Ps5 ili Xbox Series X?

Pa nije još kupio,ima vremena da se predomisli

Ja bih uvek nasim ljudima primarno savetovao ps5 zbog jeftinijeg gaminga i preprodaja naloga preko razmene.

Takodje mislim da je i u nekoj blagoj tehnickoj prednosti kada se sve sabere, ali to je pomalo nategnut argument.

Ako primarno hoce samo sa drugom da deli, pod uslovom da njegov drug takodje predje na xbox, onda je to bolje zbog gamepassa i argentine. Ako ima manje novca recimo, ima i mnogo nizu barijeru ulaska u next gen gaming sa S-om.

Igre i ekskluzive bih stavio na poslednje mesto, nekada je to bio big deal, ali 90% vremena na kraju, ipak, provedemo igrajuci razne multiplatformske naslove.

2 Likes

I plejka se lakše posle proda traženija je roba kod nas

Pa to vec ne znam, moguce, mada nekako ne baziram izbor konzole sa idejom da je kasnije prodam. Kada sam, recimo, prodavao istovremeno i PS4 Pro i One X, otisli su za potpuno istu cenu. Mislim da se tu maltene gadjaju 1:1…

A one x koštao nov 100e više.

1 Like

Vise ni sam ne znam sta da kupim :rofl: posle svig ovih komentara

1 Like

Dobrodošao u zonu sumraka zvanu saveti sa XBR :joy::joy::joy:

7 Likes

Zašto ti uopšte treba nečiji savet ? Pa valjda znaš šta želiš da kupiš. Ako ti je PS4 bio super i imao si jeftin gejming kroz razmenu naloga, nastavi sa PS5. Ako želiš da vidiš kako je u suprotnom taboru i to je okej. Uzmi Series X i probaj. Nisi osudjen na doživotnu robiju sa konzolom. Koju god da uzmeš možeš posle da prodaš i da zameniš za drugu.

1 Like

Baš tako,ako si zadovoljan jednim brendom zašto bi gledao drugi?

1 Like

Ah da, cuveni krug saveta na XBR.

  • uzmi Xbox
  • ne bolje PS5 jeftinije je nekako
  • uzmi ćomi škodu motorolu ili alfu
  • a sta pitas uopste za savet!?!?

:joy:

ludnica ign 10/10

12 Likes

Ali brate realno. Pa naravno da će 10 čoveka da mu daju različit odgovor i onda kao eee sad sam zbunjen. Druže kad bih ja pitao svakog za savet … :rofl: kupi šta ti se svidja. AKo pogrešiš, promeniš. Bar je to danas lako :smiley:

2 Likes

Pa to je i logicno, nije pitao za savet izmedju PS1 i Series X-a nego izmedju dve vrlo slicne tehnologije sa svojim prednostima i manama. Kao neko ko ima obe, mogu da mu dam ovako jedan izbalansiran savet.

A to pogresis/promenis ostavljam tebi i Igoru, ljudi obicno malo duze od par meseci daju sansu konzoli. :smiley:

Pa dam i ja 2-3 meseca. Svakako za to vreme brate ne mogu da izgubim mnogo u odnosu na ono što sam iskreno uložio. Pa i da bude 50 eura, ne pravi mi neku razliku. Meni u životu treba mnogo više od tih 50 eura.

Da rezimiramo. Savet je da kupiš obe konzole :smiley: Ili da uzmeš PS5 i Series S, s mogućnošću da ga kasnije prodaš i uzmeš Series X ako ti se svidja MS priča i to je to.

To ubedjivanje i briga za tudji novac sto obicno trigeruje neku internu forumsku raspravu je posebna patologija :smiley:

3 Likes

Kad sam ja govorio uzmi alfu ili Motorolu?Baš suprotno

I skodu i skodu dodaj :grin:

Ja sam to uvek gledao ovako: Ako mi se igraju sony ekskluzive onda uzimaš soni, ako si third party i mp igrač onda xbox. Plus na xbox imaš Halo serijal i Forzu koju možeš da pržiš sa ortakom kroz multi i kampanju i obe igre su u game passu. Box mi je isto bolji izbor zbog jeftinijeg gaminga, čari argentine su na višem levelu, nakupovao sam se svega i svačega još sam i ćaleta uvukao. Eno ga uze matori, trilogiju metroa, resident evil 2 i resident evil 3 za 2000din sve zajedno.
Ja sam na xboxu od 2018 god i nikada nisam razmisljao o kupovini sonija jer su mi njihove exclusive dosadne ( sem ghost of tsushime, al ne vredi uzimati konzolu zbog jedne igre) i pretežno sam multiplatform igrač.
Al opet na kraju priče, svako može da ti ispiše zašto je on kupio odredjenu konzolu, na kraju moraš ti odluciti. Ne može niko da ti da objektivno šta je bolje za tebe, ovo su više kao neke smernice a odluku sam moraš doneti.

Pobeda. :rofl:

2 Likes

Nemoj brate. Lako je uvredjivlje prirode :rofl: Bitno da mu je dao savet da može sa ortakom da prižu Halo i Forzu. Evo i ovi naši ovde se ubiše od igarnja Forze. :rofl:

1 Like

Pa ne znam ja ko je uvredljive prirode ovde. Čovek odreagovao kada je video šta sam napisao za njegove miljenike. Njihove igre su MENI dosadne i tu se priča zavrsava. Možeš ti da me ubedjujes do sutra suprotno, nema od toga leba.
A halo sam mu preporucio zato sto je spomenuo da igra sa drugarom i da mu može biti blaga prednost. Sony nema igre tog tipa. Forzu mozda i nisam morao da spomenem ali dvojica drugara je prže i vidim da im je zanimljivo pa sam je zato ubacio u recenicu.
Ovde ako neko napiše nešto protiv vašeg mainstream sadrzaja odmah na kolac treba nabijati…

4 Likes