Real drive asisst u Forza 3

Zanima me kako da podesim asistencije u FM3 a da je priblizno realnosti?

Pa zavisi sta hoces da postignes ja sam ih sve iskljucio samo sam ostavio automatski menjac jer mi je mnogo tesko da menjam brzine na kontroleru tako da ono kada ih sve iskljucis tako je najteze logicno e sada ako sam te dobro razumeo tebe zanima realnost a realno danas sva kola imaju ABS,ESP i slicne sisteme pa bi po tome trebao da ostavis te pomoci ali onda nije zanimljivo jer je suvise lako…ja bi ti preporucio ovako kako sam ja igrao.

Isključi sva pomagala :slight_smile:
Šalim se, u stvarnosti skoro svi automobili imaju ABS i TCS (osim trkačkih, njima je zabranjen ABS ali se u Forzi može uključiti što, jel te, nije baš realno:) pa bi trebao uključiti ABS i TCS kod uličnih/serijskih automobila a isključiti kod trkačkih ako želiš da se ponašaju kao u stvarnosti.

Dalje:

  • menjač: manuelni,
  • upravljanje: simulation ako imaš volan, ako igraš joystikom onda normal,
  • oštećenja: simulation
  • kontrola stabilnosti: isključena (jako je glupo voziti sa uključenim ovim ******m)
  • ostalo zavisi koliko si vešt

ja preferiram:

ABS OFF
TCS OFF
Stability Control OFF
Steering NORMAL (joystick)
Suggested line - BRAKING ONLY (na nekim stazama off)
Rewind - ON (štedi živce :slight_smile:
Opponent - HARD

Hvala ciril ovakav odgovor mi je bas trebao, pravi profesionalni. :slight_smile:
Iskljucicu sva pomagala, ostavicu automatic menjac i za sada “braking only” linija. :wink:

p.s. I da se izvinim adminima sto sam u trenutku zaboravio da se prebacim u temi pitanja i odgovori gde sam trebao da postavim ovo,slucajna greska. (ako je nekome zasmetalo)

Moze da se zakljuca. RESENO. :wink: