Red Dead Redemption i NFS The Run - kako ih pokrenuti na PS3?

Sinoc sam sa externog HDD-a instalirao i pokrenuo jedno 10-tak igara,osim Red Dead Redemption i Need For Speed The Run.
NFS mi prilikom pokretanja javlja neku gresku 80010007 a Red Dead Redemption prilikom pokretanja na kratko pokaze onaj sony tekst koji stoji na pocetku svake igrice i odmah me izbaci iz nje.
Molim drage forumase koji su imali slicnih problema ili koji znaju kako da pokrenem ove igre da mi se ovde jave i postave korak po korak uputstvo.

vidi ubaci bilo koju BD igru unutra, za neke igre moras da imas ubacenu originalnu igru u bd drive da bi mogla da radi

za neke druge u MuliMan mora da se stikliraju BD MIRROR opcije i INTERNAL pa onda na FIX PERMISSIONS pa ce da radi

a neke znaj ako su skinute lose, tj menjan im je eboot.bin file nece da rade dok se ne vrati originalni

Ubacivao sam original BD igru,ukljucivao BD mirror i Internal i nije htelo.E sad ovaj Fix permissions,gde je to i kako da ga ukljucim?

pa u multiman kad udjes pa na igru pa na options imas, ali to ne pali dok ne namestis bd mirror i ostalo, ali znaj da nece da radi ako je menjan eboot.bin file, a 100% da jeste, i to je trenutno problem

bolje potrazi skini PSN verzije istih tih igara, one se instaliraju iz XMB-a (glanvi meni) i dobijeh ih tamo kao aplikaciju ne moras da pokreces preko Mman-a ili WebMan-a

Probacu i to pa javljam sta sam uradio.

Ček bre kako red dead redemption sa eksternog?
Ja sam imao 3 verzije - psn, blus a i sada imam game of the year edition i apsolutno svaka je imala big fajl od 8 giga.
Jedino ako od igre nije buildovan iso pa sa ntfs eksternog, vidim to od skora može sa rebugom i mm

Taj veliki fajl je splitovan a cini mi se da je studiovpc u pravu,sigurno je losa verzija igre u pitanju.Probacu da nadjem neku bolju.Ako znate neki link,posaljite mi ga na mail, NFS i RDR.

obavezno skini PSN izdanje, PKG file je u pitanju a isto moras da ga splitujes imas na ps3iso sajtu pa potrazi

Uspeo sam sve igre da instaliram i pokrenem ali mi se javio drugi problem.Vec dva puta sam morao ponovo da instaliram igre na interni HDD iako su pre toga lepo radile.Na primer,sinoc sam instalirao i pokrenuo sve naslove i sve je lepo radilo.Jutros kada sam hteo da igram,vecina naslova je trazila ponovnu instalaciju.Mesta na internom HDD nema vise pa sam morao da obrisem Game Data iz XMB-a i ponovo instaliram te igre.
Jedino sto sam u medjuvremenu uradio je to da sam PS3 prikacio na drugi TV i uradio video reset i nista drugo.
U cemu je problem?

Inace, da napomenem, igre su mi smestene na eksternom HDD.Trazi mi samo onu dodatnu instalaciju na interni HDD koja je potrebna da bi se igrica pokrenula.

Pa nemoj to da radis pakuj interno samo i sve ce da radi, i moras da imas barem 10ak GB prazno da moze da kesira i smesta temporary fileove… Extetni + kesiranje i ne radi kako treba pa pazi sta radis, jbg tek si krenuo u te vode a vec petljas kako ne treba hehehe

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Uh,izgleda da ovaj put ucim na svojim greskama.:[
Hvala ti Vlado na ovom savetu
POzz