[PS4] Heavy Rain Remaster

Digital Foundry je “secirao” remaster verziju Heavy Raina, koga zanima:

https://youtu.be/oxs_qJJ0emw

Sve teksture doradjene, kao i osvetljene i shadow mape, a framerate je stabilnih 30 fps.

Ako zanemarimo bagove koji ce verovatno biti sredjeni posle prvog patcha, rekao bih da je Heavy Rain + Beyond remaster bundle itekako vredan 39$ za sve koji su propustili ova dva bisera.

Na hrvatskom storeu je bilo kupis Beyond Remaster(kosta / la je oko 200kn, malo manje od 30$) i dobijes kad izadje(posto je verujem da znate Beyond izasao davno) za djabe Heavy Rain Remaster.

Mislim da Beyond kupci dobiju za 9$ HR, kako bi se uklopilo u cenu bundle-a a odvojeno su 29$.

Ovime se hvale kako su nam uvalili igru sa ne konstantim fps30 a da ce nam prodati konstantni fps30… Ovo je u narodu preko hleba pogaca, daj jos malo da zaradimo sa malo tweak-a i truda a novi naslovi nisu potrebni.
Ne znam nekako mi ova generacija deluje kao remaster.

Ovi remasteri su win win za sve koji su sa 360 preshli na ps4,imam komshiju igrao xbox pre toga,puna mu usta unchartheda i god of wara…Mora biti lepo igrati sad to prvi put ,pa josh ispeglano…

Uncharted i god of war su valjda jedini serijali u mojoj 25+ godina gejming karijeri koje mogu da igram bezbroj puta a da uzivam ko da igram drugi put (prvi put je ipak ultimativni :slight_smile: )

Mozda neko gleda na remastere kao na crap i kao razlog zasto developeri ne izbacuju nove igre ali meni su remasteri win situacija, jer nema potrebe za starom konzolom. Za sada sve sto volim je vec prebaceno na ps4, igre su jeftine, za popunjavanje praznine kad nema novih dobrih igara pun pogodak. E sad mozda nema novih dobrih igara zato sto ima remastera ali ako ovako nastavimo doci cemo do Illuminati-ja :smiley:

Ja sam fan remastera dokle god zadovoljavaju uslove

• Sve igre iz serijala u jednom bundle-u, a ne samo npr God of War 3
  • Cena ne bi trebalo da prelazi range 30-40$ jer je double dip za old gen kupce
  • 60 fps je must, 30fps remasteri su otaljavanje koliko god preradili teksture, osvetljenje i senke
  • Ne zelim bagove i vizuelne nedostatke u odnosu na originalnu verziju

Generalno gledano, malo remastera zadovoljava sve ove kriterijume, jedan od njih je svakako Uncharted kolekcija (doduse, blago osakacen zbog izbacivanaj multiplejer komponente) ili Last of Us kome stvarno nema sta da se zameri.

Ostali, i ne bas toliko.

U principu - bolje je da ih imamo nego da ih nemamo, naravno. :slight_smile:

U Nemackoj, bayond i havy rain 25€ na disku, valjda neki popust.

Ma slazem se ja sam imao obe konzole, prodao ps3, i cim je izasao uncharted za ps4, uzeo ga, ma moram imati najbolju igru od ps3 i na ps4.

E sad posto imam jos uvek x360 koji koristim, ja ne bih nikada recimo uzimao gta5 ili nesto sto ima i na 360 i na ps4, jednostavno valjda vise uzivam u gameplay-u nego u grafici i smatram bacanjem para, mozda ima i drugih misljenja, ali kod mene je jednostavno tako.

GTA 5 moras odigrati na next genu, ne zezaj :slight_smile:

Posto je x360 najslabija verzija igre, definitivno! Razlika je enormna.

Verujem, mislim imam na pc-u, ogromna razlika, nema sta, ali govorim o tome da sam ostavio ps3, sigurno ne bih uzimao uncharted remastered.

Meni licno, ne opravdava kupovinu igre, ako je vec imam na Ps3. And hell, mimo 30fps ne ide… Cinematic 24 -.-

Ajde sada neke preporuke ubacio sam kod od 20e na psn, je l’ neko probao ovaj firewatch?

Kakve to veze ima sa temom?

Mozda je hteo da kaze da remasteri ne treba da budu vishe od 20e :smiley:

Nije da sam neki fanboy ili sl, ali po meni je pravi remaster ono sto je uradjeno sa Gears of War 1. Ovaj “remaster” mi je - da ne kazem smesan - bar sto se tog grafickog dela tice, ajde i to sto je 30 fps, ali ni ne vidim neke razlike u grafici osim nekih blago zamucenih textura na ps3, koji se na ps4 primete samo ako stanes i zagledas u tu tacku. Nepotrebno skroz, ali ajde…