PSVita vs Nintendo 3DS

Pozdrav radni ljudi! :smiley: Evo u ovo subotnje jutro mene mori strašna dilema, mira mi ne da. Razmišljam da kupim neku portable konzolu za putovanja ali sam potpuni duduk za ovaj vid zabave. Obraćanje Svetom Googlu za pomoć mi nije donijelo željene rezultate na nekom od naših jezika, a strani sajtovi već daju uporedne testove 3DS-a sa novim (NGP) PSP-om, iako on nije još ni izašao. Naravno o mogućnosti hakovanja ovih konzola takođe nisam našao ni riječi.

Zanima me stoga, kakva su vaša razmišljanja, koju konzolu bih trebao pazariti? Da li bih možda trebao sačekati novi PSP? Koliko se brzo tržište preorjentiše na novu verziju konzole, odnosno da li po izlasku nove konzole, igre nakon toga izlaze samo za novu verziju? I naravno, last but not the least, kakve su mogućnosti hakovanja ovih konzola, koliko se lako ubacuju (piratske) igre u njih, i da li se i tamo mijenja CFW svako malo kao kod našeg boxa?

Kako ja to vidim (možda griješim) stvari stoje ovako:

NINTENDO 3DS:

• Dva ekrana, touch screen, 3d grafika
  • Izbor igara, nemogućnost hakovanja, cijena

SONY PSP

• Veliki izbor igara, CFW
  • Zastareo hardware

SONY NGP PSP

• Sve
  • Nije još izašao, period nakon izlaska do hakovanja.

Mišljenje, anyone?

Sve zavisi kakve igre volis da igras na putovanjima. Ako volis igre tipa God of war, soul calibur, gran turismo, onda uzmi psp. Nindento 3ds ti nudi one zabavne igre tipa zelda, mario, itd. Eto, zavisi koje vrste igara ti vise leze, ja bi se licno opredelio za 3ds, zato sto mi taj tip igara vise lezi za putovanja.

Ja sam imao obican nintendo ds lite na kojem sam igrao samo super maria, ali ovaj novi 3ds mislim da moze bez problema da parira sadasnjem psp-u a mozda i buducem.Pogledajte na netu street fighter 4 3ds i bice vam jasno.

Ako nista drugo na 3DS mogu da se igraju DS igre uz pomoc R4…

https://youtu.be/vTltQ1VCWgU

Sto se toga tice,ako se ne varam,potvrdili su u Soniju da ce moci da se igraju PSP igre na NGP.I glas ide za NGP,iako nije izasao.Imace touchscreen,touchpad na poledjini,neverovatnu grafiku(3DS po prikazanom nije ni blizu),e,jedina velika prepreka ce biti cena,mada ni 3DS nije jeftin,ocekujem jos skuplji NGP.

Evo sta sam ja smislio za sebe pa se ti probaj naci negdje :

Ocu da uzmem neku prenosnu igracku. Nintendo mi je zanimljiv SAMO zbog 3D grafike ali je i puno para. S obzirom da me glava boli i bez 3D grafike nesto mi se ne uzima. PSP - jako fina konzola i zelja mi je uzeti ali njoj je dosao kraj. PSP ima jako puno igara i to dobrih (kao i Nintendo) al opet vise sam za PSP - nekako mi je “muski”.
Posto je trend u IT svjetu da sve novo sto izadje bude u stanju da pokrece neke stvari predhodnika (PS2 pokrece igre PSX, prva serija PS3 pokrece PS2, Xbox 360 pokrece igre od Xbox-a…) odlucio sam daipak sacekam novi PSP2 (Vito ili kako vec…) Nama piratima ide u korist ovo “obaranje” Sony-evih servera pa tako da mozemo ocekivati jako “prijateljske” konzole od Sony-a (bar to je moj stav i misljenje)

Nadam se da si me skontao… Kako god ja bih ti opet preporucio da sacekas tu novu prenosnu igrackicu od sony-a

Ovako… Malo sam kružio po gradu, pa sam probavao konzolice redom. Elem ovaj 3DS mi se nije svidio, ovaj 3d efekat je jako neprecizan, glava me je zabolila veoma brzo. E sad, našao sam PSP GO, nov, CFW 6.20, sa tri igre, 350 KM (180e), je li to u redu ponuda? Ko će čekati NGP… :smiley:

