PSP 1004 - savjeti, objasnjenja i dr

Danas sam kupio PSP 1004, sutra idem po njega i da vidim uzivo sta i kako. Nisam imao dodira s PSP-om pa bih Vas zamolio da mi malo pomognete na sta da obratim paznju prilikom kupovine tj. sad kad odem po taj PSP. Evo u kratkim crtama sta me zanima :

1. Na sta da obratim paznju prilikom kupovine?

2. Koliko inace drzi baterija (meni kaze da radi oko 4-5 a kad se pokrecu PSX igre onda oko 6-7h)

3. Gdje da “kupujem” igre i kako da prebacujem (flashovan je a u daljem tekstu vidjecete njegov oglas)

4. Kakvi sve imaju emulatori? (GBA, NDS, N64, SNES i dr.)

5. Neki dobar sajt na kojem cu moci da to malo istrazujem kao i savjetne TUT-ove?

6. Razno (prvo sta vam padne na pamet, savjet, sugestije i dr.)

A evo i oglasa pa mi malo “protumacite” :smiley:

PSP 1001 u odlicnom stanju, instaliran je 6.60 ME1.5 najnoviji custom firmware (tj. hakovan je i rade sve igre), takodje je instaliran Prometheus 4.40 iso loader i ubaceni su POPS 4.01 pluginovi (mogu se pokrenuti sve igre sa Play Station-a). Uz PSP dolaze 2 memorijske, jedna od 32MB druga od 8GB puna igara, i orginalna igra FIFA 08, takodje dolaze i punjac i zastitna futrola.

Kupio sam za 65e pa mi vi recite kako sam prosao

mislim da si dobro proso samo nadam se da nije ostecen i da je sve u funkciji…

1. da rade svi dugmici, da ima analog i da je ekran u dobrom stanju :slight_smile:
    2.tako nesto ja sam imao go na njemu krace traje baterija ali taj tvoj bi trebalo da je tako nesto oko 4-5h
    3.kupujes gde oces ili gde ima xD …salim se… napravis folder na psp i u njega turas iso ili cso fajlove igra
    4.nisam pokusavao mnogo tako da neznam sta sve moze…
    5.pspiso za skidanje…google za istrazivanje :slight_smile:
    6.to bi bilo to od mene…

Brate, ja imam go, to znaš, vrlo malo znam o njemu, tek toliko da ubacim igre u njega. Slažem se sa Griffith-om za pspiso.com, tamo imaš sve, pandan xbox360iso.com, samo je mene mrzelo da čitam… Šta da ti kažem… :smiley:

Dobar sajt - hvala vam na info. Sutra idem da vidim pa cu okaciti koju sliku. I ja mislim da sam OK prosao al opet dok ga ja ne uzmem u ruku ne znam nista…

Hvala jos jednom

Znaci sve ono sto sam ti rekao, samo sam zaboravio ime tog kletog sajta, cini mi se da je taj, znam da je imao iso u nazivu. I sebe sam iznenadio koliko sam zapamtio od PSP gradiva, sa obzirom koliko je proslo od kad sam ga prodao

Ponuda deluje ok, posebno sto dobijes 8gb karticu, imaces dovoljno mesta za sve sto ti treba.

1. Mrtvi/zaglavljeni pikseli, ispravnost dugmica, analog da li radi ok, wifi…

2. Tako nesto

3. za igre kucaj u google devils shadow psp.
    Igre prebacujes tako sto aktiviras usb connection na pspu onda usb kablicem spojis psp sa kompom, prikazace ga kao removable disk, a igre u iso/cso formatu kopiras u folder ISO.

