Remedy zeli da napravi nastavak za Alan Wake fransizu, Microsoft i dalje suzdrzan

Finski razvojni tim Remedy, kreator Wake-a, je pricao o nastavku psiholoskog trilera od kad ga je Xbox 360 ekskluzivno izbacio u Maju. Ali izdavac Microsoft, koji ima nastavak u opciji, izvodi “cekaj i vidi” taktiku.

Remedy-jev sef fransize Oskari Hakkinen, je rekao da studio prizeljkuje da dobije posao na novoj Alan Wake avanturi. Ali bez zelenog svetla iz Microsoft-a, Remedy je “u zaboravu”.

"I dalje smo u fazi lansiranja Alan Wake 1, ali Microsoft ima opciju za nastavak. “To je bilo u dogovoru od pre”, Hakkinen je izjavio za IGN. “Ne vidim zasto oni ne bi nastavili saradnju sa nama. Srecni smo partnerstvom , a oni su srecni igrom. Mislim da se slaze uz njihov portfolio. Ne vidim razlog zasto ne bi nastavili saradnju sa Microsoft-om i zasto ne bi obnovili IP. Mi definitivno zelimo nastavak.”

tekst preuzet sa sajta “SvetIgara”

Cek cek, ne kontam. Sta je izdavac, onaj ko finansira igru?? A Remedy je izvodilac, tj tim koga je unajmio izdavac pa odradjuju posao ako sam dobro razumeo? Jel to u svakoj iri mora majkrosoft da ima neki udeo, mislim jel su napravili da se ne moze izbaciti igra bez njihovog odobrenja ili sta? U suprotnom ne znam zasto Remedy ne bi mogao ukoliko ih MS odbije da izda igru Alan Fake :slight_smile: Nastavak da bude onakav kakav su oni zamislili…

onaj koji proizvodi , tj izdaje igru nprd. cod mw2 je izdavac Activision a kreator Infinity Ward

bolje receno ja osmislim igru i napravim je , a tebi dam da je plasiras na trziste … a bez tebe ja ne mogu da je plasiram :wink:

Aaaaa, kontam, jedni imaju kapital, a drugi proizvod

pa i proizvod je kapital… stvar je u tome sto mali mekani(microsoft) zaposljava ljude iz raznih studija da rade igre, dok mali mekani poseduje licencu(odn. ime)…