Psp2

Evo Sony je je najzad prikazao svoju novu konzolu na Tokijskom sajmu

• CPU: TBD
  • RAM: TBD
  • Storage:
  • Display: 5 inch OLED with 960 x 544 resolution
  • Wireless: WiFi, 3G, GPS
  • Inputs: Touchscreen, touch sensitive back panel, D-pad, L/R shoulder buttons, standard PlayStation buttons

Extra izgleda i sve a jel su spominjali cenu?

Hmm,ocekivao sam neki noviji dizajn,podosta lici na starog,doduse ne vidi se mnogo na ovom klipu…Lepo je sto ce imati touch-screen,kao i senzore.

Smorise vise svi sa touch ekranima, doduse taj zadnji panel sa touchpadom moze biti veoma zanimljiv ako ga developeri dobro iskoriste (cisto sumnjam jer i na obicnom PSPu su u nekim igrama kontrole nelogicne). Rezlucija i odabir OLED-a su za svaku pohvalu ali me brine kompatibilnost sa starim igrama i dimenzije.

Igre sa starog PSP rade,tako bar tvrde,ali jedino ove sto su skinute preko psn store posto PSP2 nece imati UMD drive…

Napokon su stavili drugi analog, veliki nedostatak PSP. Pravi naziv ove konzole je Next Generation Portable i navodno će imati igre za nijansu slabije od PS3. Ono najbitnije, igre su već najavljene pa se očekuju hitovi poput Uncharted, Killzone, Resistance, LittleBigPlanet, Yakuza… U ostatku svijeta (izvan Japana) tek u 2012. Eh da pored igara za PSP moći će se igrati i igre sa PS1.

Nije losa stvar, ali svi smo imali psp onaj prvi i svi smo ga izgustirali od 2, 3 meseca igranja (osim naravno tek kada je izasao tad sam ja poludeo…)

Ja i pored xboxa i PS3 nađem vremena a i igara za PSP. Odigrao sam oko 60 igara i dalje ga igram poslije 3 godine. Na njemu je izašlo oko 20 predobrih igara, ipak malo.

cena ce da bude ispod 500$

mislim da mi se psp slim visestruko isplatio od kad ga imam, puno zabave i multimedije je proslo kroz njega i poshtujem ga.
presao sam gomilu igara, i dalje mi je kul… ovaj novi cu kupiti kad-tad, kvalitet nema cenu :slight_smile:

Evo najzad i nekih filmova na kojima se vide igre …

Odlicno izgleda. :eek:

Grafika izgleda neverovatno,a i bice interesantno videti kako ce upariti onaj touchpad na poledjini sa touchscreen-om i obicnim kontrolama.Samo se nadam da nece da mu nabudze neku ogromnu cenu.

lep i dobar znaci nemam reci .zna li se cena? ma sta vredi bice skupo bas…

NeoGAF - View Single Post - PSP2 (Next Generation Portable) Announced, 2011, BC [Up3: Info In OP]
ovde skinite celu konferencuju, kad su ga predstavili… extra je, sony kaze da ce cena da bude ispod 500$ kod nas 500$ = 550€… :slight_smile:

Lepo izgleda…ali ga ne vredi uzeti na izlasku,moj moto je uvek sacekaj koji mesec po izlasku da mu opadne cena…jer realno gledano sa sadasnjom cenom PS3 i Xboxa ko bi bacio vise para na rucnu konzolu koja je u stvari gaming mobilni(mnogi se mogu setiti paprenih cena xboxa i PS3ke kad su izasli).Meni je za sada dovoljan moj dobri psp 3k jer na njemu drzim dosta sega,nes i gameboy igara,cisto za razonodu ili kad odem negde van kuce,prave stvari cuvam za kutiju i PC

jednom sam se opek’o za fw kod psp-a… uzeo sam 5.71 u aprilu, i sam kraj decembra ga prodam jer mi sve pare izvuce iz dzepa, kupio sam 10-ak originala… i kad sam prodao, neki dan kasnije izadje fles… i tu sam se malo iznervirao… ali opet sam bio srecan jer sam iscekivao da predstave psp2 (NGP) i kada su javili na 27. ja skacam od srece… ali me je razocaralo to sto tek izlazi u decembru, pa dok ga hakuju, ja cu da ga uzmem tek sredinom, krajem sledece godine… :(((