PUNO pitanja od nekoga ko razmišlja da kupi Xbox One S

U startu odmah da se izvinim ako tema nije na dobrom mestu, slobodno preselite na adekvatnije mesto. Nov sam, ne zamerite…

Iako sam na Sony konzolama proveo dobar deo poslednje decenije, jedan novogodišnji popust me je po prvi put u životu naveo da razmišljam da pazarim Xbox konzolu. Pošto pre svake kupovine volim da imam sav info up front, pomislio sam da je ovo mesto idealno za sakupljanje tih informacija. Elem, verovatno ćete me uputiti na neke online tutorijale, ali bi mi mnogo pomogli ukoliko bi odvojili 10 minuta da mi pomognete oko mojih par dilema…Elem, here i go…

• Kada kreiram nalog da li postoji SRBIJA kao zemlja u opcijama (na PS nema)
    • Kada kreiram, da li želim da stavim SRBIJU kao zemlju porekla
    • Ukoliko mogu da odaberem SRB, da li mogu da plaćam sa našim karticama (na PS ne može)
    • Ukoliko izaberem neku drugu zemlju, da li mogu da koristim naše kartice (PS ne može)
    • Odakle kupovati kodove (uglavnom planiram da kupujem digitalno, da li je to pametno)
    • Da li postoji gameshare (nosioci, gosti, fantomi, kao na PS)
    • Da li može da se radi share za GOLD
    • Kakvo je stanje sa backward compatibility? da li moram da imam neku 360 igru na disku da bih je igrao na XBONE, ili mogu samo sa microsoft store (valjda se tako zove) da kupim 360 igru i da je pokrenem na Xbox One? (Igrao bih najviše witcher 2 i mark of the ninja…)
    • EA valjda ima i svoj neki pretplatnički servis sličan goldu? kako to funcioniše u praksi?
    • Da li iko više koristi kinnect i kakvi su utisci?
    • Na Xbox One S ja ću morati da dokupim još jednu aparaturu koja će mi omogućiti da prikljucim kinnect, pošto on valjda nema direktan port, right? (mnjeh, još jedan trošak…)
    • Kakvo je stanje sa fitness igrama/programima na xbox one? nešto sam načuo da se gasi igra fitness koja mi je delovala zanimljivo… da li ima još neka dobra a da nije direktno povezana sa plesom (već imam just dance na ps4)
    • Da li ima zvanični XBOX android app(kao na PS), koji je dostupan za skidanje u Srbiji preko playstore?

To bi bilo to. Bio bih jako zahvalan za pomoć i sav additional info za koji smatrate da je koristan za jednog početnika u svemu ovome :slight_smile:

1. Ne postoji.
  2. Ne zelis.
  3. Ne moze.
  4. Ne moze.
  5. G2A ili Amazon
  6. Postoji, tehnicki, ali nemas community kao na PS4 nego moras da trazis nekoga ko ce sa tobom da deli
  7. Moze, isto kao i igre
  8. BC radi i na disku i preko store-a, ako se ne varam
  9. EA Access ti za 30$ godisnje nudi popuste, triale i Vault sa bibliotekom “besplatnih” igara koje mozes da igras dok traje pretplata
  10. Ne koristi skoro niko vise, ne prave se vise igre za Kinect
  11. Nisam siguran, nemoj bacati pare na Kinect
  12. Nisam siguran, ali radi se o segmentu koji izumire i sve je manje ovakvih igara.
  13. Nisam bas siguran, mislim da oni promovisu Windows store…

Ako hoces jeftine originale, bolje uzmi PS4.

Ako pak si se odlucio za Xbox One S moguce zbog kinecta i klinaca, isto je odlicna konzola, samo ces morati da vijas igre na popustima. Ali generalno duze gledano, izaci ce te skuplje nego da imas PS4.