Meni je GO gola k*rcina. 3004 je plafon a opet ako ne mozes da se suzdrzis do tad… xD

Ja bi uzeo PS VITO jer dobijas brutalnu stvar za 300 evra. Mnogo bolja grafika nego sto je na 3dsu, igranje pomocu touch screena. Za 300 evra moze da se kupi 3g verzija i onda uz dobru prenosnu konzolu dobijas i stvar koja je fenomenalna za krstarenje internetom(5 inca oled kapacitivni multitouch ekran rezolucije 960 x 544).
Znaci za 300 evra imas vrhunsku portable konzolu i uredjaj za net. Ja sam se prvobitno razmisljao uzeti neki dobar fon bas zbog neta a sada sve vise idem ka tome da ostanem pri mojoj staroj krdzi od telefona i da uzmem psvito za tu svrhu.

za sada je jedino poznato da ce u americi preko at&t-a ici 3g, nisu rekli nista ni za kulturnu evropu, a kamoli nas okrajak brdovitog balkana.

prilicno je verovatno da nece imati sim card slot, pa necete moci da uzmete bilo koju nasu karticu i na taj nacin koristite 3g.

tako da bolje ne racunajte na 3g ediciju kod nas, al zato slobodno racunajte da obican ovde bude i skuplji od 3g-a tamo :frowning:

Pa nista se nije spominjalo ni za ipad 2 sa 3g-om pa koliko ja znam moze da se koristi i kod nas. Na konferenciji bi istakli da ce 3g verzija biti samo za ameriku da je tako kako ti irreal mislis.

hmm ja ipak mislim da je irreal u pravu ovde

Hvala bogu bice sverc komerc kombinacija koliko hoces. :slight_smile:

sent by tapatalk

Jednako sam skeptičan kao i društvo iznad. A s obzirom da VITA izlazi krajem godine, pa vrijeme potrebno da se provali, živjeće ova generacija još nekih godinu dana. Uzeću na kraju neki PSP, pa ga preprodati kad izađe VITA, doplatiti i to je to…

Ala si lood… pa gde stavi u minus nemogucnost hakovanja :-)?

Jel može da se hakuje? Nemam pojma meni je ptičica rekla da ne može… :rolleyes:

Ipak je posle prezentacije dokazano da je vita sposobnija od nintenda 3ds sto se tice grafike,ali moj glas i dalje ide za nintendo jer ipak vise volim te vrste igara koje nintendo pruza. :slight_smile:

Ajde da dam svoje misljenje, posto sam vlasnik PSP-a…ako te interesuje bilo kakav vid igara na prenosnoj konzoli, mislim da su obe platforme prevazidjene. Posto sam imao vise takvih uredjaja, ono sto najvise smeta je slaba baterija. Nintendo je ovde u prednosti, ali kao platforma mislim da ne nudi igre koje su nama interesantne. Moj savjet je da pazaris Samsung Galaxy tab ili iPad. Sto se tice igara, mislim da ne postoji PSP ili Nintendo igra koja moze da se usporedi sa jednim Dead space-om na Androidu i IOS-u. Uz sve to, imas i uredja koji radi jos 500 drugih stvari, i ima duplo jacu bateriju od oba uredjaja. Neko se moze sloziti, neko ne, ali ovo je moje iskreno misljenje. Svoj PSP sam upalio tri puta od kad ga imam, nije to toliko dobra stvar kao sto izgleda na papiru

Ma ne mora to da bude neko tehnološko čudo, za to imam PC i Box. Treba mi nešto da razbijem dosadu na putovanjima, znači da bude zanimljivo a ne mora da kuva pasulj i pegla veš… Onako neke fine platformice da ima, kao što su Mario, Giana sisters i te fore… Dal uopšte neko od vas zna šta je Giana sisters, hehe… :smiley:

Ma mislim da cto se tice tih malih igara, Apple je neprevazidjen. Stvaro imam samo rijeci hvale, tacno razmisljem da uzmem iPad, iako nemam ama bas nikakvu realnu potrebu
PS.Oba uredjaja mozes naci za po 300e nove tako da…