PS4 piraterija - potvrdjeno je da nova metoda iz Brazila radi

Well, ovo niko nije očekivao:

[h=1]New piracy technique on PS4 in Brazil confirmed to be real, Sony might take legal action[/h]
[h=2]PS4 Hack for piracy confirmed to be real[/h][/FONT]
[FONT=Titillium]Yesterday, journalists at UOL Jogos, a trusted site in Brazil, have confirmed that the hack is real, as they have verified it themselves on a test console (original article, in Portuguese, can be found here). It needs to be emphasized that this is not the well known “account sharing” trick, but a new kind of hack.
Small electronics store in some streets of Sao Paulo will charge from R$ 300 to R$ 400 (about $100 to $150) in order to install 10 pirated games on your console. The UOL journalists have confirmed the hack to work on their own console.
The process, as described by Brazilian modchip stores, is close to what we have explained before: a Dump of a “legit” console with a dozen games on it is performed, and copied to the target console. In addition to a copy of the hard drive, it is safe to assume a dump of the NAND/BIOS is performed as well. It seems the dump is performed with the help of a regular raspberry pi, as this had been implied the [URL=“http://wololo.net/2015/04/24/ps4-jailbreak-service-rumors-incoming-from-brazil/”]first time we uncovered this story.

Ostatak se nalazi ovde: http://wololo.net/2015/05/13/new-piracy-technique-on-ps4-in-brazil-confirmed-to-be-real-sony-might-take-legal-action/

Interesantna je fora na koju su ovo odradili, sad kad se masovno zna kako su radili, ostaje da se vidi šta će Sony uraditi, ali i ovi sa piratske scene.

Preveo sam jedan clanak sa wololo.net pa ako nekog zanima ( prevod nije od rijeci do rijeci ). Source je na dnu stranice.

[HR][/HR]
Vec par sedmica neke prodavnice elektronike u Brazilu reklamiraju nacin da “stave” piratske igre korisnicima na PS4 konzole, za odredjenu svotu novca. Iako tehnika nije detaljno opisana ( jer su radili za profit jelte ), sajt wololo.net je valjda istrazivao i pricao sa nekoliko clanova hacking scene, koji su svi potvrdili da je ova metoda legit.

Naime, novinari povjerljivog sajta u Brazilu, UOL Jogos su sami istrazili sa jednom test konzolom i takodje potvrdili da je hack pravi. Treba napomenuti da ovo nije account sharing trick, nego neka nova vrsta hacka.

Radnici tih malih prodavnica elektronike u Brazilu su trazili izmedju 300 i 400 brazilskih reala ( 100-150 americkih dolara ) da instaliraju 10 piratovanih igara na jednu PS4 konzolu. Novinari UOL-a su potvrdili da su sve igre radile na njihovoj konzoli.

Proces, kako ga povrsno opisuju, se svodi na sledece : Pravi se dump legalne konzole sa nekolicinom igara, i kopira se na drugu konzolu koju je neko donio. Pored kopiranja kompletnog hard drive-a sa sigurnoscu se moze reci da se radi i dumb NAND/BIOS-a. Dump se izgleda vrsi pomocu Raspberry Pi racunara, sto je implicirano kad su prvi put objavili clanak.

Dakle, aktivira se PS4 za odredjeni nalog, pravi se ful kopija drivea/NAND-a/BIOS-a, deaktivira se taj PS4 i onda se NAND kopira opet. Sa UOL kazu da je na ovaj nacin njihova konzola na kraju imala dva registrovana naloga, koji su valjda dio procesa kloniranja i neophodni da bi igre radile kako treba.

Ove prodavnice u Brazilu dakle traze priblizno 100$ da instaliraju oko 10ak igara. Za svaku sledecu igru koju korisnik zeli, mora doci u prodavnicu naknadno i platiti 15$ po igri.

Hack je valjda nastao u Rusiji.

Ranija metoda putem account sharinga koju su neki koristili je valjda patchovana za patchom 2.51, tako da je ovo neka nova metoda. Sve u svemu, ovo je daleko od nekog homebrew hacka ili jailbreaka, ali je pocetak. Sony je takodje potpuno svjestan i vec salje cease-and-desist naredjenja ovim prodavnicama.

Source : http://wololo.net/2015/05/13/new-piracy-technique-on-ps4-in-brazil-confirmed-to-be-real-sony-might-take-legal-action/

Sta vi, forumasi, mislite o ovome ? Neki napredak ili cisti hoax?

Najbolja gejmerska vest ove godine.

Masovna banovanja i brze popravke… Ali opet, da li se isplati… I onako ce sada sve vise igara zahtevati internet… Kao sto je Destiny zahtevao, BF4… Znam da ce uvek biti oni kojima je PRESKUPO da plate 30-40$ godisnje za + o samim tim dobijaju free igre, da ne govorim o tome da zapravo kupe neku igru ne daj boze kupe neku igru… Ali opet… Danasnje konzole bez interneta su apsolutno beskorisne… Sada kada se procuje ovo po netu, forum ce preplaviti razni ocajnici koji ce moliti za ovim resenjem :smiley: Ako su 360 i 3 imali milion tema kako, sta i gde… PS4 ce imati duplo vise takvih tema :smiley: ALi Mirko i Studio ce imati posla… Njima ce se to bar isplatiti :smiley:

Znaci, pisem temu i kad sam zavrsio otvorim i vidi ovo. FUUUUU :smiley: Nema veze, ja sam i preveo xD

Meni je samo potpuno debilno da neko trazi 15 dolara po igri, a za te pare mozes da legalno koristis sharing. xD Mozda za koji dolar vise.