1. Ne postoji Srbija nažalost, skoro sam čitao da ne postoje ni mnogo veće zemlje kada je u pitanju direktna podrška od Mikrosofta. Sony je valjda tu nešto bolji.
  2. Ovo je tvoja lična želja i preferencija. Većina koristi US korisničke račune, jer u dolarima plaćamo i dolar je još uvek manji od evra. Takođe, ja lično smatram da su bolji popusti na US store-u.
  3. Čak i ako odabereš US, moći ćeš da plaćaš putem paypal-a i putem kartice. Ja sam skoro direktno preko Microsoft store-a kupio novac za korisnički račun, kupio dolare, a platio dinarskom VISA karticom.
  4. Ponavljam, da - možeš.
  5. Što se kupovine tiče, Microsoft je konačno odlučio da sam otvori i podrži store za kodove. Osim toga, imaš i druge prodavnice koje su manje-više sigurne, ali bih ti ja lično preporučio MS direktno. Što se tiče digitalne kupovine, nema šta bolje - po meni, jer se sav tvoj sadržaj vezuje za tvoj korisnički račun, pa ne moraš da nosiš i čuvaš diskove (neko i to voli, ja lično ne), već je dovoljno da se samo uloguješ negde sa svojim profilom i tvoje su igre već dostupne za ponovno skidanje/igranje. Po meni, digitalno ne samo da je pametniji izbor, već je i bolji.
  6. Gameshare nije isti kao i na Sony-ju. Ne postoji nas dovoljno i nije zaživelo deljenje igara po principu, trojica kupe igru i posle svako igra naizmenično, a igru posle prepodaju ili dele ili šta već tako što daju korisnički račun zajedno sa igrom. Mi smo se odlučili za share saradnike, da ih tako nazovem, gde ti nađeš osobu koja ima određen broj igara koje tebi postaju dostupne, a sve tvoje igre su takođe dostupne toj drugoj osobi. To se radi tako što tvoj profil postane primarni na konzoli tvog share saradnika, a njegov postane primarni na tvojoj konzoli. Znači, svaku igru ili servis koji on kupi, postaje i tebi dostupan, tipa EA Access, Gold pretplata itd.
  7. Kao što sam već napisao, da, svaki se servis deli.
  8. Dovoljno je ili da imaš original igru za 360 ili da istu kupiš. MS takođe sve svoje 360 igre koje se dobijaju uz Gold daje i za One, tj. svaka je deo backwards compatibility programa.
  9. U praksi, kao i igre koje dobijaš uz Gold pretplatu. Ti plaćaš mesečno ili godišnje određenu svotu novca, a zauzvrat možeš do mile volje da igraš igre koje se nalaze u njihovoj ponudi. Čim ti istekne pretplata, igre više neće biti dostupne i to mogu ponovo postati tek nakon obnavljanja pretplate. Znam da je 30$ za godinu dana, što je smešno, imajući u vidu da se u ponudi nalazi gomila igara.
  10. Ja lično imam kinect i koristim ga samo za glasovne komande, tipa sign in, launch to i to i za Skype. Nema igara za kinect, podrška je ravna 0 i ne preporučujem, nije vredno dodatnog novca, osim ako se ne nalaziš daleko od porodice kao ja, pa svaku noć pričaš sa njima preko Skype-a.
  11. Da, treba ti neki adapter, zato i kažem da nije vredan troška, što zbog adaptera, što zbog činjenice da imaš možda jednu pravu igru za Kinect i to je to, sve ostalo su gluposti.
  12. Ovde stvari postaju čudne. Postojala je neka zvanična fitness aplikacija za Xbox koja je imala programe koji su se dodatno plaćali. Tipa onaj PX90 program doplatiš i lik te trenira i pokazuje ti vežbe. Ta aplikacija je ugašena skoro i sav taj materijal, a i novac, je valjda propao. Imaš više o tome na internetu, na reddit-u takođe, malo sam čituckao i nisam pomno pratio, jer me te aplikacije uopšte ne interesuju. Osim te aplikacije, nisam video neku drugu i nisam zaista ni previše upućen, kao što sam već i naveo.
  13. Da, postoji zvanična XBOX aplikacija putem koje možeš kontrolisati konzolu i pratiti dešavanja kod tvojih prijatelja (screenshots i video klipovi) na sve tri platforme. Xbox Smartglass je ime aplikacije.
3 Likes

@loodacha za Xbox One representative foruma :smiley:

1 Like

:laughing: Notice me senpai Spencer :laughing:

U vezi plaćanja iz Srbije, neke kartice prolaze (moja radi npr).
Takođe možeš da plaćaš svojim PayPal nalogom bez problema, čak ni ne proveravaju za koju zemlju je PayPal nalog vezan, tako da si safe. Dosta igara sam tako kupio, tako da nije nikakav problem.