4. sega ms, sega md, nes, snes, neogeo, cps1, cps2, c64 rade maltene savrseno, ostale nisam probao

5. google is your friend

6. Kad igras kod kuce mozes da mu izvadis bateriju i igras sa punjaca, ja sam tako stalno radio jer ne akas bateriju a i bude laksi tako. Bateriju sam stavljao samo kad ga nosim negde sa sobom

Savet za neogeo, cps1, cps2 emulatore - skidaj obavezno emulator+romovi kolekcije jer ako budes skidao sa jednog mesta emulator a sa drugog igre izgubices dosta zivaca i vremena da nadjes romove koji sljakaju uz tu verziju emulatora

Raja danas sam ugrabio malo vremena pa sam caprkao po PSP-u. Zanimljiva stvarcica, nema sta! Igra se MGS Peace Walker (iako planiram da ga ostavim za xbox), God of War, Spyro s PSX, N64 emulator i SNES s bruka igara, Monster Hunter (neki RPG) i Medal of Honor Heroes 2. Sve u svemu - svidja mi se! Najvise zbog emulatora i PSX pa onda ostalo. Pucacine mi bas i ne sjede ali arkadne igre, God of War i tome slucne su stvarno extra! Prijatno sam iznenadjen kako sve izgleda fino na PSP-u

Sad kad saberem i oduzmem mislim da sam pogodio fin posao - ako nista kartica je 8GB a i sve je ispravno. Kao sto je iKaran rekao bice prasine i ima je masala ali ostalo sve je na zadovoljavajucem nivou.

Jbg sad je kasno a ja premoren pa cu ubaciti slikica sutra da vidite na sta to lici za 65e

Ima li ko kakvu preporuku za neke bad ass igre? Neke platformske, H&S, arkade, ma nesta da bas valja

TAMAN ti je lepo lega u ovom susnom razdoblju(12-2 meseca) igara…

Recimo: Super Stardust Portable, Dracula X Chronicles, Killzone Liberation, Parasite Eve 3rd birthday, Lumines…

a od PSP minija:

Blast Off, Fieldrunners, Bloons, Hammer Wars, Pinball Fantasies…

patapon 1,2,3 jako zabavne igre…motorstorm artic edge…Final Fantasy 7 Crisis Core.oba god of war-po meni ghost of sparta bolji…prinny 1 i 2
vidi pa sta ti se svidja

Buraz spremam ispite a dodir s Xbox-om mi je kad mi donesu na flash :smiley: Jbg zaredali ispiti a valja zavrsavati fax i trazit posao…

Pogledacu ovo igre pa cu poskidati, zlu ne trebalo :wink: Hvala svima

Little Big Planet je zakon!

Takođe, LEGO Pirates, Angry Birds, Metal Slug Anthology, PaRappa the Rapper…

god of war serijal, silent hill origins, daxter ti je ok platformica, wipeout zarazna arkadna trka, loco roco 1 i 2, little big planet, patapon 1 i 2… imas i dosta dobrih japanskih rpg-ova, u tome je najveca prednost konzole.

ja sam shvatio da je psp kao spravica manje vise nepotreban. kuci cu pre da igram nesto na velikom ekranu i na pravim konzolama, a u pokretu mi je sasvim dovoljan iphone za igre… isplativost jedino mozes da procenis na osnovu toga koliko ti koristi. fina spravica, ali vreme je malo pregazilo, pogotovu kad je vita pred vratima, sa ps3 grafikom.

Slazem se da su danasnji telefoni vise nego dovoljni za igranje u pokretu a tek da ne govorim o igrama za Galaxy SII ili iPhone 4 ili 4S ALI ovo nije veliko ulaganje. 65e i nije puno - sama kartica vrijedi 30e (8GB) a tek ostalo. Ja sam prvi za telefone ispred PSP ili Vita-e ali sad mi je upalo i ne kajem se dok za telefonice vidim svjetlu buducnost i da ce “pregaziti” Vita-u u rekordnom roku iako je Vita bas napucana ali telefoni se strasno brzo razvijaju dok konzola ostaje na isto a nece izbacivati nove konzole svake 2 godine zar ne

