bez HDD-a… Iskopčah je iz struje, pa ću je ostavim tako dok odgledam film, pa da vidim posle. Imal’ neki reset (tipa kao reset BIOS-a na default) koji bi mogao od koristi u ovom slučaju?

Izvadi napajanje malo pa vrati sacekaj i upali, to je najbolje resenje za RGH koji nekada zaglupi sa ucitavanjem :wink:

Nema nikakav reset samo napajanje da odvede smetnju tj isprazni kondezatore. Ne pali ga i gasi uzastopce kada ugasis sacekas malo pa upalis, smeta to nasilno na RGH i zaglupi ga.

nema tu bios, samo ovo sa strujom da se isteka i upali opet, nije crkla sigurno samo se zatupila

nego jel ima nesto sto si precutao mozda? retko kada se zatupe bas toliko same od sebe :slight_smile:

Dabogda proradilo… kad odgledam film :smiley:

@studiovpc gasi ga i pali uzastopce zaglupe se neke konzole.

Procitaj dopunu mog prethodnog posta.

znam znam zato i pitam da li ima nesto da je precutao :slight_smile:

Ama baš ništa, sve regularno bilo do pre dve nedelje, kačio na nju USB flasheve i USB diskove, sve radilo super. DVD nikada nisam ni koristio. Do ovog trenutka joj nisam vadio HDD uopšte. Pre nekih 6-7 dana sam pičio Mickey Mouse - The Castle of Illusion i regularno ugasio i sad krenuo da probam GTA V i PES i FIFU 2014, al nemere…

Nista javim se malo kasnije kad odleži malo bez struje.

Proradio, malo je odležao bez napajanja dok sam gledao film. Uključio ga posle, ali ništa, posle isključio izvadio disk, vratio disk i proradilo.

Hvala!

dakle slog terapija…

LOCK