Pazi, u neku ruku si u pravu, ali sa druge strane grešiš. Ima kome bi ovo bilo privlačno, bez obzira na igre koje zahtevaju poput Destiny. Dosta ljudi i dalje hoće da igraju samo SP deo igre.

Zatim, ono glavno, je sama cena igara. Ovo je nastalo u Brazilu, gde su cene među najskupljima na svetu, tako da ti možda misliš da nije tako strašna cena igara, ali, tamo i te kako jeste. Pitanje je koliko bi tih plaćalo i Plus i net i kupovali igre. Ovako, kupiš 10 igara i igraš do ti ne dosadi. Ono što je smešno jeste što ova fora ima potencijala da se koristi i online, mada, ban bi verovatno ubrzo potom sledio.

Po meni je najbitnija stvar u ovoj celoj priči ta da će biti moguće da se sačuvaju igre poput PT, koje bi u drugom slučaju bile trajno izgubljene. A naći će način da piraterija bude jednostavnije izvedena. Samo daj vremena. Ovo je prvi korak. Dobro, drugi, prvi je bio ono dumpovanje NAND koji je odrađen i za XO i za PS4 još pre godinu dana.

Nikakav problem, prebaciću postove u tu temu. Problem solved :smiley:

Ne mozes da igras SP deo… :smiley: To je problem… Mnogo igara ako nisi konektovan na servere prosto izbaci poruku ili se konektuj ili produzi dalje :smiley:

Ne, ne možeš više za tako male pare da koristiš Share, vidi se da nisi u toku sa tom pričom. Ukidanjem fantoma su PS4 poremetili taj odnos cena.

Evo javljam se. :smiley:

MS je rekao da je njihova konzola u potpunosti offline ako korisnik tako zeli. Ne mislim na online only igre. Ne znam doduse kako je kod Sonyja.

Pa nije baš toliko to zastupljeno koliko ti tvrdiš. A neko koga interesuju samo ekskluzive neće imati tih problema ili ograničenja. Sony ne bi smeo to da uradi sa svojim glavnim ekskluzivama iz više razloga, i verovatno neće.

I koliko otprilike kosta sada guest nalog?

Nema ni tih ekskluziva u tonama… A i to sto imas, mozes da predjes za nekoliko dana a onda mozes samo da gledas u tu konzolu…

To nema veze da li je Sony ili MS, nego do onih koji prave igru… Dragon Age: Inquisition recimo ne mozes da pokrenes… Tako da bi ja razmislio oko piraterije :smiley:

@studiovpc hvataj prvi avion za Brazil,da rasiris biznis po balkanu :smiley:

Pa, taman tih 10 igara da napuniš HDD i odigraš. Šta tebi toliko nije jasno u celoj ovoj priči? Ne traži svako da igra online, kao što ni svaka igra ne traži online. I ja više volim da igram online, ali, imaš mnogo ljudi koje zabole za online, kao što ti je rečeno više puta.

Sada reklamiraju Raspberry Pi :slight_smile: svakako drugi uredjaj se zove Teensy++ 2.0 koj isto dumpuje PS4 bios.

Dobra metoda bitno napomenuti otvara se konzola zbog dump-a BIOS-a. Ovaj nacin piraterije je sigurno kratkog veka par meseci.

Nemam pojma, nisam gledao već duže vreme, ali, koliko sam video, za Witcher 3 je 2400, dok je za Project Cars 3000

Ti ne razumes… Napunis ti HDD i sta posle? :smiley: O tome se radi… Dosta igara ZAHTEVA da budes konektovan… Znaci nije to ni sony ni ms nego sam izdavac… Sta raditi sa piratskom konzolom kada predjes? Igraces order po 100 puta dok ne izadje neka druga ekskluziva koju ces da igras narednih 100 puta do sledece? :smiley: Znam da ima ljudi koji su “siromasni i imaju iPhone 6”, ali se sada postavlja pitanje da li je piraterija zapravo isplatljiva :smiley: To je sve…

Posle obrišeš jednu i odeš da uzmeš drugu, koja ne zahteva *****i online. Zatim, ovo je *****o nastalo u Brazilu, gde jedna igra košta 100$, a za 150$ dobiješ 10 igara… Hmm, šta bi pre 1 ili 5 igara? Da li je piraterija isplativija? Jeste, i te kako u ovakvom slučaju. Kod nas? Zavisi. I opet, ja ne pričam o izdavačima poput EA, Ubisoft i ostale buđave bagre koja zahteva Always Online. Ne zahtevaju sve igre online, i to je činjenica. Za te koje traže, uvek imaš PC. Ovo se svodi na jedno: Da li hoćeš da igraš pirate bez online ili ne? Kao i sa RGH.

To što se ti, kao i ja, praviš pametan, to je druga priča.

Pa istina je da ce u buducnosti traziti sve zive nacine da onemoguce pirateriju, sto u prevodu znaci da verovatno vremenom nece biti isplativa…

Delom se slazem sa obojicom.

Net ce postati sastavni deo svake kuce kao sto je uticnica za struju. I onaj ko ga nema nece ni moci da igra, u sustini na to ce se sve svesti po nekoj mojoj proceni… Jer onda je vrlo lako kontrolisanje pirata i raznih drugih cuda, a banovanje jos lakse…