Review scores - da ili ne

Ja sam uvek bio i ostao pristalica ocenjivanja, bez toga necemo nkada znati koliko nesto vredi ili je dobro/lose uradjeno. Genralno nikada ne treba verovati samo jednom izvoru informacja, vec pogledati na vise strana. Cak i kada idete kod lekara za neku ozbiljniju stvar, opet obidjete njih nekoliko i potrazite vise miljenja, pre nego sto se oducite sta dalje raditi. Zasto bi se onda i ocenjivanje igara ili bilo cega drugog svodilo na drugaciji osnov. Uporedite miljenje sa nekoliko sjatova, pa cete vec imati neku predstavu o tome da li proizvod ili igra vredi ili ne. Takodje ja uvek uradim jednu star - sacekam da neko izbaci walktrough i pogledam barem prvih 10-15 minuta igre. Ne pokvari mi ceo utisak, ali vec se u tom vremenu provedenom uz igru se vidi da li mi nesto odgovara ili ne. Ako igra proizvede vau efekat, znaci bez obzira na ocenu iz caspoisa, ide na igranje. Isto tako, sto se mene tice mogu igru oceniti i sa 10, ako vidim na walktrough da mi se igra ne svidja, za mene je dovidenja. Za sada ovo me nikada nije izneverilo i samo se nadam da walktrough koje rade razni ljudi nece prestati.

Jedino iskljucenje iz ovog pravila mi je bio poslednji Tomb Raider, pocetak je bio osrednji sto se mene tice, ali posle nekih 30 minuta igre, posebno kada je krenulo malo ozbiljnije traganje i borba, igra se pretvorila u pravo malo cudo. Od momenta kada se prvi put pojavljuje vatreno oruzije i sneg, igra se predvorila u nesto fantasticno. Odigrao sam je u jednom dahu. Ali ovo je iskljucenje 1 u 1000. Za ostatak igrara zaista mogu reci posle 15 minuta gledanja waltrough-a, da ili ne. Opet potoji mogucnost pogledati nekoliko, jer niko od nas ne igra igre na isti nacin i tek onda napraviti konacni sud.

Da ne smaram previse - sto vise izvora informacija, to je lakse doneti pravu odluku, posebno sto se nema para za trosenje a promasaje :slight_smile: