Recenzija za UFC 2009 UNDISPUTED

Dobili smo nedavno od THQa review kopiju za ovu igru. Bilo bi lepo da im se odužimo sa recenzijom a ko je bude napisao dobiće ovu kopiju na poklon. U pitanju nije pravi original koji se kupuje u radnjama, ali je po prilično kvalitetno izdanje i svakom ljubitelju UFC će biti drago da je ima na policama.

Text recenzije može biti u bilo kojoj formi a najvažnije je da što bolje opišete igru ili svojim tekstom nagovorite i ostale da igra vredi, znači kao pravi fan.

Pored toga, morate oceniti na skali od 1 - 20 sledeće elemente

Gameplay
Grafika
Zvuk
Trajnost
Vrednost

Ukoliko vas bilo šta zanima, slobodno pitajte.

Da li ja mogu da dobijem tu bateriju pored igre?:smiley:
Ajde momci na posao.:slight_smile:

Stavicemo ovo ipak na download.

:)Pozdrav,

Sjajna igrica, evo igram je vec nedelju dana, i za sad od mene samo plusevi. Gameplay je po meni odlican, nije samo tuca, nego i sama taktika, fizika je vrlo realna.

Najveca zamerka mi je replay video, jako je lose odradjen, udarci prolaze pored glave a protivnik pada na pod, i tako u 80% situacija.

Druga zamerka mi je sto nije stavljen Rendi Kotur, nije da ga nesto volim ali bih voleo da ga prebijem:D.

Treca zamerka mi je sudija, sve meceve sudi jedan isti sudija Mario Yamaski, jeste dobar sudija ali bi mogli malo da ih menjaju, to takodje vazi i za devojke koje najvljuju runde.

Tutorial je dobro odradjen, mada bi po meni bilo bolje da postoji detaljniji izbornik gde tacno moguda izaberem udarac koji mene zanima.

Sto se tice carieer moda, tek sam ga tek zapoceo dobro je uradjen, imam samo par zemerki pri pravljenju lika, npr nije neki izbor tatoo, i jos nekih sitnica, mada mozda kako napredujem tako ce valjda i da se otkljucavaju i neke dodatne stvari (makar se ja nadam).

Modeli boraca su jako dobro odradjeni vecina boraca stvarno lici na sebe, cak su i njihovi “custom” potezi su jako dobro skinuti.

Komentatori nisu losi ali se dosta ponavljaju, nabrajaju dosta podataka o borcima,navode rezultate medjusobnih borbi iz pravog ufc-a.

Ali zato po meni gameplay je odlicno odradjen, jako je realan, borba na parteru je po meni vrlo zanimljiva i veoma logicna.
Player vs Player je jako zarazan, definitivno igrica je za mene pravo osvezenje.
Ako bi racunao od 0-20 moj utisak je za sada je :

Gameplay 18
Grafika 18
Zvuk 14 (i to najvise zahvaljujuci soundtrack-u)
Trajnost 17
Vrednost 17

Znaci u proseku bi moja prosecna ocena bila bi 16.8

Zelim da se odmah ogradim od kritika za ovaj moj mini review, mozda je malo pristrasan, jer ipak sam ja veliki fan ufc. Takodje ovaj mini review sam uradio da bih i druge ljude zainteresova da probaju ufc, posto je ovo vrlo amaterski review iskljucujem sebe prava na nagradu.

Nadam se da sam bio od neke pomoci.
Pozdrav:)

Hvala! veoma zanimljivo.

Po meni, nije bitno ako je recenzija pristrasna jer stiže od nekoga ko voli tu igru. Čak mi je i zanimljivije da čitam recenziju fana igre nego nekog koga taj žanr ili igra ne zanima. Na ovaj način, radije bih pokušao da probam igru što neverujem da bih uradio posle članka nekog ko takve igre ne voli. To je kao kad vam neko priča o nekoj muzičkoj grupi čiji je fan, doživite drugačije sam band, saznate više, jednostavno, imate bolji utisak o toj grupi iako ne slušate takvu vrstu muzike.

Ovo je dobra osnova za recenziju, samo bi malo trebala da se produbi sa pričom o kontrolama, animacija, prezentacija igre, modovi igranja,… Samo malo zaokružiti i to bi moglo biti to :slight_smile:

Nije ni bitno u principu,neka svako to opise na svoj nacin.Meni se titanus-ov dosta svideo upravo zato sto je napisano “narodski”.
I ovo ne treba shvatiti kao takmicenje,ovo je dobra zabava a i malo da vidimo kako bi to izgledalo iz nase ruke.Ovo treba napisati kako vama odgovara,kako bi voleli da izgleda recenzija… i tako to.:smiley:

Idemo dalje…

Rekao je “igrica”, to je automatska diskvalifikacija. :smiley:

Salim se, svaka cast na trudu. Ali bre, ubuduce molim te ih zovi igrama. Pacman je igrica, ovo su suvise kvalitetni proizvodi da ih se tako zove… :rolleyes:

Hvala na pohvalama :o,

Da budem iskren, ja po prvi put u zivotu pisem review :smiley: za neku igru, jednostavno kad sam video temu UFC-u nisam mogao da odolim, a da nesto ne napisem o njemu. Zadnjih 6 noci sa drustvom stalno igram UFC, tako da sam pod velikim utiskom ove igre opalio sam po tastaturi iz prve :D.

Sto se tice kontrolera, ono sto je najzanimljivije na njemu je upravo borba na parteru, koji se uglavnom vodi preko desnog anolognog, sa i bez pomoci a, b,x,y dugmica.Ja za sebe mogu da kazem da sam prosecan korisnik xbox-a, i pored toga jako brzo sam savladao kontrole, kao sto rekoh logicne su i navode te sta bi trebalo da uradis u datoj situaciji (to se pogotovo odnosi na desni analogni).

pozz

U principu to je to, samo za tako visoko ocenjenu igru, počinješ recenziju sa zamerkama, što je malo kontradiktorno. Samo dodaj u prvom delu šta ti je sve kod igre plus i rešili smo :slight_smile: