Puckenatnje UNUTAR xbox-a

E ovako :

Imam Jasper-a starog pola godine. Kopljen nov, LT 1.1 u njemu, LiteOn 9xxxx drive.

Prije 7/8 dana instalirao sam FEAR 2 krenuo igrati i sve OK. Nakon toga SVAKI put kad upalimkonzolu nakon 3/4 min zacuje se neki tupi udarac (ono “TUP”) u konzoli!!! Vadio sam HDD, CD iz drive-a al svaki put to se cuje. Sta moze biti?

Isto tako imam neki znji HDMI kabal i par puta mi se desilo da je nestalo slike (samo pocrni TV) 2 puta se nekako HDMI izvuka pa sam ga samo lagano vratio u xbox a 3/4 vrati se samo nakon 3 sekunde. Kabal ili?

Eto…pa ako ko sta zna o tome bio bih mu jao zahvalan

Mozda ti hard disk riknjava. Skini potpuno hard pa vidi da li ce se to cuti.

ja mogu samo da citiram tvoj signature (ne achievement)

De ne prepadaj me… Nija valjda toliko naopako?

Skidao sam HDD i CD iz drive-a u isto vrijeme i opet se culo

Sad sam ga upalio i nekih 30 sekundi nakon sto ocita cd (drzim ga u dashbordu i on vrti cd) cuje se taj TIK…al bas TIK. Ubi me ne znajnje zbog ceka se to dogadja. Sve je normalno.

Nakon toga ugasim konzolu i ponovu upalim i onda sve OK (nema TIK). Inace taj zvuk je jako slab, nesta kao kad dvd drive ocita cd.

bojim se samo matcnoj ploci da nije sta…ni na netu ne mogu naci slican “problem”

Ne znam da li je to moja paranoja ili sta vec al sad (istim zvukom) pucketa i sporet!!! Majke ti par puta se cuo taj jebeni zvuk ali moze biti da se hladi da da lim pukne ili nesta tako.

Pitanje : Kad sve ovo sagledate kolike su sanse da nesta s strujom nije uredu? (jedno TIK u xbox-u kad se pali i u jednakom vremenskom intervalu nakon paljenja) Ako je do struje moze li se sta pokvariti ili tako sta?

Pad napona nije (bar ne bi trebalo biti) jersijalica radi normalno…nema onog trepkanja ili sta tako.

:frowning: :frowning: :frowning:

:D:D:D

Nije nista sa strujom, niti sa maticnom, drajv ti nesto tandrce. Zato sto da bi se stvorio zvuk mora biti nekakvo mehanicko pomeranje, a na ploci (sem kulera) nema nista sto bi moglo da proizvede zvuk. Ne bi rekao da je ista strasno.

A ovo “gasenje” slike? Povezan je na TV preko HDMI kabla i samo se desi da na 2/3 sekunde nestane slike i pocrni - kad dodje sebi na TV pse kao da je povezan na HDMI1 ulazi (kao kad palim konzolu)

Pa verovatno kablo zajebava, proveri, tj probaj da ga mrdas i vidi dal ce nestajati slike.

Pazi neko ti je lepo rekao ako cujes CAK,TIK ili nesto moguce da je HDD imaju HDD te simptome samo ga malo isprazni ako to ne pomogne formatiraj, mada je moguce neki lim kada se metal ugreje cak mada niko ne moze biti pouzdan da ti kaze dok ne cuje.
Ja tipujem da HDD cakce to ce pre da bude.

Napisao je da se isto desava i kad izvadi hdd.

Ocisti hdd i produvaj malo konektore i konzolu od prasine :slight_smile: Inace kada se pali konzola uvekse cuje laser kako se pomeri :slight_smile: ili sta vec

probacu to mada…sumnjam da ce ista biti a i jako rijetko je to da se tesi da “prekine” sliku :frowning:

Cuje se i kad izvadim HDD a duvao sam u konektore i opet. Nervira me sto ne znam sta je a bojim se da ne naprai kakvo sranje chipsetu ili tako sta :frowning:

kakve su sanse da se pokvari HDMI konektor na konzoli? jebo me svako ako ne rastavim tu konzolu koliko me nervira

ma uzivaj bre, ne lupa ti konstantno nego samo kada se upali ili jedom u toku igranja,mozda je nesto kod cdrom-a ako si izvadio HDD…ae lepo ti snimi sa telefonom da mi vidimo bas koliko to puca kada si toliko zabrinut :smiley:

Evo koga zanima kako se cuje taj TIK (na 0.12 se cuje i molim vas pojacajte zvucnike slab je kvalitet)

Sound_clip_04.wav - download now for free. File sharing. Software file sharing. Free file hosting. File upload. FileFactory.com

koliko sam cuo ovo je kao laser kada lupi u disk ili ventilator kada zakaci nesto ne bi trebalo da bude strasno.

slažem se sa m007p-om,u pitanju je mehanika!

ali i kad izvadim HDD, upalim konzolu…isto

ventilator na CPU i Grafici, nije strasno ima mozda prasine, cepaj i uzivaj ako je ucestalo i iririra mnogo onda obrati paznju ovako bolje ne cackaj M. u P. :smiley:

Da ti odgovorim za nestajanje slike : u pitanjue je nekvalitetan hdmi kabl koji ne stoji fiksirano vec ima lufta. Znam iz iskustva jer imam isto neki no-name krsh. Zbog losheg kabla moze ti se desiti jos jedan sitan problem koji sam imao, a to je da se konzola upali medjutim nema slike na tv-u niti dzojstici mogu pronaci konzolu. Ako ti se to desi ubaci i izbaci HDMI kabl, nemoj ko ja 100 puta da palish-gasish konzolu :slight_smile: