Resident Evil 4 {MT}

Ja bi tražio povrat novca i kupio na Argentini za 40 ili turskoj za 32

@Dacha


6 Likes

Plaća domaćim radnjama,podržava domaću privredu i državu to je patriotizam

samo govorim sebi nemoj to dok gledam turski MS store :smile:

1 Like

Koliko je igra dobra treba je imati na obe platforme

1 Like

Najjace sto posle vrti disk svaki put kad palis konzolu, moras da ustajes, menjas diskove. Miles Morales jedini disk za PS5 koji imam i ikada cu imati, morao sam da izbacim iz konzole dok ne igram, nepodnosljivo je. Izem ti drzavu.

Doduse, eto dobio sam na poklon GoW Ragnarok collectors koji je bio 200e. Collectors edicije mozda se “vredi” ispruziti jer to zadovoljstvo, na zalost, razmena ipak ne moze da nadoknadi.

A lepo sam mu rekao, nece da slusa. Mogao je da uzme od mene RE4 za 1700 dinara. Isto i za vas ostale vazi, salu i zezanje na stranu, bas je facepalm.

I ja covece svoje dragoceno vreme trosim objasnjavajuci osnovne stvari na forumu koji je pun nemackih i luksemburzanskih gastarbajtera, value for money Alfa Romeo je najpopularniji brend, a vodi ga Seik od Kuvajta.

Ali vidiš i sam koliko ljudi podržava tvoj “način” distribucije tako da vjerovatno samo gubiš vrijeme na opravdavanje svojih postupaka.

Igra bas lose izgleda na ps4 :joy:

@ph1beropt

2 Likes

Resident Evil 4 Remake | PS4 - PS4 Pro - PS5 | Final Graphics Comparison - YouTube

Red bi bio i da prestanu da izbacuju igre za PS4/One. Iscedili su i poslednji atom snage te generacije.

1 Like

Sinoc sam do kasno u noc , nekih 5 sati igrao, i cesto sam razmisljao kako ce igra biti bomba na psvr2. Jedino sto je dosta haoticnija u odnosu na Village, vise je akcenat na akciji ovde. Uglavnom, radoznalost pobedila plus je igra stvarno 10/10 pa sam uzeo Quest 2 verziju igre da odigram nakon sto zavrsim remake.

1 Like

Nakon kratke prilagodbe na nova pravila igre, krenuo sam lijepo da gazim.

Pod novim pravilima mislim na kretanje i nisanjenje, kao sama pravila borbenog sistema.
I dalje metak u nogu->melee->noz daju dobre rezultate, iako mi se ne svidja sto se noz trosi i lomi, ali eto, bar moze da se radi upgrade.

Kao i u svim prethodnim verzijama ove igre, saltanje inventara po koferu je mini igra za sebe.

Sto se tice grafike, izabrao sam rezoluciju over framerate. Da sam pao na patos od izgleda igre, nisam.
Moj mozak i oci su dostigli svoj maksimum dozivljavanja kompleksnosti grafike, od jednog momenta prije godinu dana sve mi izgleda isto-dobro. Jedino sto primjetim je ako je neka igra bas losa ili ima padove u framerate, a ono na sta obracam paznju je vizuelni stil vise i atmosfera, ne na neki kvalitet grafike.

2 Likes

Ja ukljucio performance mode na PS5 + kosa + raytracing, nisam primetio neke znacajne framedropove i nisam siguran kolika je razlika u odnosu na perfomance bez ovih eyecandy-a i sve mi deluje dosta slicno. Mrzi me nesto da gledam sta kaze DF.

Ne znam kako izgleda na PS4/sX, ali na PS5 je pristojna grafika. Ima dosta dinamickih efekata i animacija, reflektujucih povrsina i presijavanja, definitivno je oldgen ali ovde vazi druga metrika poredjenja sa kultnim originalom.

Dogurao sam do 4. chaptera i vidi se da je oldskul dizajn - podeljenost na chaptere, hodnici i uski prolazi za konzolu sa malo interne memorije, skriptovani bos i mini bos fajtovi. Sve je to u kasnijim Resident-ima nadogradjeno, tako da nema iznenadjenja. Kao neko ko je “preziveo” poslednje 2 VR verzije, rekao bih da ni faktor horora ne moze da se poredi, za @ph1beropt ce sigurno isto biti setnja po parku nakon VR uzasa.

Ali super mi lezi taj oldskul fazon jer sam se iskreno bas umorio od ogromnih i polu praznih otvorenih svetova. Cut the fat (crap) i dajte mi cist gameplay podeljen na etape koji mogu zavrsiti za 10h.

Imao sam dilemu koje oruzje da nadogradjujem, pretpostavljam da RE veterani imaju neke tips ali meni za sada odlicno ide maltene samo sa nadogradjenim pistoljem, na normal.

4 Likes

E stvarno moram da ti kazem da postajes dosadan sa tim psvr komentarima. Jel imas o necemu drugo ti da pises sem o tome? Kapiram da si mlad 22-23 godine ali daj ovde je tema RE4 Remake.

Fajber 22 godine :joy::joy::joy:

2 Likes

Druze ti si u tri teme drvio o Resident Evil 4, a o igranju na hard drvis kao vegan u KFCu.

2 Likes

Zato sto sam najjaci naravno :smiley:

Pa tako i on, samo u VR.

4 Likes

Pa nek ide malo na stidentske zurke da juri kolegenice

Mislim da imas totalno pogresnu sliku o bratu fajberu.

Inace sto se tice grafike na ps4, fora kao neki nastavak igre a imas stari komp. Engine je isti, nabudzen da prati korak sa vremenom, ali tvoj komp ne prati taj korak pa moras da stavis na low, i zao ti je zao kad znas da si prethodni deo terao na high. E takva je prica sa rimejkom. Dvojka i trojka izgledaju mnogo bolje. Plus, recimo i callisto i rimejk a verujem da ce i hogwarts imati istu situaciju a to je loading tekstura. Totalno je sve prebaceno za next gen i ssd dok se hard disk konzole muce. Pa tako recimo i rimejku na sta god da kliknes a treba recimo kljuc, to kad prebaci je ps2 grafika i onda se za par(desetina ponekad) sekundi ucitaju teksture. Sva sreca pa necu valjda jos dugo cekati da stigne petica. Stvarno je vreme da ps4 ode u (zasluzenu) penziju

3 Likes