Ps4 početnik

Pozdrav dobri ljudi! E 'vako,kupio sam ps4 slim,pa ako nekom od vas nije tesko da mi objasni setup konzole tj regiona zemlje itd… Imam i xbox,sve namešteno ali soni nilad nisam imao pa mi treba mala pomoć. Hvala

Setup same konzole je prilicno nebitan u celoj prici. Ono gde treba da obratis paznje je setup svog primarnog accounta koji ces povezati sa PSN-om i Plus-om. Imas dve opcije, UK i US regiona koje se razlikuju u promocijama, ali ces u oba slucaja za kupovine morati da koristis kodove i manje vise, dodje ti na slicno. Takozvane besplatne igre za plus koje dobijas svakog meseca su iste u 99% slucajeva.

Uopsteno gledano, i to je nebitno jer ces verovatno korisriti dozvoljeni maksimum od 16 accountova na konzoli odjednom, kupujuci i prodajuci accountove za koje neces imati pojma ni za koji su region… Tzv “gameshareing” je jedini pametan, ekonomski isplativ u Srbiji, nacin da igras PS4 “originale”.

Tvoje sledece pitanje je verovatno o gameshareingu osim ako nisi sin uspesnog srpskog biznismena.

1 Like

Hvala brate. Može neki kratak spisak igara koje moram igrati na ps4. Dobio sam uncharted 4,tlou i gos of war 4

Odlicno je to za pocetak. Od PS4 ekskluziva svako nabavi i Horizon, Spiderman-a, Detroit… stao mi mozak, ovo je samo sto je izlazilo u poslednje vreme.

Ako voliš platformere, Ratchet and Clank obavezno. Igra zbog koje sam ja kupio ps4.

Uncharted prva 3 dijela su super ako nisi vec igrao, Infamous Second Son, Marvel Spider-Man, Uncharted Lost Legacy, Detroit Become Human, Bloodborne…

Aj i ja nesto da pitam, a da ne otvaram novi thread :slight_smile:

Koju adresu da stavim? :smiley:

Ako ti je US nalog stavi Oregon ili Alaska i nadji adresu nekog hotela ili picerije i proci ce.

A kako da napravim dva profila, za mene i za sestrica pa da svako igra sa svog?

Pa kad upalis PS imas svoj nalog i pored toga ‘New User’ kliknes na tu opciju i imas create user i tu napravis sve sto ti treba.

A ok, znaci ja pri samo paljenju moram da odaberem profil. Mislio sam da je kao kod Switcha da pri pokretanju igre biram profil sa koga cu da igram. Malo bzv ali sta je tu je :slight_smile:

Zanimljivo da ovi gumeni podmetaci nisu isti pa se konzola klati kad je pritisnem rukom. Jel zna neko zasto je to tako?

Jasno se vidi da je ovaj okrugli vislji od ostalih

Mozes switchovati usera na konzoli, prelistaj malo settingse.

Ok hvala na pomoci

Jos samo jedno pitanje i necu vise nista da pitam :grin:

Da li ce ovo proci ili mora bas adresa nekog objekta?

Gledam da bude Aljaska jer sam negde procitao da nemaju poreze na igre

Alaska, Oregon, Montana i moguce jos par da nema poreza na igre. Mislim da ce proci jedna od tih gore ali ako ti bude trazilo detaljnu adresu nadji neku piceriju ili nesto jer se ne sjecam bas sta sve trazi u procesu pravljenja naloga.

Imas fakepersongenerator.com , izaberi aljasku i imat ces i vise informacija nego sto ce ti trebati.

1 Like

Namestio sam. Nije mi ni trazio adresu jer kad sam stavio kod automatski mi je namestio Anchorage i koliko vidim to je to. Stavio sam i Fortnite da se skida :slight_smile:

Na Aljasci više Srba nego u Čikagu. :smiley: Sad će da izađe neka vijest na nekom portalu o masovnoj emigraciji, studija zašto je bolje živjeti na Aljasci nego u Srbiji, sociološke analize nevladinih organizacija… :stuck_out_tongue:

2 Likes

I to sve neka gospoda, po hotelima se zivi.

3 Likes

Hladno, ali standard :smiley: