RGH Falcon se povremeno "zaledi"

Izvinjavam se ako negde postoji ova tema - ja je nisam našao…
Podaci o mojoj konzoli

DASH: 2.0.16203.0
KONZOLA: Phat Falcon
FSD VERZIJA: 3.0b rev 775
EXTRACT IGRE: ExISO
INTERNA MEMORIJA KONZOLE: NE
VELICINA HARD DISKA: 500GB WD Blue
TIP HARD DISKA: Interni

Ugrađen je RGH1 coolrunner čip. Dešava mi se s vremena na vreme (prilično često) da se slika zaledi… nekada se nalazim u FSD-u, nekada u igri, nema pravila… kada se zablokira u igri slika se zaledi a zvuk se čuje normalno. Čitao sam na ovom forumu da se to dešava kada je RGH nakačena na Internet, probavao sam i sa i bez neta, uvek ista stvar… temperatura je kada se ovako nešto desi uvek u redu i obično se desi u prvih par minuta korišćenja konzole. Ako se ne desi odmah mogu da igram ceo dan bez problema… molim vas, ako neko zna rešenje problema da jave? Ujedno da pitam - jel su mi dash i FSD verzija najnoviji ili mi treba nadogradnja? Unapred hvala!!!

pazi ovako Jasper zna da zeza i mora da se experimentise sa pozicijom zica za RGH da ne bi do toga dolazilo, Falcon RGH1 tih problema NEMA, tako da je kod tebe hardverski problem najverovatnije, tipa da odlazi GPU polako u vecna lovista, jer ako se to desava treba da se desi uvek da je do rgh, i to uvek u 5 min ili u 15-20 min, ne moze da “pretera” nekako to i da se ne desi, a kod tebe posto pretera dalje, jedino objasnjenje je to da se usled zagrevanja dok radi, kuglica polako vrati na mesto koja je odlemljena ispod GPU-a i da posle konzola nastavlja da radi normalno jer ima kontakt, cim se ohladi to se ponovo odvoji i ona zeza…

Nije iskljuceno i ovo sa zicama, jedino da se proba pa da se vidi, mada opet kazem ti, na njima je izmisljen RGH i oni ne pate od tih problema vec samo Jasper ploce na RGH1 i nijedna konzola vise…

e jos nesto da eliminiesmo, WD je malo zeznut za konzole pogotovo modeli iz 2013 pa na ovamo jer imaju idle stop time na 15 sekunde i to baguje malo, vidi ovako, ako imas externi neki hdd, izvadi interni pa probaj da igras samo sa externog ako onda ne ledi i slicno, znas da je do harda

a jbg moram i treci put pa spajam sve u jedan

napajanje moze da zeza takodje

Koji dashboard bio kada si radio RGH? Ovo je ili hardwareski problem izvodjenja RGH ili GPU pre ce da bude da je izvodjenje RGHa hacka. Falconi i RGH specijalna kategorija, svasta se desava i vidi.
Mora da se rasturi i pogeda.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Momci - hvala mnogo na munjevito brzim odgovorima :)…
Taj xbox sam dobio tako čipovan u nekoj kombinaciji sa 20GB hardom. Ja sam samo zamenio hard (stavio taj od 500), instalirao ga da radi FSD sa nekog tutorijala i ništa posle nisam update-ovao, kako je rađen RGH-pojma nemam… nije mi problem da probam sa externim hardom, da li moram i na taj eksterni da instaliram FSD ili ga samo ubodem i formatiram za xbox? Što se tiče napajanja, ono je od Xenona (jače) valjda to ne bi rebalo da bude problem? Što se tiče odlaska GPU-a samo da kažem da kada se to desi ne daje nikakav poseban znak - samo se zamrzne - nema crvene lampice, temperatura je normalna, muzika igre se čuje… ako je do GPU-a šta mi je raditi? Kako da mu olakšam muke? :slight_smile:

Ovo ti je RGH problem 90% sam siguran, ako nemas iskustva u ovome tesko da ces moci da sredis naravno i opremu.
Samo rgh ostalo je ok ne brini

Sent from my Sensation XL using Tapatalk