1 Like

moguce da ti kartica prolazi ako je registrovana davnih dana. Tako je i sa PSN-om. ako si uneo karticu tipa pre tri godine i tad je radila, ona ce raditi i sada. a da sada dodas novu, ne prolazi.

Mhm, kartica je još iz 2009. :sunglasses:

Ja sam moju intezu uneo prosle godine(ili ove) i prolazila je. Ima jos neka fora za ubacivanje kartica kada nece normalnim tokom, to mora da kaze neko drugi ja se ne secam.

Moja visa iz adikko banke prolazi direktno na xbox store

Hvala puno momci, puno ste mi pomogli. Jos par potpitanja. Nadam se da vas nece previse udaviti :slight_smile:

Da li igre koje skinem tokom Gold pretplate ostaju zauvek kod mene ili ih mogu irati samo dok je aktivna pretplata?

Kinnect me prvenstveno interesuje zbog fitnesa.,i sutra zbog dece, kapiram da bi im to bio zanimljiv prvi korak u gaming svet. Da li ima slisla kupovati polovni? Vidim da su cene smesno velike (plus cu morati da kuoujem onaj adapter posto u slim verziju nemam gde da ubodem kinnect…)

Gde kupujete fizicke igre? Ima li neko ovde/na kp/na limondu/bilo gde ko to ima po razumnim cenama?

Koliko cesto imaju neki veci sale na microsoft store? Nezahvalno pitanje, znam…

Koje jos servise je moguce skidati sa us naloga recimo? Netflix pratim sa tv direktno, nesto u tom fazonu…

Ima li smisla SBB box kaciti direktno u xbox slim da se ustedi hdmi port ( da li uopste moze nas SBB box da se poveze sa xbox one slim)

Da li ima neko proveren od vas sa kojim bih mogao da uradim taj partnerski odnos ili kako ga vec zovete? Da se podeli gold i eventuakno u buducnosti da se pazati master chief collection i gears of war collection?

Hvala jos jednom, jako ste noob friendly zajednica :slight_smile:

Sistem je identičan kao na PS sa Plusom. Dok imaš pretplatu, igraš te igre, kad ti istekne, možeš tek nakon obnove pretplate.

Veći sale na store je malo ređi nego na psn, ali i dalje imaju svake nedelje ili dve nove akcije.

SBB box nema razloga zašto ne bi radio, ako može PS4, sigurno može i SBB :smiley:

Pogledaj ovu temu za share: Game sharing na Xbox One - #33 by Dexter995

Još samo odgovor na ovo i neću više da smaram, obećavam :slight_smile:

Ja lično ne kupujem fizičke kopije, pa ti ovde ne mogu pomoći. Igre su u našim prodavnicama (games.rs na primer) preskupe, a na kp isto umeju često da ostanu na osnovnoj ceni čak i kada digitalne verzije pojeftine. Tipa Fifa 17 je 40$, a na kp je 60 eura ili tako nešto.

Jedino polovnjake da trazis na KP kao fizicku kopiju. Mada, ne isplati se…svejedno kad ubacis disk ces imati update od 30gb i ne znam ti ni ja sta…sveu svemu neces igrati cim ubacis disk. A digitalne kopije ti se mnooogo vise isplate, pogotovo kada je neki sale kao sto krece sutra za XO

Cuo sam za to sutra…kada bi bilo samo gow collection i master chief colection, ja bih bio prezadovoljan…

I kada bi nasao nekoga da delimo gold :slight_smile:

Imas Halo Master Chief Collection za nekih 7$ na cdkeys, tako da je to smijesna cjena. A gold mozes povezati sa karticom, i prvi mjesec je 1$, pa ti kasnije skidaju sa kartice mjesecni iznos.

Aha, nisam znao za tu foru sa cdkeys…znaci tamo kuoim igru za xbox one i dobijem kod i to samo unesem u redeem code opciji?

Upravo tako. Prihvacaju cini mi se sve kartice, tako da si i sa te strane siguran. Za gold idi na ovu opciju sa mjesecnom naplatom, i to je dosta povoljno