Ima jedan problem kod danasnjih telefona, bar za mene, kad su igre u pitanju : fali dugme! Ne mogu ga igrati na touch al nikako! Fali onaj osjecaj i analog ali dobro sad. To mi je ko cyber sex - nije to to. Vidis ti i sve to ali nije isti odjecaj ko’ kad si tu pa ona vrsti ko’ da brata zeni :smiley: Srecom ima fix pa da se ubaci PS3 kontrolor na, recimo, SII pa igram ko’ covjek

tebra ajde ispostuj me znas da patim za god of war :slight_smile: deder ako mozes snimi kako izgleda igranje GOW-a na toj spravici :), fiksiraj tel negde i snimaj kako igras pa okaci na YT…

Dragi Vlado,

napokon si mi “doakao” (dosao - tur.) !!! Sada cu zesce da te patim - sjecas se AC:B , sad cu ti sve vratiti!

Elem, danas sam igrao preko 3h u komadu! majke mi odusevilo me i izgleda bolje nago na PS2. Manji je ekran, nabijena pikselaza pa izgleda jako fluidno, fino, ostro i puno boja.

Evo ti klip, nema razlike :

jos uvek mogu da te ubijem u pojam sa jtag i sa ihas124 :stuck_out_tongue:

salu na stranu, opasna spravica nema sta, ovo sam trebao da imam dok sam studirao no tad ga cini mi se nije bilo, olaksalo bi mi sva ziva putovanja i protraceno vreme u busu slusajuci babe kako se raspravljaju cije cvece lepse :slight_smile:

Navukao sam se na ovu spravicu da je to nesta strasno! Idealna mi je kad radim u radnji pa u iscekivanju musterija… :smiley: Najgore od svega e sto ne mogu zaspati ako ne odigram koju MACH-a (strasna igra) ili neki emulator tima Gameboy Advance, SNES i N64. Presao sam God of War Ghost of Spart - odusevio sam se kvalitetom igre, grafikom kao i samim gameplay-om! Apsolutno nikakve razlike izmedju njega i onog na PS2! Sto je najgore (najbolje) igrao sam je preko 5h!!! Sad igram Chains of Olympus, MACH, Assassin’s Creed, Patapon 2, GTA Vice City, Metal Slug Anthology, Boomberman, MGS ACID dok sam Peace Walker ostavio za Xbox 360 kad izadje Collection Edition pa da sve fino u komadu predjem.

Moja preporuka je da navabite ovu spravicu, ako vec nemate, jer se stvarno isplati a i cekanje PS Vite sad zvuci kao veoma pametna investicija jer stvarno dobijate strasno dobar proizvod

Pa ti si baš odlučio brzo sažvakati sve što ima na psp-u. Ja ga isto imam više od 3 godine i nisam ga uopšte imao namjeru nabavljati. Ipak nisam mogao odbiti jedinstvenu priliku. Tip mi da psp (flešovan) sa ojačanom kožnom futrolom, rezervnom baterijom, punjač naravno, 10 original igara i karticu od 4 gb za stari xbox (bez čipa i sa 5 original igara) koji sam kupio polovan za 60 eura a njegovo tada sve vrijedilo bar 200 eura. Nisam se puno premišljao i mislio sam ga prodati i na njemu još zaraditi ali oduševio sam se i ostao mi je do dana današnjeg. Uvjek sam volio igranje u pokretu a još radim kao portir tako da me ta sprava spašava iako sam sve što valja prešao i po 2 puta sada gledam filmove i serije na njemu:-) Zato ću Vitu vrlo rado nabaviti jer prosto mrzim igranje na telefonima jer džojstik je džojstik i mislim da dugo neće biti na njima izbor igara kao što će biti na Viti.

Iznenadio sam se kad sam vidio koliko sve i kakvih dobrih igara ima za PSP. Mozda se cak i navucem na jRPG ali sumnjam… U svakom slucaju sam imam i N64, SNES, uskoro DS i GameBoy (emulatori) tako da sam prezadovoljan