PS4 čipovanje, DA ili NE?

Koliko ja znam i nije cipovan, tako da ne znam odakle ova tema uopste ?

Haha. :smiley:

Pod “cipovanje” se verovatno u nas podrazumeva svaki vid piraterije, jos od Sony keca.

1 Like

Ok nije cipovan vec delimicno softmodovan :rofl:

Kad bi se ps4 skroz piratizovao uzeo bih ga odmah.
Intresantno je da mnogi ljudi zaboravljaju da se online placa, ja msm oko 50e na godinu.
Znaci ako konzola vredi 250e, a ja cu je imati barem 2god, onda mi je to 350e za ps4 ako cu igrati online.
Sto se ne isplati, ovako imam pc za online, a ps4 bih koristio za singleplayer i cao.
Tako da cekam full hack.

1 Like

@MitraljezaC e nije nego Jailbreakovan :stuck_out_tongue: svakako probijen dok tuzni i ruzni XO nije :smiley:

1 Like

Ja placam 1.5$ za mesec dana. Preko ebaya uzimam te “plus” naloge i mene izadje 10$ za godinu dana (ne igram konstantno pa ni ne uzimam svaki mesec, da ne pomislis da sam los sa matematikom :joy:). Ne dobijem besplatne igre, a i koji ce mi… Ako ti je 10$ na godisnjem nivou puno, onda batali gejming potpuno… Ima jos mnogo lepih stvari poput saha, remija, una…

1.5 za mesec je ok, ako nisu ilegalni izvori i ako ne rizikujes ban.

Evo vec godinu dana tako igram. Ne samo ja, vec i svi moji drugovi.

Pisao sam ovde na forumu da li je ilegalno, pre nego sam se to upustio i ljudo rekose da je to sve ok :slight_smile:

Gde si nasao za 1.5$ mesecno :no_mouth:

To isti nalozi kao na Spacenetu…200din mesec dana

Ebay. Ali ne dobijes igre uz to.

Nije ovo ni približno onome što je bio cfw na ps3, ni približno. Odradio kod druga, bukvalno se jailbrakeuje za 5 minuta ali ni približno nije cfwu na ps3 sa mogućnošću homebrew aplikacija itd. Ako toga bude naravno da ću odma da uradim i da idem online. Za mene su benefiti cfwa i alata mnogo veći nego potencijalni ban. Da ne ulazim u detalje ali može mnogo lepo da se zaradi sa modovanjem.
Što se ps+ pretplate tiče 3 puta kupio po godinu dana po punoj ceni. Onda otkrio “sivu” zonu zvanu plati tačka ru. Tamo kupio bruku naloga sa igrama za 20tak dolara i za 4$ nalog sa godinu ps+, nalozi sa igrama su iz nekih sumnjivih izvora, jer kad tad se desi da se promeni šifra, ali sa ps+ nalogom evo skoro godinu dana pičim bez problema. Aktiviram taj nalog kao primarni kod sebe, plus mi se prenese na na sve ostale naloge i vozi

Uzeo bih samo za SP neki ps4. Ostaje mi XO za online.
Lako je pametovati da li je ok pirat ili ne ali jbg s platom od 250 i previse naslova koje bih igrao ne vidim drugi nacin.

Na sta obratiti paznju? Sta da uzmem? I druga stvar posto je konzola na offline, da li je moguce ako imam tipa fifu 18 nabaciti dlc WC i takve stvari?

Da ima za sada 5.05 i manji softver.
Slim verziju svakako, mnogo bolja od debeljka.
Za dlc nemam pojma, jer je jos uvek svez hack za PS4.
Baci pogled na youtube, ima oni manijaci sto non stop izbacuju sta je novo moguce uraditi na piratizovanom ps4.

Mada svi kazu da se potencijalni korisnici hacka zadrze na postojecoj verziji. Posto je do verzije 5.55 moguc hack, sada samo privatno. Dakle nije pusten u javnost. Verovatno se jos peglaju bagovi.

1 Like

Video sam da se ceka, nego da li je bolje da cekam 5.55 ili cu moci da ga kasnije nadogradim sa 5.05?
Posto citam da nadolazece nece moci sa 5.05.

Mislim da ce moci svakako da se stari hack “prepravi” u novi?
Ili da sacekamo @M007P .

Nece da ga publikuju jer su ljudi katastrofa bice publikovan tek kada izadje novi FW na kome taj exploit ne radi. Barem je ovako bilo do sada.

Sve zavisi kakvi su ti prioriteti i kakav stav imas prema pirateriji… Ako zelis da przis online, onda gonjaj originale. U suprotnom, jailbreak all the way :slight_smile: Provaljivanje konzole ti je 15 min posla, svi tutoriali su ti na YT (Modded Warfare), a od dodatnih troskova imas eventualno neki najjeftiniji eksterni hard preko kog ces da prebacujes igrice sa PC-a na konzolu i to je to…

Nema vece ljepote nego kad hardver od 220e gura igre poput Horizona, Uncharteda, God of War-a potpuno besplatno, a koji mozes da prodas uz neki minimum gubitaka kad ti dosadi :slight_smile: Cak mozes i da zaradis jer su jailbreak-ovane konzole maltene rijetkost…

5.05 hack je star tek 20-ak dana,non stop se uvode neke promjene i trenutno se pravi krsten homebrew, a prije neki dan sam cak potjerao Arch Linux na konzoli i radi bez problema… Sto i nije losa dodatna funkcionalnost. Sve u svemu, ako zelis da za svoje pare imas ama bas sve sto PS4 moze da ponudi osim online igranja, uzmi jailbreakovan i to je to :slight_smile:

3 Likes

Ma samo je pitanje da li uzeti ovaj 5.05 zbog nadolazecih igara pogotovo sportskih (pre svega FIFA zbog karijere) a tesko ce moci da radi sa 5.05. I da li ce moci kasnije kada izadje 5.55 da se predje sa 5.05 na njega bez problema?

Jedino sto ima previse SP naslova koje bih mogao da igram sa 5.05.

Ma videh da je lagano da se to odradi sam, ali da jurim konzolu sa odgovarajucim fw pitanje ili uzeti vec 5.05 jailbreakovan…

Znas kako, najavljuju da ce postojati “spoofer”, odnosno mogucnost da igru koja trazi 5.55+ firmware igras na 5.05 :slight_smile: a FIFA 19 ti izlazi tek krajem septembra ako se ne varam, ima vremena do tada… Ugl, uzmi probijenu konzolu i bez sekiracije